۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار » اخبار ویژه » استان ها » تهران » عناوین اصلی » ورامين
  • شناسه : 28336
  • ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۱
  • 190 بازدید
  • ارسال توسط :
ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی کشاورزی اقتصاد ورامین را نابود می‌کند
ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی کشاورزی اقتصاد ورامین را نابود می‌کند

ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی کشاورزی اقتصاد ورامین را نابود می‌کند

ورامین – آبرومند: فرماندار شهرستان ورامین گفت: ساخت و سازهای غیر مجاز در اراضی کشاورزی ورامین، اقتصاد ورامین را که برپایه کشاورزی استوار است، نابود می‌کند.   به گزارش خبرنگار ما – حسین کاغذلو روز دوشنبه در جلسه ستاد مبارزه با ساخت و ساز غیر مجاز که در محل فرمانداری ورامین تشکیل شد اظهار داشت: […]

ورامین – آبرومند: فرماندار شهرستان ورامین گفت: ساخت و سازهای غیر مجاز در اراضی کشاورزی ورامین، اقتصاد ورامین را که برپایه کشاورزی استوار است، نابود می‌کند.

 

به گزارش خبرنگار ما – حسین کاغذلو روز دوشنبه در جلسه ستاد مبارزه با ساخت و ساز غیر مجاز که در محل فرمانداری ورامین تشکیل شد اظهار داشت: در امر مقابله با ساخت و ساز غیر مجاز، هیچ عذری از سوی دستگاه‌های متولی پذیرفته نیست، برای مبارزه با افرادی که اقدام به این عمل غیر قانونی می‌کنند قانونگذار این اختیار را به ما داده که مستقیم وارد عمل شده و هرگونه ساخت و ساز را در نطفه خفه کنیم.

وی افزود: البته که برخی از افراد از روی ناچاری و استیصال اقدام به ساخت و ساز غیر مجاز می‌کنند ولی افراد سودجویی نیز وجود دارند که با دلالی، دست به سوداگری می‌زنند و اراضی کشاورزی را تغییر کاربری داده و خسارات جبران ناپذیری به محیط زیست و مردم وارد می‌کنند.

کاغذلو با تأکید بر لزوم ساماندهی بنگاه‌های معاملات ملکی در بخش‌ها و روستاها گفت: فعالیت تمامی واحدهای مشاورین املاک باید با مجوز همراه باشد، مسئولان موظفند تا کسانی را که به صورت غیر مجاز اقدام به راه اندازی مشاور املاک اقدام می‌کنند شناسایی کرده و طبق ماده ۲۷ نظام صنفی واحد آنها پلمب کنند.

وی با اشاره به لزوم بازنگری در طرح‌های هادی روستایی گفت: در برخی روستاهای شهرستان ورامین، افق ۱۰ ساله طرح هادی به اتمام رسیده که با توجه به افزایش جمعیت روستایی و لزوم گسترش بافت روستا، نیاز است که در طرح هادی این روستاها بازنگری صورت گیرد که این امر نیز از ساخت وساز غیر مجاز می کاهد.

فرماندار ورامین از تعیین و تکلیف حریم شهرو روستا به عنوان اقدامی مؤثر در برخورد با ساخت و ساز غیر مجاز یاد کرد و افزود: در بسیاری از موارد با مشخص نبودن حریم شهرو روستا و بلاتکلیفی این اراضی مردم نسبت به ساخت و ساز غیر مجاز اقدام می‌کنند، اقدامی که به راحتی می‌توان با تعیین حریم از آن جلوگیری کرد.

وی از بخشداری‌های مرکزی و جوادآباد خواست تا نسبت به راه اندازی واحد پلیس ساختمان اقدام کنند.

کاغذلو با اشاره به تخریب ده‌ها مورد ساخت و سازغیر مجاز در اراضی کشاورزی ورامین طی ماه‌های اخیر گفت: عرصه ساخت و ساز غیر مجاز دیگر برای افراد سودجو امن نیست و با کسانی که با ازبین بردن اراضی ملی و کشاورزی، امنیت غذایی مردم را تهدید می‌کنند، برخورد جدی می‌شود.

ورامین با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*