۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » اخبار ویژه » استان ها » عناوین اصلی » فارس » فرهنگی
  • شناسه : 56860
  • ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۰
  • 10 بازدید
  • ارسال توسط :
رونمایی از الواح منتخب بایگانی باروی تخت جمشید
رونمایی از الواح منتخب بایگانی باروی تخت جمشید

رونمایی از الواح منتخب بایگانی باروی تخت جمشید

فارس – آبرومند:مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس از رونمایی الواح منتخب باروی تخت جمشید برای نخستین بار، خبر داد.   به گزارش خبرنگار ما – سید موید محسن نژاد یکشنبه یکم خرداد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: هم‌زمان با هفته میراث‌ فرهنگی نمایشگاهی با عنوان بازگشت به خانه در موزه تخت جمشید برگزار […]

فارس – آبرومند:مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس از رونمایی الواح منتخب باروی تخت جمشید برای نخستین بار، خبر داد.

 

به گزارش خبرنگار ما – سید موید محسن نژاد یکشنبه یکم خرداد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: هم‌زمان با هفته میراث‌ فرهنگی نمایشگاهی با عنوان بازگشت به خانه در موزه تخت جمشید برگزار شده است.

 

او ادامه داد: این نمایشگاه شامل ۱۱۰ لوح منتخب از الواحی است که دو سال قبل از سوی دانشگاه شیکاگو به کشور استرداد شده است.

 

مدیرکل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی فارس عنوان کرد: این نمایشگاه به مدت یکماه برپا است که علاقه‌مندان می‌توانند از این نمایشگاه بازدید کنند.

 

محسن نژاد عنوان کرد: این رویداد در سطح ملی و بین‌المللی بسیار مهم قلمداد می‌شود چون پس از ۸۰ سال این الواح به موطن اصلی خود بازگشته‌اند.

 

محسن نژاد اضافه کرد: این رویداد می‌تواند زمینه هرچه بیشتر حضور گردشگران و علاقه‌مندان به فرهنگ و تاریخ این مرز و بوم را فراهم آورد.

 

او با اشاره به اینکه یکی از الواح بسیار مهم است و نام شیراز را در خود جای داده است، خاطرنشان کرد: این الواح در دوازده موضوع دسته بندی می‌شوند که ۱۱۰ مورد منتخب و به معرض نمایش در آمده است و شامل جزییات زیادی در خصوص حقوق زنان مسئولیت ‌دار  و دیگر موارد می‌شود که در مقایسه با سایر تمدن‌ها نشان دهنده این است که تخت جمشید با پرداخت حقوق به هنرمندان و کارگران ساخته شده است‌ و این مسئله بسیار حائز اهمیت است.

(منبع: ایسنا)

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*