۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » اخبار ویژه » استان ها » اقتصادی » عناوین اصلی » مازندران
  • شناسه : 53957
  • ۱۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۸
  • 81 بازدید
  • ارسال توسط :
طرح جهش تولید مسکن ۳۲ هزار روستایی را در مازندران صاحب‌ خانه می‌کند
طرح جهش تولید مسکن ۳۲ هزار روستایی را در مازندران صاحب‌ خانه می‌کند

طرح جهش تولید مسکن ۳۲ هزار روستایی را در مازندران صاحب‌ خانه می‌کند

ساری – آبرومند: مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران گفت که ساخت ۳۲ هزار خانه روستایی در قالب طرح جهش تولید مسکن سهمیه استان که طی چهار سال ساخته خواهد شد . به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – علی اصغر آسمانی مقدم با اعلام این که سهمیه سالانه استان برای ساخت خانه […]

ساری – آبرومند: مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران گفت که ساخت ۳۲ هزار خانه روستایی در قالب طرح جهش تولید مسکن سهمیه استان که طی چهار سال ساخته خواهد شد .

به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – علی اصغر آسمانی مقدم با اعلام این که سهمیه سالانه استان برای ساخت خانه روستایی در قالب طرح هم هشت هزار واحد در نظر گرفته شده است ، افزود : تاکنون ۱۶۰ هکتار زمین برای ساخت خانه های روستایی در استان تامین و فرایند ساخت هشت هزار واحد  از سهمیه سال نخست آغاز شده است.

 

وی زمین مورد نیاز برای ساخت خانه های روستایی سهم مازندران در طرح جهش تولید مسکن طی  چهار سال را در مجموع ۶۴۰ هکتار اعلام کرد.

 

این مسئول با اعلم این که برای تامین زمین در حریم مناطق روستایی در مازندران مشکلی وجود ندارد ، توضیح داد : فرمانداری های استان آمادگی خود را برای ساخت مسکن روستایی اعلام داشته اند و ساخت خانه در تعدادی از روستاهای آمل، بابل، ساری، محمود آباد و نور در قالب طرح جهش تولید مسکن آغاز شده و از روزهای آینده فرایند ساخت خانه روستایی در قالب جهش تولید مسکن در تمام مناطق روستایی استان فراگیر می شود.

 

آسمانی مقدم همچنین از تامین اعتبار ساخت هشت هزار خانه روستایی سهمیه سال نخست مازندران با همکاری بانک‌های عامل خبر داد و گفت که در مرحله اول برای ساخت هر واحد مبلغ یکصد میلیون تومان تسهیلات با نرخ ۱۸ درصد و بازپرداخت ۲۰ ساله به متقاضیان پرداخت می‌شود.

 

وی با تاکید بر این که ساخت مسکن روستایی در این طرح به صورت خودساز تعریف شده است ، توضیح داد : متقاضیانی که زمین نداشته باشند با دریافت ۲۰۰ متر مربع زمین و تسهیلات تعریف شده ، ساخت خانه های خود را آغاز می کنند و بنیاد مسکن به عنوان مجری و ناظر ، بر حُسن اجرای این طرح ملی نظارت خواهد داشت.

 

مدیرکل بنیاد مسکن مازندران استقبال روستاییان مازندران از این طرح را خوب توصیف کرد و گفت که تاکنون بیش از ۹ هزار و ۷۸۰ نفر در مازندران برای ساخت مسکن روستایی در قالب طرح جهش تولید مسکن نام نویسی کرده ان.

 

وی با اعلام این که زمان خاصی برای نام نویسی متقاضیان ساخت خانه روستایی جهش تولید مسکن در نظر گرفته نشده است، افزود : متقاضیان دارای صلاحیت با مراجعه به سامانه ملی sama.mrud.ir  (ثمن) می‌توانند برای نام‌نویسی اقدام کنند.

 

خانه اولی‌ها در اولویت

 

آسمانی مقدم گفت : اولویت ساخت خانه در قانون جهش تولید مسکن در مناطق روستایی با خانه اولی‌ها است و افرادی که دارای زمین برای ساخت خانه باشند، می توانند با دریافت تسهیلات در طرح جهش تولید مسکن مشارکت و صاحب خانه شوند.

 

وی با بیان اینکه حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد خانه های روستایی در مازندران نیازمند مقاوم سازی است، اضافه کرد: طرح جهش تولید مسکن در گام های بعدی به بازسازی خانه های فرسوده روستایی ورود خواهد کرد و تسهیلاتی در قالب برچیده شدن واحدهای تخریبی در مناطق روستایی به متقاضیان پرداخت می شود.

 

جهش تولید مسکن طرح دولت سیزدهم برای خانه دار کردن مردم است که در آن سهم مازندران ساخت ۱۵۲ هزار واحد طی چهار سال اعلام شده است.

 

رییس جمهوری در یکم مهر ۱۴۰۰، قانون جهش تولید مسکن را برای اجرا به وزارتخانه‌های راه و شهرسازی و امور اقتصادی و دارایی ابلاغ کرد. یکی از موضوعاتی که در ماده یک این قانون مطرح است، ‌ موضوع ساخت یک میلیون واحد مسکونی در سال است.

 

همچنین ایجاد شورای عالی مسکن در بالاترین سطح با ریاست رییس جمهوری و برخی از وزیران و ایجاد صندوق ملی مسکن که هدف آن تجمیع و تخصیص منابع مالی است در این قانون پیش بینی شده است. تامین زمین و واگذاری اراضی، تامین مصالح ساختمانی، خدمات ساختمانی مانند صدور پروانه و پایان کار نیز در این قانون تعریف شده است. این طرح در قالب اصل یکصد و بیست و سوم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران است.

 

براساس سرشماری نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵، یک میلیون و ۳۸۶ هزار و ۳۳۷ نفر معادل ۴۲.۲۲ درصد از جمعیت مازندران در مناطق روستایی زندگی می کنند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*