۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار ویژه » عناوین اصلی » فيروزكوه
  • شناسه : 7483
  • ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۲۲:۳۸
  • 144 بازدید
  • ارسال توسط :

شوراهای اسلامی نقش بسیار مهمی در ایجاد همدلی بین ملت و دولت دارند

فیروزکوه – ابتکار ورامین: فرماندار فیروزکوه گفت: شوراهای اسلامی به‌ عنوان یک نهاد مدنی و قانونی نقش بسیار مهمی در ایجاد همدلی بین ملت و دولت دارند و بخشی از مشکلات مردم را مدیریت و برطرف می‌کنند که باعث ارتقای شاخص خدمت ‌رسانی به آنان می‌شود . به گزارش خبرنگار ما به نقل از روابط […]

فیروزکوه – ابتکار ورامین: فرماندار فیروزکوه گفت: شوراهای اسلامی به‌ عنوان یک نهاد مدنی و قانونی نقش بسیار مهمی در ایجاد همدلی بین ملت و دولت دارند و بخشی از مشکلات مردم را مدیریت و برطرف می‌کنند که باعث ارتقای شاخص خدمت ‌رسانی به آنان می‌شود .

به گزارش خبرنگار ما به نقل از روابط عمومی فرمانداری فیروزکوه – ابوالقاسم مهری در دیدار با اعضای شورای اسلامی شهر فیروزکوه با تبریک فرا رسیدن روز شوراها اظهارکرد: یکی از پایه‏های اصلی تحقق انقلاب اسلامی، حضور و مشارکت گسترده مردم بوده و بدون داشتن این پشتوانه عظیم، مسلماً پیروزی محقَّق نمی‏شد.

وی گفت: در همین راستا در نهم اردیبهشت سال ۱۳۵۸ ش، رهبر کبیر انقلاب اسلامی، امام خمینی(ره)، طی فرمانی به شورای انقلاب، توصیه کردند که آیین‏ نامه تدوین شوراها را تنظیم کند تا اصلِ حضور و مشارکت مردم تامین شود.

مهری افزود: با پایان جنگ و به وجود آمدن ثبات و آرامش جهت تحقق آرمان‏ های والای حضرت امام و پیاده شدن این اصل قانون اساسی و مشارکت مردم در سرنوشت خود، انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در تمام نقاط کشور با حضور گسترده مردم و با شرکت بیش از ۲۴ میلیون نفر در هفتم اسفندماه سال ۱۳۷۷ برگزار شد. این شوراها در سالروز صدور فرمان امام خمینی(ره) به شورای انقلاب، همزمان با بیستمین بهار انقلاب اسلامی، در نهم اردیبهشت سال ۱۳۷۸، با پیام مقام معظم رهبری، آغاز به کار کردند.

وی تصریح کرد: شوراهای اسلامی به‌ عنوان یک نهاد مدنی و قانونی نقش بسیار مهم و شایسته ‌ای در ایجاد همدلی بین ملت و دولت دارند و بخشی از مشکلات مردم را مدیریت و برطرف می‌کنند که باعث ارتقای شاخص خدمت ‌رسانی به آنان می‌شود .

فرماندار شهرستان فیروزکوه اعضای شوراهای اسلامی را مجموعه ‌ای پویا و فعال و برگرفته از عناصر نخبه و خدومی دانست که با اندوخته‌های خود با تدبیر و مدیریت مناسب در راه تعالی مسیر توسعه و پیشرفت کشور قدم بر می‌ دارند .

وی با اشاره به این موضوع که نگاه دولت یازدهم بر این است که در فرآیند خدمات ‌رسانی به جامعه باید از ظرفیت مردم بهره جست، گفت: شورای اسلامی شهرها بستر مناسبی است تا دولت اداره بخش مهمی از امور جامعه و انجام خدمت‌رسانی را در مسیر و چارچوب قانون به مردم واگذار کند .

مهری در خاتمه تاکید کرد: شورای اسلامی شهرها به‌عنوان یک پارلمان محلی نقش بسزایی در توسعه فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی شهرها و به تبع آن کشور ایفا می‌کنند .

گفتنی است؛ فرماندار در ادامه با حضور در بخش ارجمند شهرستان، با اعضای شورای اسلامی شهر ارجمند نیز دیدار کرد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*