۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » اخبار ویژه » استان ها » اقتصادی » عناوین اصلی » گلستان
  • شناسه : 55720
  • ۲۳ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۲
  • 3 بازدید
  • ارسال توسط :
ساخت ۵۰۰ واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد گلستان آغاز شد
ساخت ۵۰۰ واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد گلستان آغاز شد

ساخت ۵۰۰ واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد گلستان آغاز شد

گنبدکاووس – آبرومند: عملیات اجرایی ساخت ۵۰۰ واحد مسکن محرومان ویژه مددجویان کمیته امداد گلستان در قالب نهضت ملی مسکن امروز پنجشنبه با حضور استاندار و برخی مدیران استانی و شهرستانی به‌صورت متمرکز در روستای قزلجه‌ماتی از توابع بخش مرکزی شهرستان گنبدکاووس آغاز شد. به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – مدیرکل بنیاد […]

گنبدکاووس – آبرومند: عملیات اجرایی ساخت ۵۰۰ واحد مسکن محرومان ویژه مددجویان کمیته امداد گلستان در قالب نهضت ملی مسکن امروز پنجشنبه با حضور استاندار و برخی مدیران استانی و شهرستانی به‌صورت متمرکز در روستای قزلجه‌ماتی از توابع بخش مرکزی شهرستان گنبدکاووس آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گلستان در حاشیه این مراسم گفت: تفاهم نامه کشوری پنج جانبه میان بنیاد مسکن، کمیته امداد، بنیاد مستضعفان، سپاه و ستاد اجرای فرمان امام برای ساخت ۴۰ هزار واحد برای مددجویان کمیته امداد در قالب نهضت ملی مسکن منعقد شده است.

 

سیدمحمد حسینی افزود: بر اساس این تفاهم نامه یک میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت توسط بنیاد مسکن و ۶۰۰ میلیون ریال کمک بلاعوض توسط بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان امام و کمیته امداد برای ساخت هر خانه پرداخت می‌شود.

 

وی مدت ساخت و زمان تحویل این واحدها را یک سال عنوان کرد و بیان داشت: مسوولیت طراحی ساختمان‌ها و نظارت بر ساخت برعهده بنیاد مسکن استان گلستان است.

 

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گلستان ادامه داد:‌ بیش از هزار واحد از مجموع ۴۰ هزار واحد مسکن حمایتی کشور سهم این استان است که در مرحله نخست عملیات اجرایی ۵۰۰ واحد با ۸۰۰ میلیارد ریال اعتبار شروع شد.

 

حسینی افزود: میانگین مساحت هر واحد ۶۰ متر مربع و در مجموع حدود ۳۰ هزار متر مربع مساحت حل پروژه در استان گلستان است.

 

همچنین در مراسم امروز  ۱۱ هزار و ۲۳۰مین واحد مقاوم سازی شده مسکن روستایی در گنبدکاووس از سال ۸۵ تاکنون در مناطق روستایی این شهرستان در روستای قزلجه ماتی افتتاح شد.

 

تحویل سند ۴۱ هکتار از اراضی ملی در مناطق روستایی گنبدکاووس برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان و اهدای ۳۰۰ جلد سند مالکیت واحدهای مسکونی روستایی گنبدکاووس با مالکان از دیگر برنامه‌های امروز بود.

 

۴۶.۶ درصد از جمعیت یک میلیون و ۸۶۹ هزار نفری گلستان در ۲۲۷ هزار خانه روستایی زندگی می‌کنند.

 

گلستان رتبه دوم کشوری را به لحاظ جمعیت روستایی در اختیار دارد.​

گنبدکاووس با ۳۷۵ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان بزرگ استان گلستان است که افزون بر ۲۰۰ هزار نفر از جمعیت آن در مناطق روستایی سکونت دارند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*