۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار ویژه » عناوین اصلی » فيروزكوه
  • شناسه : 6856
  • ۱۱ فروردین ۱۳۹۴ - ۱:۳۳
  • 158 بازدید
  • ارسال توسط :

شهرستان های فیروزکوه و دماوند قطب های تولید سیب درختی کشور است

فیروزکوه – ابتکار ورامین: وزیر جهاد کشاورزی شهرستان های فیروزکوه و دماوند را قطب های تولید سیب درختی کشور توصیف کرد و افزود: بهترین و مرغوب ترین سیب های درختی کشور در باغات مدرن این شهرستانها تولید می شود. به گزارش خبرنگار ما به نقل از روابط عمومی فرمانداری فیروزکوه – محمود حجتی وزیر جهاد […]

فیروزکوه – ابتکار ورامین: وزیر جهاد کشاورزی شهرستان های فیروزکوه و دماوند را قطب های تولید سیب درختی کشور توصیف کرد و افزود: بهترین و مرغوب ترین سیب های درختی کشور در باغات مدرن این شهرستانها تولید می شود.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از روابط عمومی فرمانداری فیروزکوه – محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی در خاتمه بازدید از پروژه های گردشگری، کشاورزی و صنعتی حوزه روستایی شهرستانهای دماوند و فیروزکوه در محل سالن آمفی تتاتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند اظهار کرد: ظرفیت ها و قابلیت های بسیاری در بخش کشاورزی کشور وجود دارد که ایجاد اشتغال و درآمد می کند اما بخوبی از آنها استفاده نشده است .

وی گفت: طرحهای برنامه عمران سازمان ملل (یو.ان. دی. پی.) بطور همزمان در ۱۲ استان کشور در بخش کشاورزی به منظور افزایش تولید و اشتغال در حال اجرا است .

وزیر جهاد کشاورزی در ادامه شهرستانهای دماوند و فیروزکوه را از قطب های تولید سیب درختی کشور توصیف کرد و افزود: بهترین و مرغوب ترین سیب های درختی کشور در باغات مدرن این شهرستانها تولید می شود؛ بطوریکه نمونه سیب پایه کوتاه مالینگ که عملکردی اندازه ۱۴۰ تن در هکتار دارد در این شهرستانها تولید می شود .

** ویلاسازی در اراضی کشاورزی و باغات، آفت کشاورزی فیروزکوه و دماوند

وی مشکل اساسی شهرستانهای دماوند و فیروزکوه در بخش کشاورزی را ساخت و سازهای بی رویه برشمرد که منجر باغات به عنوان منابع ملی و سرمایه های غیر تجدید شونده به ویلا تبدیل شده است .

حجتی ابراز امیدواری کرد؛ دولت با همکاری مسوولان محلی با ابتکار عمل در مناطقی که آسیب کمتری به بخش کشاورزی وارد می شود به ساخت و ساز و تامین نیاز مردم اقدام کنند .

این گزارش حاکی است؛ اسحاق جهانگیری صبح دوشنبه در صدر هیأتی از مسئولان کشوری و استانی به شهرستان فیروزکوه سفر کرده بود، به بازدید از طرح ۲۰۰ هکتاری جنگل دست کاشت سنگی سنگ لی و شرکت تعاونی ریزبرگ البرز از شرکت های زیرمجموعه طرح مدیریت پایدار آب و خاک حبله رود در روستای لزور پرداخت.

وی در ادامه به منظور افتتاح نخستین مرکز تولید و انجام اسپرم دام سنگین مدار بسته جهان موسوم به مرکز “زر ژن” به روستای طارس رفت.

استاندار تهران، رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران و مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران و فرماندار فیروزکوه از جمله مسئولان کشوری و استانی و شهرستانی حاضر در این بازدید بودند .

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*