۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اقتصادی » عناوین اصلی » فيروزكوه
  • شناسه : 3912
  • ۲۳ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۰:۳۵
  • 143 بازدید
  • ارسال توسط :

زمین‌های موجود در فیروزکوه به بخش گردشگری اختصاص یابد

فیروزکوه- ابتکارآنلاین: نماینده مردم شهرستان‏های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: زمین‏های موجود در شهرستان فیروزکوه باید به بخش‏های گردشگری و کشت و صنعت اختصاص یابد.   حمیدرضا مشهدی‏عباسی در حاشیه جلسه‏‏ای که با حضور سهام‏داران شهرک صنعتی فیروزکوه، فرماندار، دادستان و شهردار فیروزکوه و اعضای شورای اسلامی شهر در دفتر شهردار فیروزکوه […]

فیروزکوه- ابتکارآنلاین: نماینده مردم شهرستان‏های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: زمین‏های موجود در شهرستان فیروزکوه باید به بخش‏های گردشگری و کشت و صنعت اختصاص یابد.

 

حمیدرضا مشهدی‏عباسی در حاشیه جلسه‏‏ای که با حضور سهام‏داران شهرک صنعتی فیروزکوه، فرماندار، دادستان و شهردار فیروزکوه و اعضای شورای اسلامی شهر در دفتر شهردار فیروزکوه برگزار شد، در گفت‏وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در فیروزکوه اظهار کرد: این جلسه با هدف بررسی مشکلات شهرک صنعتی فیروزکوه برگزار شد که این شهرک صنعتی باید تا حدودی مدیریت شود و تکلیف ما در این زمینه هنوز نامعلوم است.

 

وی با بیان اینکه شهرک صنعتی قدیم فیروزکوه با ظرفیت ۱۵ درصد مشغول به کار است، افزود: با این وجود توجیه‏کننده نیست که بخواهیم ۴۰۰ یا ۵۰۰ هکتار زمین را به طور مجدد برای احداث شهرک صنعتی در فیروزکوه واگذار کنیم.

 

نماینده مردم شهرستان‏های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: چرا باید زمین به شهرک صنعتی داده شود و آنها نیز زمین را به شخص دیگری واگذار کنند و تسهیلات بدهند و از فرد مورد نظر تضمینی در این زمینه نگیرند و آن فرد در شهرک صنعتی یک سوله بزند و تسهیلات خود را در جای دیگر هزینه کند تا درآمد بیشتری داشته باشد.

 

مشهدی‏عباسی بیان کرد: بحث اصلی این است که در شهرستان فیروزکوه مشکل اشتغال برطرف شود؛ زیرا در حال حاضر جوانان زیادی در این شهرستان هستند که بیکارند.

 

وی ادامه داد: هم‏اکنون این بحث مطرح است که سهام شهرداری فیروزکوه در شهرک صنعتی واگذار شود که نکات مبهمی در این زمینه برای بنده وجود دارد که باید روشن شود و من به عنوان نماینده مردم مخالف این حرکات هستم زیرا توجیهی در آن نمی‏بینم.

 

نماینده مردم شهرستان‏های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: زمین‏های موجود در شهرستان فیروزکوه باید به بخش‏های گردشگری و کشت و صنعت اختصاص یابد. چرا باید در این زمین‏ها شهرک صنعتی ساخته شود.

 

مشهدی‏عباسی اظهار کرد: نمی‏خواهیم طبیعت بکر شهرستان فیروزکوه از بین برود؛ زیرا این طبیعت می‏تواند پتانسیل خوبی برای جذب گردشگر و جذب ۱۲ میلیون جمعیتی که فقط در غرب این منطقه زندگی می‏کنند، باشد و همچنین هوای گرم شمال می‏طلبد که مردم آن مناطق نیز از طبیعت و آب و هوای شهرستان فیروزکوه استفاده کنند.

 

وی با بیان اینکه نمی‏خواهیم مانند شهرهای اطراف تهران، شهری بسازیم که مشکل زیست‏محیطی داشته باشد، افزود: باید مدیران امر نسبت به تصمیماتی که می‏گیرند، آینده‏نگری کنند و همه جوانب را در نظر بگیرند و بر این اساس است که برای بنده مسائل مبهمی وجود دارد و هنوز هم برطرف نشده است.

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*