۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار ویژه » عناوین اصلی » فرهنگی » قرچك
  • شناسه : 8199
  • ۱۱ خرداد ۱۳۹۴ - ۲:۴۷
  • 142 بازدید
  • ارسال توسط :

صادقی تأکید کرد یادواره ملی «طلوع خرداد» باعث ماندگاری قیام ملت در قالب آثار هنری می شود

قرچک – ابتکار ورامین: عضو شورای سیاستگذاری سومین یادواره فرهنگی، هنری «طلوع خرداد» گفت: این یادواره ملی باعث ماندگاری قیام ملت ولایتمدار ایران به خصوص مردم دشت بزرگ ورامین در ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ با خلق آثار هنری می شود. به گزارش خبرنگار ما – علی صادقی صبح یکشنبه ۱۰ خرداد ۹۴ در جمع اعضای ستاد […]

قرچک – ابتکار ورامین: عضو شورای سیاستگذاری سومین یادواره فرهنگی، هنری «طلوع خرداد» گفت: این یادواره ملی باعث ماندگاری قیام ملت ولایتمدار ایران به خصوص مردم دشت بزرگ ورامین در ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ با خلق آثار هنری می شود.

به گزارش خبرنگار ما – علی صادقی صبح یکشنبه ۱۰ خرداد ۹۴ در جمع اعضای ستاد اجرایی بخش ادبی یادواره ملی «طلوع خرداد» در فرمانداری شهرستان قرچک افزود: هیچ رویدادی تا در قالب آثار هنری نباشد، ماندگار نمی شود و تنها در قالب هنر است که بسیاری از ارزشها را می توان در ذهن ها ماندگار کرد.

وی با اشاره به اینکه اقدامات خوبی در بخش ادبی سومین یادواره فرهنگی، هنری «طلوع خرداد» شده، اظهار داشت: این اقدامات در شهرستان تازه تأسیس قرچک ماندنی است؛ چراکه یکی از بازتابهای تاریخ حماسی ملت شریف ایران است و با کسب تجربه، در سالهای آتی مورد استفاده قرار می گیرد.

 gh

فرماندار شهرستان قرچک با بیان اینکه برگزاری یادواره هایی مانند «طلوع خرداد» ضرورت جامعه جوان و نوجوان امروز است، افزود: اگر امروز تاریخ واقعی رشادتها بیان نشود، فرزندان ما چیزی از رشادت ها و تاریخ گذشتگان که باعث پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی شدند، نخواهند دانست.

وی تأکید کرد: در بخش ادبی با توجه به اهمیت و ضرورت اجرای آن که با حضور شاعران و نویسندگان کشوری صورت می گیرد، توجه ویژه و همکاری لازم مسئولان شهرستان قرچک برای برگزاری بهتر و مطلوب تر این بخش از سومین یادواره فرهنگی، هنری «طلوع خرداد» را می طلبد.

گفتنی است، محورهای اصلی سومین یادواره ملی فرهنگی، هنری «طلوع خرداد» آراء و اندیشه های امام خمینی(ره) ؛ انقلاب اسلامی در آیینه فرهنگ و ادب و هنر؛ نقش حماسه عاشورا در پیروزی انقلاب اسلامی؛ نقش زنان در قیام ۱۵ خرداد و پیروزی انقلاب اسلامی؛ توجه ویژه به جایگاه قیام ۱۵ خرداد در شکل گیری انقلاب اسلامی؛ نقش مردم ورامین، پیشوا، قرچک و پاکدشت در قیام ۱۵ خرداد و انقلاب اسلامی؛ نقش مرجعیت و روحانیت در قیام ۱۵ خرداد و شخصیت های برجسته تاریخ انقلاب اسلامی است.

gh2

بخش هنرهای تجسمی سومین یادواره ملی فرهنگی، هنری «طلوع خرداد» از ۱۵ تا ۲۵ خرداد ۹۴ در شش رشته نقاشی، خوشنویسی، گرافیک شامل دو رشته پوستر و تصویرسازی، نقاشی خط و نگارگری در شهرستان پاکدشت؛ بخش داستان، شعر و کتاب در شهرستان قرچک؛ بخش فیلم و عکس در شهرستان پیشوا و بخش تئاتر و موسیقی در شهرستان ورامین برگزار می شود و دبیرخانه مرکزی و دائمی این یادواره ملی نیز در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ورامین مستقر است.

(منبع خبر: gmail)

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*