۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اسلایدر » سیاسی
  • شناسه : 2700
  • ۲۶ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۰:۲۳
  • 204 بازدید
  • ارسال توسط :

علی مطهری:‌ احمدی نژاد باید محاکمه شود

نماینده مردم تهران و شمیرانات در مجلس گفت: قصد قضاوت کردن در مورد افراد و حوادث سال ۸۸ را ندارم اما طبق قانون اساسی حصر خانگی بدون حکم قضایی خلاف محسوب شده و در این خصوص احمدی نژاد نیز باید محاکمه شود. به گزارش خبرنگار ایلنا از شیراز، علی مطهری که به عنوان سخنران در […]

نماینده مردم تهران و شمیرانات در مجلس گفت: قصد قضاوت کردن در مورد افراد و حوادث سال ۸۸ را ندارم اما طبق قانون اساسی حصر خانگی بدون حکم قضایی خلاف محسوب شده و در این خصوص احمدی نژاد نیز باید محاکمه شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از شیراز، علی مطهری که به عنوان سخنران در جشن سالگرد پیروزی روحانی در انتخابات ریاست جمهوری سخن می گفت در جواب عده ای از حاضران در سالن که خواستارآزادی زندانیان سیاسی شدند، افزود: در فصل سوم قانون اساسی درباره آزادی مطبوعات، آزادی بیان و شکنجه مباحثی مطرح شده است که اگر در مدت ۲۴ ساعت تفهیم اتهام نشود، موضوع با صدور کیفر خواست و تشکیل دادگاه پیگیری می‌شود.

وی با نقل این جمله از شهید مطهری که گفته بود” اگر فردی در جایگاهی قرار بگیرد و خود را از انتقاد، مبرا بداند، هم خودش فاسد شده و هم باعث فساد جامعه می‌شود”، تصریح کرد: هیچ‌کس در این کشور وجود ندارد که نشود از وی انتقاد کرد.

وی انتخابات ریاست‌جمهوری دوره‌ی یازدهم را نشانگر رشد اجتماعی و سیاسی ملت ایران دانست و افزود: مردم علیرغم تبلیغات منفی در هشت سال اخیر توانستند راه را از چاه تشخیص دهند.

نماینده مردم تهران و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی با اشاره با این مطلب که مردم ایران در ۳۵ سال اخیر رشد اجتماعی و سیاسی قابل توجهی داشته‌اند، اضافه کرد: نباید برای مردم تعیین تکلیف کرده و شخصیت‌های راستین انقلاب را با فرصت طلبی به حاشیه راند.

وی افزود: انتخابات سال ۹۲ دفع خطر و آفت از انقلاب اسلامی بود که می‌توانست نهضت اسلامی را تخریب کند.

مطهری خواستار فعالیت شفاف تر دولت یازدهم در حوزه حقوق ملت شد و تاکید کرد: دکتر روحانی باید با جسارت بیشتر و با بهره گیری از معتدل‌های اصلاح طلب مسائل سیاست داخلی را دنبال کند.

وی حوزه مطبوعات را دچار حاکمیتی دوگانه دانست و ادامه داد:در برخی مواقع، قوه قضاییه بدون هماهنگی با هیئت نظارت بر مطبوعات اقدام به توقیف نشریه و بازداشت خبرنگار می‌کند در صورتیکه قانون اساسی به رییس جمهور این اختیار را داده است که به رییس قوه قضاییه در مورد اشتباهات اخطار دهد.

مطهری افزود: احمدی‌نژاد گاهی با استناد به این قانون به حقوق مردم می پرداخت اما در نهایت برداشت درستی از موضوع نداشت.

وی بر اهمیت روابط ایران با جهانیان تاکید کرد و گفت: به دلیل رخداد اضطراری تسخیر سفارت آمریکا در ایران، این ذهنیت به وجود آمد که با روابط با غرب مخالفیم اما اینگونه نیست و دیپلماسی دولت یازدهم توانست تا حدودی نگاه دنیا را نسبت به ایران تغییر دهد.

مطهری تصریح کرد: کسانی که مذاکرات اخیر هسته‌ای را موجب از دست رفتن عزت ملی می دانند در اشتباه هستند چرا که این اتمام حجتی بود تا نشان بدهیم با گفت و گو سعی در حل مشکلات داریم.

وی همچنین به موفقیت دولت یازدهم در زمینه های اقتصادی اشاره کرد و افزود: در زمانی که دولت جدید امور را به دست گرفت رشد اقتصادی منهای شش و میزان تورم ۴۰ درصد بود که در حال حاضر این وضعیت مهار شده و به سمت رونق اقتصادی در حال حرکت هستیم.

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*