۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار ویژه » سیاسی » عناوین اصلی
  • شناسه : 27178
  • ۰۸ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۱:۵۴
  • 434 بازدید
  • ارسال توسط :
فائزه هاشمی باید به فکر مجلس دهم باشیم
فائزه هاشمی باید به فکر مجلس دهم باشیم

فائزه هاشمی باید به فکر مجلس دهم باشیم

اتهام به خانواده هاشمی نتیجه عکس می دهد رئیس انجمن دفاع از آزادی مطبوعات گفت: چیزی که به جای پیشرفت در حوزه مطبوعات شاهدش هستیم، عقب ‌گرد به دوران قبل است. حتی در دوران مشروطه، وضع جراید از امروز بهتر بوده است. به گزارش ایسنا، فائزه هاشمی در نشستی با عنوان «مطبوعات و آینده اصلاح […]

اتهام به خانواده هاشمی نتیجه عکس می دهد

رئیس انجمن دفاع از آزادی مطبوعات گفت: چیزی که به جای پیشرفت در حوزه مطبوعات شاهدش هستیم، عقب ‌گرد به دوران قبل است. حتی در دوران مشروطه، وضع جراید از امروز بهتر بوده است.

به گزارش ایسنا، فائزه هاشمی در نشستی با عنوان «مطبوعات و آینده اصلاح ‌طلبی» از سلسله نشست‌ های آینده اصلاح‌ طلبی که به همت سازمان دانشجویی حزب اسلامی کار برگزار شده بود، اظهار کرد: در مورد ضرورت وجود مطبوعات آزاد و ارتباطش با رشد و توسعه جامعه صحبت‌ های زیادی گفته شده و این یک اصل طبیعی است که هرچه در کشوری مطبوعات آزادتری وجود داشته باشد، آن کشور توسعه‌ یافته ‌تر است اما متأسفانه چیزی که امروز در حوزه مطبوعات شاهد هستیم، عقب‌ گرد است. به عنوان مثال در زمان مشروطه انتشار جراید و روزنامه‌ ها به مجوز احتیاجی نداشت و صاحبان روزنامه تنها به اعلام ثبت روزنامه‌ شان اکتفا می‌ کردند.

وی در ادامه درباره اتهاماتی که به خود و خانواده ‌اش نسبت داده می ‌شود، گفت: تا وقتی فضای سیاسی وجود دارد، چنین دعواهای سیاسی تمام ‌نشدنی است، اما نظر من در مورد این سیاه‌ نمایی و دروغ‌ پردازی ‌ها این است که در دراز مدت نتیجه عکس می ‌دهد و به نفع ماست، چرا که قشر جوان و دانشجو کنکجاو می ‌شوند و بیشتر مطالعه می ‌کنند. آفتاب هیچ ‌گاه پشت ابر نمی ‌ماند و به زودی همه چیز روشن خواهد شد.

وی در بخش دیگری از صحبت ‌های خود، با بیان اینکه”فضا برای جراید در دوران دولت قبل امنیتی بود”، افزود: طبیعت دوران ریاست جمهوری آقای احمدی‌ نژاد امنیتی بودن آن بود. در آن زمان شرایط دانشگاه‌ ها را از پویایی و فعالیت خارج کردند، اما با آمدن دولت آقای روحانی امیدوارم فضای بازتری ایجاد شود و دانشجویان با شرایط سختی که در هشت سال گذشته تجربه کردند، به یک عقلانیت نسبی رسیده باشند.

فائزه هاشمی افزود: در مصاحبه ‌ای که با شرق ‌الاوسط داشتم، خاطر نشان کردم که وضعیت جامعه زنان ما در دوران قبل از انقلاب بهتر از امروز بود. آنان در سنا حضور داشتند و حتی در کابینه دولت وزیر زن داشتیم، اما به عکس، در امور اجتماعی عقب بودند. جمهوری اسلامی توانست جایگاه اجتماعی زن را به وی باز گرداند اما به دلیل برخی از افراطی ‌گری‌ ها، زنان از جایگاه‌ های مدیریتی، وزارتی و مسئولیت ‌های مهم در چارچوب نظام باز ماندند.

رئیس انجمن دفاع از آزادی مطبوعات در ادامه به توافقنامه ژنو نیز اشاره کرد و افزود: مذاکرات ژنو چه از نظر حقوقی و سیاسی و چه مدیریتی روند درستی را طی کرده است و من قبول ندارم که توافقنامه ژنو مانند قرارداد ترکمنچای است. آقای ظریف جزو افتخارآفرینان این کابینه به حساب می ‌آید. همه ما می ‌دانیم که تحریم‌ ها کم کم دارد بر داشته می ‌شود و در زندگی روزمره ‌مان داریم اثراتش را حس می‌ کنیم. شرایطی بوجود آمده که باید اعتماد سازی کنیم تا بتوانیم در عرصه جهانی حضور یابیم. آقای روحانی درست گفتند؛ انرژی هسته ‌ای حق مسلم ماست اما معشیت هم حق مسلم ماست.

وی در پایان به انتخابات مجلس دهم اشاره کرد و با تاکید بر اینکه”مجلس بعد برای آینده کشور بسیار مهم است”، تصریح کرد: مجلس دهم می‌ تواند نقش بسیار مهمی را در حضور اصلاح‌ طلبان در عرصه‌ های سیاسی بر عهده داشته باشد. ما اثرات منفی مجلس مخالف با دولت را در این چند ماه به خوبی احساس کردیم. می‌ بینیم که چگونه بدون عقلانیت به مخالفت با وزرای دولت می ‌پردازند. این یک جریان است که می‌ خواهد دولت را به یک دور فرسایشی بکشاند. از الان باید به فکر مجلس دهم بود و امیدوار باشیم که مجلس بعدی با دولت همراه خواهد شد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*