۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اسلایدر » اقتصادی » عناوین اصلی
  • شناسه : 1015
  • ۲۴ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۳:۵۶
  • 299 بازدید
  • ارسال توسط :

فرماندار قرچک ایران ۱ درصد از جمعیت جهان را دارد و ۹ درصد از انر‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍ژ‍ی جهان را استفاده می کند

قرچک- رامین نیوز – جلسه ستاد هدفمندی یارانه ها در شهرستان قرچک با حضور اعضا و به ریاست علی صادقی فرماندار این شهرستان تشکیل گردید. به گزارش خبرنگار رامین نیوز- فرماندار قرچک گفت: بر مبنای قانون مصوب مجلس شورای اسلامی دو روش برای اخذ یارانه در سال جدید پیش بینی شده که یکی افرادی که […]

قرچک- رامین نیوز – جلسه ستاد هدفمندی یارانه ها در شهرستان قرچک با حضور اعضا و به ریاست علی صادقی فرماندار این شهرستان تشکیل گردید.

به گزارش خبرنگار رامین نیوز- فرماندار قرچک گفت: بر مبنای قانون مصوب مجلس شورای اسلامی دو روش برای اخذ یارانه در سال جدید پیش بینی شده که یکی افرادی که یارانه دریافت می کنند باید نیازمند باشند و دوم اینکه متقاضی باشند این قانون، قانون مصوب مجلس شورای اسلامی است که حتی بر مبنای این قانون کسانی که اطلاعات نادرست در واقع اظهار بکنند مجلس این اجازه را به دولت داده که سه برابر مبلغ دریافتی جریمه کند.

وی ادامه داد: تمام اطلاعات خانوارها در سیستم اطلاعاتی کشور موجود است و پالایش شده و مجلس هم دست دولت را باز گذاشته منتها دولت نخواسته از این اطلاعات که دارد، استفاده کند.

فرماندار قرچک گفت: ما هر وقت به مردم اعتماد کردیم هر وقت به مردم بها دادیم ضرر نکردیم.

وی اضافه کرد: اوایل جنگ در سال ۱۳۵۹ کسانی که خاطر شان باشد آن موقع ها مثل حال یک تحریم همه جانبه ای از طرف دشمنانه همین ملت بر کشور تحمیل شد کالاهایی که خریداری شده بود در کشتی ها مانده بودند و کشور ما داشت ضرر می داد ولی عملا نمی توانست دولت این کالاها را در اختیار مردم قرار بدهد.

فرماندار قرچک افزود: شما یادتون هست؟ آن موقع شهید رجایی آمدند در رسانه عمومی اعلام کردن و گفتن مردم ما یک مشکلی داریم ! از آن طرف هم بخشی از کامیون دارها اعتصاب کرده بودند به خاطر نداشتن تایر که در واقع نمی توانستند این کالاها و گندم ها را به مراکز استانها انتقال بدهند من خاطرم هست همان موقع شهید رجایی اعلام کردند و گفتند که مردم ما یک همچین مشکلاتی داریم کامیون دارها آمدند با همون تایرهای سایده شده ونخ نما رفتند و کالاهای گندم رو آوردند .

نماینده عالی دولت در شهرستان ادامه داد: مردم ما مردم بزرگواری هستند و هر وقت هم احساس کردند نظام به وجود این مردم شریف نیازمند است مردم خودشان وارد عرصه شدند در این وضعیت موضوع هم دولت تدویر امید به مردم اعتماد داد و مردم هم متقابلا به دولتشان رای دادند اعتماد دادند، دولت در واقع آمده به عهده خود مردم گذاشتند و گفتند کسانی که بی نیاز هستند بیایند انصراف بدهند و دست رد به دریافت یارانه بزنند و کسانی که نیازمندند در واقع ثبت نام کنند .

وی اظهار نمود: دولت به اختیار خود مردم گذاشتند این بر معنای سرک کشیدن در کار مردم نیست این به معنای اعتماد به مردم است دولت می خواهند از مردم کمک و یاری بگیرد .

صادقی تصریح کرد: به طور عینی همین کار هم در دوران دفاع مقدس ما شاهد بودیم دفاع مقدس را همین مردم اداره کردند و فرزندان مردم جانشان را کف دستشان گذاشتند آمدند از نظام حمایت و پاسداری کردند و آن حماسه بزرگ را آفریدند، فرقی
نمی کند امروز را هم می شود گفت یک حماسه ی دیگری است که خوشبختانه مردم ما از این حماسه هم روسفید بیرون آمدند.

وی ادامه داد و گفت: اگر دولت بخواد وام بدهد دچار تورم می شود، واقعا امسال کار دولت خیلی سخت و نیازمنده این است که شما مدیران دست در دست هم بدهید و دولت را یاری و حمایت کنید، خوشبختانه در سال گذشته الارقم تمام تحریم ها دولت ۱۶ میلیارد دلار را عملیاتی کرد الارقم این که امریکا و کشورهای اروپایی روی این قضیه داشتند مانور می دادند و روز به روز به شدت تحریم ها اضافه می کردند ولی خوشبختانه با تدبیری که دولت به خرج دادند جلوی قطعنامه های جدید را گرفتند.

نماینده عالی دولت در شهرستان در ادامه اظهار داشتند: متاسفانه بحران آب در کشور ما جدی است به طوری که اگر امسال مردم را تشویق نکنیم ۲۰ درصد صرفه جویی در مصرف آب نداشته باشند در تابستان با مشکل کمبود آب مواجه می شویم و مطبوعات و رسانه ملی در این زمینه وظیفه مضاعفی بر عهده دارند که مردم را باید آگاه کنند و بگویند مشکل چیست تا تابستانه امسال به مشکل قطعی آب بر نخوریم.

فرماندار قرچک خطاب به خبرنگاران حاضر در جلسه گفت: شما دوستان رسانه جمعی هم وظیفه مضاعف دارید در واقع به اطلاع مردم برسانید که بحران آب در تابستان امسال یک بحران جدی است در این خصوص فرمانداری دو کار گروه فعال کرده است  یکی در بخش حمل ونقل دیگری در بخش مفاسد اقتصادی که خوشبختانه همکاران در فرمانداری و دستگاههای ذیربط این کار گروه برای مبارزه با مفاسد اقتصادی تشکیل شده و با روش های خاص رصد می کنند.

وی در پایان گفت: ایران یک درصد از جمعیت جهان را داراست ولی ۹ درصد انرژی جهان را مصرف می کند آمار تکان دهنده ای است یک مقدار ما باید به خودمان بیایم به هر حال باید رعایت بشود ربطی هم به زمان ما ندارد برای آیندگان هم ثروت ملی به حساب می آید. مقام معظم رهبری به همین موضوع اشاره فرمودند که بالاخره این انرژی ارزان قیمت هم موجب آلودگی هوا و محیط زیست می باشد و باید مدیریت بشود و مردم اطلاع پیدا کنند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*