۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » اخبار ویژه » استان ها » عناوین اصلی » فرهنگی » گلستان
  • شناسه : 62518
  • ۲۵ آبان ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۰
  • 8 بازدید
  • ارسال توسط :
رشد ۴۸ درصدی اعتبارات فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان
رشد ۴۸ درصدی اعتبارات فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان

رشد ۴۸ درصدی اعتبارات فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان

گلستان – آبرومند: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان با بیان اینکه اعتبارات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان در سال‌جاری ۴۸ درصد رشد داشته است، افزود: اعتبار مصوب ابلاغ شده و سازمان برنامه بودجه استان باید این مبلغ را تخصیص دهد تا روند تکمیل پروژه‌ها تداوم داشته باشد. به گزارش خبرنگار آبرومند […]

گلستان – آبرومند: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان با بیان اینکه اعتبارات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان در سال‌جاری ۴۸ درصد رشد داشته است، افزود: اعتبار مصوب ابلاغ شده و سازمان برنامه بودجه استان باید این مبلغ را تخصیص دهد تا روند تکمیل پروژه‌ها تداوم داشته باشد.

به گزارش خبرنگار آبرومند به نقل از ایسنا – محمد رعیت در حاشیه جلسه استاندار گلستان با کتابداران کتابخانه‌های عمومی استان با بیان اینکه اگر بخواهیم به توانایی برسیم باید در مسیر دانایی قدم برداریم، اظهار کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در کنار کتابخانه‌های عمومی استان در تلاش برای ترویج فرهنگ مطالعه به عنوان سرباز در عرصه فرهنگی جامعه فعال است.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان با تأکید بر اینکه متولیان فرهنگ استان همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی بالغ بر ۷۰ برنامه را ترسیم و اجرا کردند، ادامه داد: یکی از شاخص‌ترین برنامه‌ها، بهره‌برداری از کتابخانه مراوه‌تپه بود که با حضور اصحاب فرهنگ آن منطقه افتتاح شد.

 

وی با اشاره به اینکه در دولت سیزدهم تکمیل و بهره‌بردای از پروژه‌های فرهنگی و هنری گلستان سرعتی مضاعف گرفته است، تصریح کرد: برای تکمیل بسترهای مورد نیاز کتابخانه‌های استان باید به صورت ویژه کمک شود.

 

رعیت با بیان اینکه ساخت کتابخانه‌ها از وظایف اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و بهره‌برداری بر عهده اداره کل کتابخانه‌های عمومی است، خاطرنشان کرد: کتابخانه مراوه‌تپه در وسعت ۳۶۳ مترمربع در زمینی به مساحت یک هزار و ۷۰۰ مترمربع با اعتباری حدود ۱۱ میلیارد و ۴۰ میلیون ریال تکمیل، تجهیز و افتتاح شد.

 

وی با تأکید بر اینکه عملیات احداث سه پروژه کتابخانه را در دستور کار داریم، تصریح کرد: برخی از این پروژه‌ها دارای مشکلات حقوقی است و پیگیر هستیم تا موانع موجود را رفع کنیم.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان از افتتاح کتابخانه نگین‌شهر همزمان با دهه مبارک فجر در صورت تخصیص به موقع اعتبارات خبر داد و اضافه کرد: در سال ۱۴۰۰ اعتبارات تخصیصی تکمیل پروژه های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ۱۸ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال بود که این رقم با رشد ۴۸ درصدی در سال‌جاری به ۲۷ میلیارد و ۵۰۹ میلیون ریال افزایش یافته است.

 

وی با تأکید بر اینکه رقم اعتبار مصوب ابلاغ شده و سازمان برنامه بودجه استان باید این مبلغ را تخصیص دهد، گفت: امیدواریم با تکمیل پروژه‌های در دست احداث، علاقمندان به کتابخوانی از ظرفیت‌های جدید در راستای ارتقای سطح دانش و آگاهی بهره‌مند شوند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*