۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار » استان ها » پيشوا » تهران » عناوین اصلی
  • شناسه : 28913
  • ۰۹ تیر ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۷
  • 54 بازدید
  • ارسال توسط :
ضرورت احیای جنگل ۲۵۰ هکتاری گز در پیشوا
ضرورت احیای جنگل ۲۵۰ هکتاری گز در پیشوا

ضرورت احیای جنگل ۲۵۰ هکتاری گز در پیشوا

پیشوا – آبرومند: فرماندار پیشوا گفت: جنگل گز به منظور حفاظت از خاک و پیشگیری از ایجاد پدیده ریزگردها و همچنین توسعه فضای سبز باید احیا شده و توسعه یابد. به گزارش خبرنگار ما – حسین عباسی اظهار داشت: در حال حاضر ۲۵۰ هکتار جنگل گز در اراضی یوسف آباد پیشوا وجود دارد که به […]

پیشوا – آبرومند: فرماندار پیشوا گفت: جنگل گز به منظور حفاظت از خاک و پیشگیری از ایجاد پدیده ریزگردها و همچنین توسعه فضای سبز باید احیا شده و توسعه یابد.

به گزارش خبرنگار ما – حسین عباسی اظهار داشت: در حال حاضر ۲۵۰ هکتار جنگل گز در اراضی یوسف آباد پیشوا وجود دارد که به منظور حفاظت از خاک و پیشگیری از ایجاد پدیده ریزگردها و همچنین توسعه فضای سبز باید احیا شده و توسعه یابد.

 

وی افزود: این گونه ی گیاهی که با اقلیم پیشوا سازگار است طی سال های اخیر به دلیل چرای دام و شکستن شاخه درختان در معرض تهدید قرار گرفته است.

 

فرماندار شهرستان پیشوا تصریح کرد: احیای جنگل گز در پیشوا نیاز به بودجه دارد و ابتدا باید طرح مطالعاتی آن تدوین و پس از تصویب و تهیه کتابچه وارد فاز عملیاتی شود.

 

وی گفت: این طرح می تواند در قالب اکو کمپ و اکو توریسم اجرا شده و با ایجاد یک تفرجگاه زیرساختی برای توسعه گردشگری در شهرستان شود.

 

وی با اشاره به طرح توسعه فضای سبز در پیشوا افزود: طرح جنگل کاری در ۴۵۰ هکتار از اراضی ملی شهرستان پیشوا نیز مدتی است که توسط شهرداری وارد فاز عملیاتی شده و با تکمیل آن جهش چشمگیری در سرانه فضای سبز شهرستان ایجاد می شود.

 

عباسی با بیان اینکه ۷۳۳۲ هکتار از اراضی شهرستان پیشوا ملی و جزو منابع طبیعی است، اذعان کرد: اراضی ملی باید برای امور عام المنفعه مردم شهرستان صرف شده و به طور جدی از دست اندازی سودجویان به این زمین ها جلوگیری شود.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*