۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اقتصادی » عناوین اصلی
  • شناسه : 722
  • ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۶:۱۵
  • 190 بازدید
  • ارسال توسط :

فرماندار ورامین از احداث کمربند فضای سبز در این شهرستان خبر داد

ورامین – رامین نیوز: فرماندار ورامین در جلسه ستاد فضای سبز شهرستان که در محل فرمانداری ورامین تشکیل شد گفت: کاشت درخت و توسعه فضای سبز تنها نباید به روز درختکاری و هفته منابع طبیعی محدود شود بلکه این امر باید در طول سال در دستور کار دستگاه های ذیربط قرارگیرد . به گزارش خبرنگار […]

ورامین – رامین نیوز: فرماندار ورامین در جلسه ستاد فضای سبز شهرستان که در محل فرمانداری ورامین تشکیل شد گفت: کاشت درخت و توسعه فضای سبز تنها نباید به روز درختکاری و هفته منابع طبیعی محدود شود بلکه این امر باید در طول سال در دستور کار دستگاه های ذیربط قرارگیرد .

به گزارش خبرنگار رامین نیوز-  محسن خوانساری گفت: شهرستان ورامین به دلیل قرار گرفتن در حاشیه کویر مرکزی همواره مورد تهدید بیابانزایی قرار داشته و اقدامات موثر کاشت درخت در حاشیه کویر می تواند از پیشروی کویر و شن های روان نقش مهمی ایفا کند .

وی افزود: محیط زیست نسبت به خطر پیشروی شن های روان در بخش های جنوبی شهرستان اعلام خطر نموده و مسوولین شهرستان می باید با ارائه طرح توجیهی مناسب در کمیته برنامه ریزی ، نسبت به جلوگیری از این خطر اقدامات موثری صورت دهند.

خوانساری بیان داشت: عبور کمربندی قم گرمسار از جنوب شهرستان ورامین بخشی از درختان کویری این منطقه را از بین برده که می باید برای کاهش خسارت وارد شده به این درختان چاره اندیشی واقدامی عملی صورت داد.

فرماندار ورامین از تخلیه نخاله های ساختمانی در حاشیه شهر به عنوان یک معظل یاد کرد و گفت: این امر سیمای بصری نامناسبی به برخی از مناطق شهرستان داده و باید به جای این نخاله ها درختانی کاشته شود که ضمن افزایش زیبایی به شهر، از خسارات زیست محیطی نیز بکاهد.

وی اظهار داشت: شهرستان ورامین از قابلیت های قابل توجهی در بخش کشاورزی برخوردار است و باید با برنامه ریزی مناسب و با همکاری شهرداری ها و دهیاری ها، کمربند فضای سبز در این شهرستان ایجاد شود.

فرماندار ورامین از تمامی اعضاء کارگروه فضای سبز شهرستان خواست تا با برنامه ریزی و اقداماتی عملی زمینه افزایش سرانه فضای سبز که ارتباط مستقیمی با سلامتی شهروندان دارد را فراهم کنند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*