۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اقتصادی » عناوین اصلی » ورامين
  • شناسه : 4056
  • ۰۶ مهر ۱۳۹۳ - ۱۴:۴۷
  • 70 بازدید
  • ارسال توسط :

رفع محرومیت روستائیان از میزان مهاجرت به شهرها می کاهد

ورامین- ابتکارآنلاین: فرماندار ورامین گفت: رفع محرومیت روستائیان از میزان مهاجرت به شهرها کاسته و زمینه رشد و توسعه اقتصاد روستایی را میسر می سازد. محسن خوانساری روز یکشنبه در بازدید روستایی مسوولین شهرستان ورامین از روستای رستم آباد از توابع بخش جوادآباد ورامین گفت: رسیدگی به روستائیان از مهمترین برنامه های دولت تدبیر و […]

ورامین- ابتکارآنلاین: فرماندار ورامین گفت: رفع محرومیت روستائیان از میزان مهاجرت به شهرها کاسته و زمینه رشد و توسعه اقتصاد روستایی را میسر می سازد.

محسن خوانساری روز یکشنبه در بازدید روستایی مسوولین شهرستان ورامین از روستای رستم آباد از توابع بخش جوادآباد ورامین گفت: رسیدگی به روستائیان از مهمترین برنامه های دولت تدبیر و امید است و مسوولین در مناطق مختلف می باید در راستای برنامه های دولت، در رشد و توسعه روستاها و مناطق کمتر توسعه یافته شهرستان گام های اساسی بردارند.

وی بیان داشت: اقتصادی روستایی برگرفته از کشاورزی و دامداری تأثیر مستقیمی بر اقتصاد جامعه به ویژه شهرستان ورامین دارد، بنابراین هر چه اقتصاد این بخش از قوام و دوام بیشتری برخوردار باشد ، مشکلات اقتصادی شهرستان نیز برطرف می شود.

وی تصریح کرد: اجرای طرح هادی روستایی نقش به سزایی در عمران روستاها ایفا می کند و باید با اجرای صحیح و اصولی این طرح ها و ایجاد امکانات برای روستائیان از میزان مهاجرت به شهرها کاسته و باعث مهاجرت معکوس می شود.

خوانساری با اشاره به کمبودها و مشکلات روستای رستم آباد، گفت: در سالهای اخیر روستای رستم آباد با موقعیت مناسب آب و هوایی و جغرافیایی در عرصه عمرانی رشد و پویایی چشمگیری داشته است و با تدابیر اتخاذ شده در کمیته برنامه ریزی شهرستان و تخصیص اعتبارات لازم، معابر اصلی این روستا بهسازی شده است .

وی از انجام پروژه آسفالت معابر اصلی روستا، احداث بلوار اصلی و اصلاح شبکه برق، اصلاح طرح هادی، عدم وجود پارک و فضای ورزشی و کمبود آب کشاورزی از جمله مشکلات این روستا یاد کرد .

بخشدار جوادآباد نیز در این بازدید گفت: به منظور رفع مشکلات مردم و در راستای تحقق بخشیدن به سیاست های دولت تدبیر و امید در جهت خدمت رسانی مطلوب ومناسب به مردم از سوی مسوولین سعی بر این است که برنامه ملاقات عمومی با حضور فرماندار و مسوولین شهرستان ورامین در روستاهای بخش جواد آباد به صورت مداوم برگزار شود.

سید همایون عباسی عمده ترین مشکل روستاهای بخش جوادآباد را طرح هادی روستایی عنوان کرد و افزود: با توجه به اینکه افق ۱۰ ساله این طرح رو به اتمام است، با پیگیریهای که توسط شورا و بنیاد مسکن اقدام خواهد شد، با اصلاح آن در سال ۹۴ گامی مهم در عرصه توسعه این روستا برخواهیم داشت.

وی تصریح کرد: با گسترش و رشد زیر ساخت های خوبی که در این منطقه انجام شده است و استفاده از تکنولوژی روز در عرصه های مختلف در آینده نزدیک شاهد رشد و شکوفائی بیش از پیش بخش جواد آباد خواهیم بود.

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*