۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار » اخبار ویژه » استان ها » عناوین اصلی » هرمزگان
  • شناسه : 27846
  • ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۸
  • 372 بازدید
  • ارسال توسط :
عوارض آلایندگی جزایر سیری و لاوان تاثیری بر بوشهر ندارد
عوارض آلایندگی جزایر سیری و لاوان تاثیری بر بوشهر ندارد

عوارض آلایندگی جزایر سیری و لاوان تاثیری بر بوشهر ندارد

هرمزگان – آبرومند: عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی نسبت به سخنان استاندار بوشهر در اعتراض به پیشنهاد بهره‌مندی برخی استان‌ها از عوارض آلایندگی پارس جنوبی واکنش نشان داد. به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایسنا – احمد مرادی نسبت به سخنان گراوند در نشست شورای پدافند غیرعامل استان بوشهر و اعتراض به پیشنهاد […]

هرمزگان – آبرومند: عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی نسبت به سخنان استاندار بوشهر در اعتراض به پیشنهاد بهره‌مندی برخی استان‌ها از عوارض آلایندگی پارس جنوبی واکنش نشان داد.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایسنا – احمد مرادی نسبت به سخنان گراوند در نشست شورای پدافند غیرعامل استان بوشهر و اعتراض به پیشنهاد بهره‌مندی برخی استان‌ها از عوارض آلایندگی پارس جنوبی، افزود: طبق بودجه مصوب سال ۹۸ باید استان‌های متأثر از عوارض آلایندگی مناطقی همچون پارس جنوبی بهره‌مند شوند و دولت نسبت به این موضوع باید نیز اقدام لازم و جدی انجام دهد.

 

وی با بیان اینکه سال‌هاست با وجود حضور مجموعه فلات قاره در استان هرمزگان و جزایر سیری و لاوان اما در کمال تعجب عوارض آلایندگی آن به استان بوشهر تعلق می‌گیرد، اضافه کرد: این موضوع خلاف قانون بوده زیرا این مناطق هیچ تأثیری بر استان بوشهر ندارند بلکه تنها هرمزگان را تحت تأثیر خود قرار می‌دهند و باید این عوارض به استان هرمزگان اختصاص یابد.

 

عضو مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس اظهار کرد: امیدوارم هرچه زودتر استاندار در خصوص اجرای این مصوبه قانونی در بودجه ۹۸ سرعت عمل بیشتری به خرج دهد.

 

مرادی با اشاره به اینکه این مصوبه نیز با تلاش مجمع نمایندگان استان‌های متأثر از آلایندگی صورت گرفته و دولت موظف به اجرای آن است، اظهار کرد: با اجرای این مصوبه بر اساس گزارش سازمان حفاظت محیط‌زیست، آلایندگی به شهرستان‌های لامرد، پارسیان و مهر انتقال می‌یابد و برای شهرستان پارسیان ۲۲ درصد آلایندگی تخصیص می‌یابد که می‌تواند کمک بزرگی به توسعه این شهرستان داشته باشد و پس از سال‌ها مردم این منطقه به اندک حق خود که نادیده گرفته‌شده بود، دست یابند.

 

وی ادامه داد: مجمع نمایندگان هرمزگان با قدرت این موضوع را با همراهی استاندار هرمزگان پیگیری می‌کند تا حق استان هرمزگان چه در خصوص پارس جنوبی و چه فلات قاره گرفته شود تا بتوانیم شاهد هرمزگانی توسعه‌گرا باشیم که این موضوع کمک بزرگی در جهت رشد کشور در ابعاد مختلف از جمله اقتصادی و اجتماعی است.

 

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه امیدوارم استاندار بوشهر در راستای قانون سخن بگوید، از پیگیری‌ها خود در جهت اجرای این مصوبه خبر داد و افزود: در صورت عدم اجرای آن از وزیر اقتصاد و دارایی برای پاسخگویی در جهت دلایل اجرایی نشدن آن دعوت خواهیم کرد و تا حصول نهایی انجام آن پیگیری خواهیم کرد.

 

به گزارش ایسنا، استاندار بوشهر هفته گذشته در نشست شورای پدافند غیرعامل استان بوشهر با بیان اینکه پیشنهاد سازمان محیط زیست در بهره‌مندی برخی استان‌ها از عوارض آلایندگی پارس جنوبی، منطقی و منصفانه نیست از رئیس جمهور درخواست کرد از اجرایی شدن این پیشنهاد جلوگیری کند.

 

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*