۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 65589
  • ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۰
  • 31 بازدید
  • ارسال توسط :
سیاه چادرهای عشایری خراسان جنوبی و رنگی از فرهنگ کویری
سیاه چادرهای عشایری خراسان جنوبی و رنگی از فرهنگ کویری

سیاه چادرهای عشایری خراسان جنوبی و رنگی از فرهنگ کویری

خراسان جنوبی – آبرومند: سرپرست اداره کل امور عشایر خراسان جنوبی گفت: در ورودی ۱۰ شهرستان خراسان جنوبی ۲۴ سیاه چادر عشایری برای استقبال از مسافران نوروزی برپا شده است. به گزارش خبرنگار آبرومند به نقل از ایسنا – محمد ابراهیم ابراهیمی اظهار کرد: سیاه چادرهای نوروزی در داخل، ورودی، ۳۰ و ۶۰ کیلومتری ۱۰ […]

خراسان جنوبی – آبرومند: سرپرست اداره کل امور عشایر خراسان جنوبی گفت: در ورودی ۱۰ شهرستان خراسان جنوبی ۲۴ سیاه چادر عشایری برای استقبال از مسافران نوروزی برپا شده است.
به گزارش خبرنگار آبرومند به نقل از ایسنا – محمد ابراهیم ابراهیمی اظهار کرد: سیاه چادرهای نوروزی در داخل، ورودی، ۳۰ و ۶۰ کیلومتری ۱۰ شهرستان و با توجه به موقعیت عبور، نحوه استقبال و اقامت مسافران از شهرستان‌ها برپا شده‌اند.
وی بیان کرد: برپایی سیاه چادرها در حفظ اصالت فرهنگی عشایر و همچنین آشنا کردن مردم و جوانان با آداب و سنن عشایری از جمله نوع پوشش و سبک زندگی عشایر استان بسیار موثر بوده و در آن مسافران نوروزی ضمن استراحت موقت، می‌توانند از تولیدات عشایر استان که در کنار سیاه چادرها عرضه می‌شود، دیدن و خریداری کنند.
ابراهیمی ادامه داد: در طول ایام نوروز ادارات امور عشایر در شهرستان‌ها آمادگی و تجهیز کامل در راستای هر نوع خدمات رسانی به مسافران و عشایر را دارند.
وی یادآور شد: سیاه چادرها می‌تواند محل درآمد مناسبی برای عشایر باشد و همچنین می‌تواند تولیدات عشایری را بدون واسطه به دست مردم رسانده و مردم را با کیفیت بالای فرآورده‌های دامی، گیاهان دارویی و صنایع دستی عشایری آشنا و بهره‌مند کند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*