۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار ویژه » اسلایدر » پيشوا » سیاسی » عناوین اصلی
  • شناسه : 9147
  • ۲۶ تیر ۱۳۹۴ - ۲۳:۵۴
  • 227 بازدید
  • ارسال توسط :

شورای عالی امنیت ملی با نهایت دقت توافق نامه هسته ای را مطالعه کند/ استکبار ستیزی از آرمان های گفتمان انقلاب اسلامی است

پیشوا – ابتکار ورامین: امام جمعه پیشوا پیشنهاد کرد با تهیه طوماری از شورای عالی امنیت ملی تقاضا شود تا با نهایت دقت و بررسی، توافق نامه هسته ای را مورد مطالعه قرار دهند تا خدایی نخواسته روزنه ای ولو کوچک برای دشمن باقی نماند تا فردا بخواهد براساس آن روزنه بهانه گیری کند. به […]

پیشوا – ابتکار ورامین: امام جمعه پیشوا پیشنهاد کرد با تهیه طوماری از شورای عالی امنیت ملی تقاضا شود تا با نهایت دقت و بررسی، توافق نامه هسته ای را مورد مطالعه قرار دهند تا خدایی نخواسته روزنه ای ولو کوچک برای دشمن باقی نماند تا فردا بخواهد براساس آن روزنه بهانه گیری کند.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از پایگاه خبری ندای پیشوا – حجت الاسلام والمسلمین عبدالحسین رحمتی نیا در خطبه های این هفته نمازجمعه شهرستان پیشوا با اشاره به جمع بندی مذاکرات هسته ای پس از ۱۲ سال اظهار داشت: از خدای متعال می خواهیم که این بیانیه را یک مقدمه ای خوبی برای ملت مقاوم و تیم مذاکره کننده ما قرار دهد و به نتیجه مطلوبی که خواست ملت است، نائل شود.

امام جمعه پیشوا تصریح کرد: هیئت مذاکره کننده ما نهایت تلاش خود را به عمل آوردند تا خطوط قرمز نظام را رعایت کنند، اما در عین حال شورای عالی امنیت ملی باید این بیانیه را مورد بررسی قرار دهد و انطباق آن را با منافع ملی تأیید کند، کما این که در آمریکا هم کنگره باید نظر دهد.

حجت الاسلام رحمتی نیا برای این که مردم وظیفه خود را نسبت به این قضیه انجام داده باشند و مسئولین امر احساس کنند که در دقت به این موضوع یک پشتوانه قوی ملی دارند و می توانند محکم بایستند و حرف خود را بزنند، پیشنهاد کرد طوماری تهیه شود و به امضای مردم در روز عید سعید فطر برسد و از شورای عالی امنیت ملی تقاضا شود که با نهایت دقت و بررسی، این توافق نامه را مورد مطالعه قرار دهند تا خدایی نخواسته روزنه ای ولو کوچک برای دشمن باقی نماند تا فردا بخواهد براساس آن روزنه بهانه گیری کند.

خطیب نمازجمعه پیشوا تصریح کرد: مسئولین مذاکره کننده جمهوری اسلامی ایران دقت زیادی انجام دادند، اما شورای عالی امنیت ملی می تواند در مدت زمان طولانی تری مثلا ۳ ماهه، روی مجموعه مذاکرات دقت بیشتری انجام دهند.

رحمتی نیا با بیان این که وحدت و انسجام ملی یکی از عوامل موفقیت نظام ما در صحنه های مختلف داخلی و بین المللی بوده است اظهار داشت: امروز اگر تیم مذاکره کننده هسته ای ما موفقیت خوبی بدست آوردند به برکت این وحدت است که شش قدرت جهان، ورود ما به باشگاه هسته ای جهان را پذیرفتند.

امام جمعه پیشوا با تأکید بر حفظ وحدت و انسجام در کشور عنوان داشت: خدایی نخواسته بر اساس حرف های واهی اختلاف و دو دستگی بوجود نیاید. نگاه، گوش و و وجود ما متوجه سخنان ولی امر باشد و هرچه ایشان می گویند، ما باید همان را گفته و اطاعت کنیم. اعتقاد ما این است که ایشان نماینده و نائب حجت ابن الحسن (روحی فداه) و ولی امر ماست.

وی این موفقیت را یک دستاورد ملی دانست و افزود: هزینه هسته ای شدن کشور را مردم پرداختند و شهدا جزء این مردم بودند. زحماتی کشیده شد و تلاش هایی که قبلی ها انجام دادند. بنابراین خدایی نخواسته این دستاورد ارزشمند را در مسیر اهداف گروهی و حزبی هزینه نکنیم. این مربوط به همه ملت است نه مربوط به یک گروه و حزب خاص.

رحمتی نیا خاطرنشان کرد: اگر هدایت های رهبر معظم انقلاب نبود و اگر دقت های هوشمندانه و حکیمانه معظم له نبود معلوم نبود ما به نتیجه فعلی می رسیدیم لذا این موفقیت را بیش از همه مرهون هدایت و دقت معظم له هستیم، فلذا باید از ایشان تشکر کنیم.

خطیب نمازجمعه پیشوا اظهار داشت: ما از تیم مذاکره کننده که با تلاش شبانه روزی از حقوق ملت ایران دفاع کردند تشکر می کنیم و خدا قوت به آنها می گوییم اما نباید زحمات پیشینیان را نادیده بگیریم. آنهایی که ما را از ۱۶۰ سانتریفیوژ به ۲۰ هزار سانتریفیوژ رساندند.

وی افزود: در دوران قبلی که مذاکره کنندگان ما با ۱+۵ می نشستند، آنها می گفتند یک سانتریفیوژ هم نباید داشته باشید. ولی وقتی برادران ما مقاومت کردند و آن ۱۶۴ سانتریفیوژ را به ۲۰ هزار سانتریفیوژ رساندند، آنها دیدند نمی توانند ما را به عقب برگردانند و در برابر ملت ما مقاومت کنند و ترسیدند اگر دیر شود این بیست هزار به صد هزار و دویست هزار برسد، که می رسید. لذا مسئله مذاکره را مطرح کردند و بیشتر به دنبال مذاکره بودند. آنها بیشتر از ما به مذاکره نیاز داشتند چون اگر ما به آن مراحل می رسیدیم وضع برای ما بهتر و برای دشمن سخت تر بود.

رحمتی نیا ادامه داد: لذا باید زحمات گذشتگان را پاس بداریم و نباید زحمات آنان را نادیده بگیریم و نگوییم اینها توانستند و آنها نتوانستند. آنها زمینه را برای این موفقیت فراهم کردند و اگر خدایی نخواسته کسی بخواهد این گونه فکر کند یا سخن بگوید، آدم جاهل و نادانی است یا دارای انحراف سیاسی است و می خواهد موضوع هسته ای را از سطح ملی به یک دستاورد گروهی تنزل دهد.

امام جمعه پیشوا اظهار داشت: مذاکرات هسته ای و رسیدن به یک توافق خوب در آینده که ان شاءالله به نقطه نهایی و پایانی خواهد رسید، تصور نشود که مشکل ما را با دشمنان حل کرده و می کند و دیگر آمریکا دشمن ما نیست و ما از این به بعد باید با او رابطه دوستی برقرار کنیم.

خاطرنشان کرد: استکبار ستیزی به فرموده مقام معظم رهبری از آرمان های گفتمان انقلاب اسلامی است و تحت هیچ شرایطی پایان نخواهد یافت.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*