۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اسلایدر » عناوین اصلی
  • شناسه : 1474
  • ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۱:۰۳
  • 264 بازدید
  • ارسال توسط :

صادقی خبر دادرفع مشکل کمی و کیفی آب شرب قرچک به زودی اتفاق می افتد

قرچک – رامین نیوز:  فرماندار شهرستان قرچک از رفع مشکل آب شرب قرچک به لحاظ کمی و کیفی طی ماههای آتی خبر داد. به گزارش خبرنگار رامین نیوز- علی صادقی به همراه محمدصالح ضیایی مسئول امور عمرانی فرمانداری و علیرضا علیکاهی رئیس اداره آب و فاضلاب شهرستان قرچک از محل پروژه خط انتقال آب شرب […]

قرچک – رامین نیوز:  فرماندار شهرستان قرچک از رفع مشکل آب شرب قرچک به لحاظ کمی و کیفی طی ماههای آتی خبر داد.

به گزارش خبرنگار رامین نیوز- علی صادقی به همراه محمدصالح ضیایی مسئول امور عمرانی فرمانداری و علیرضا علیکاهی رئیس اداره آب و فاضلاب شهرستان قرچک از محل پروژه خط انتقال آب شرب از سد ماملو و سامانه آب شیرین کن قرچک بازدید کرده و از نزدیک در جریان امور و پیشرفتهای این پروژه قرار گرفت و گفت: خوشبختانه طی سال‌های گذشته، دولت تمهیداتی برای تأمین آب شرب شهرستان قرچک اندیشیده و شرکت آب و فاضلاب نیز قول داده است که تا چهار ماه آینده آب تخصیص یافته به این شهرستان از محل سد ماملو وارد مدار و به این منطقه منتقل شود که اگر این مهم اتفاق بیفتد مشکل آب شرب قرچک به لحاظ کیفی و کمی مرتفع می‌شود.

وی افزود: عملیات اجرایی خط انتقال آب شرب قرچک از سد ماملو دارای پیشرفت فیزیکی حدود ۶۰ درصد است که با پایان یافتن این عملیات، آب شرب مردم از لحاظ کیفی و کمی تأمین شده و به وضعیت مطلوب می رسد و از آب شربی که مردم تهران استفاده می کنند، مردم این شهرستان نیز بهره مند خواهند شد.

4

این مسئول در خصوص مشخصات پروژه سامانه آب شیرین کن قرچک گفت: این پروژه در اردیبهشت ماه سال ۸۸ افتتاح شد و نحوه عملکرد آن بدین شکل است که هفت حلقه چاه آب خام با تولید ۱۷ هزار مترمکعب در شبانه روز ورودی سامانه است که ۱۳ هزار و ۵۰۰ مترمکعب آن وارد سامانه می شود و تا ۱۰ هزار مترمکعب آب با EC  استاندارد و مطلوب را تصفیه کرده و بطور کلی راندمان دستگاه ۷۵ درصد می باشد.

رئیس اداره آب و فاضلاب شهرستان قرچک نیز در توضیحات بیشتر پروژه های بازدید شده گفت: سامانه آب شیرین کن قرچک دارای چهار واحد بوده که ظرفیت هر واحد با ۲۵۰۰ مترمکعب خروجی آب در شبانه روز است، همچنین دارای چهار عدد فیلتر شنی می باشد که وظیفه حذف ذرات معلق و رفع کدورت آب را عهده دار هستند.

علیکاهی با بیان اینکه این سامانه پنج عدد کارتریج فیلتر دارد که ذرات در حد ۵ میکرون را حذف می کنند، افزود: آب ورودی به این سامانه با مواد شیمیایی لازم تصفیه می شود و از طریق خط ۶۰۰ میلی متری به شهر قرچک انتقال پیدا می کنند. لازم بذکر است یک دستگاه بسته بندی آب نیز در این سامانه موجود است که برای مواقع ضروری و بحران، مورد استفاده قرار می گیرند بطوریکه تا ظرفیت ۵۰۰ تا هزار بسته دو لیتری در ساعت، آب تولید می کند که دارای ماندگاری یک هفته و غیرقابل فروش هستند.

9

وی در توضیح پروژه خط ۹۰۰ میلی متری آب شرب از سد ماملو که دارای مسیر  لوله گذاری شده ۱۶۰۰ متری است، یادآور شد: هدف مهم این پروژه آبرسانی و انتقال آب از سد به شهرستان قرچک است.

این مسئول با اشاره به اینکه این پروژه از محل طرحها و اعتبارات عمرانی درنظر گرفته شده، ادامه داد: به دلیل عمق ترانشه، دقت لازم برای تأمین شیب هیدرولیک توسط پیمانکار و نصب اتصالات لازم، شیرخط و شیر فشار شکن در طول مسیر ضروری است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*