۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار ویژه » عناوین اصلی » ورامين
  • شناسه : 5283
  • ۲۰ آذر ۱۳۹۳ - ۱۹:۳۵
  • 95 بازدید
  • ارسال توسط :

فرماندار ورامین وقوع زلزله در شهرستان ورامین فقط یک شایعه است

ورامین – ابتکارآنلاین: فرماندار شهرستان ورامین گفت: وقوع بلایای طبیعی یک حادثه غیر قابل پیشبینی می باشد و مردم دنیا باید همیشه آماده وقوع بلایای طبیعی باشند. به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از روابط عمومی فرمانداری ورامین- محسن خوانساری فرماندار شهرستان ورامین در گفتگوی اختصاصی با حامد رستمی مسئول روابط عمومی فرمانداری شهرستان ورامین […]

ورامین – ابتکارآنلاین: فرماندار شهرستان ورامین گفت: وقوع بلایای طبیعی یک حادثه غیر قابل پیشبینی می باشد و مردم دنیا باید همیشه آماده وقوع بلایای طبیعی باشند.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از روابط عمومی فرمانداری ورامین- محسن خوانساری فرماندار شهرستان ورامین در گفتگوی اختصاصی با حامد رستمی مسئول روابط عمومی فرمانداری شهرستان ورامین گفت: نه تنها امدادگران هلال احمر و واحد های اورژانس و آتشنشانی بلکه همه مردم باید آماده وقوع بلایای طبیعی باشند و این تنها با آموزشهای لازم توسط متخصصان مربوطه امکان پذیر خواهد بود.

وی افزود: یکی از سیاست های فرمانداری شهرستان ورامین و از وظایف ستاد حوادث و بحران این فرمانداری برگزاری مانور های آموزشی پیشگیری و آشنایی با راهکارهای مقابله با آثار سوء بلایای طبیعی می باشد.

خوانساری گفت: استفاده از مصالح جدید و مستحکم در ساخت بناها و وجود ابزار آلات اطفاء حریق و کمک های اولیه در منازل یکی از مواردی است که باید در جهت فرهنگ سازی بین مردم تلاش شود.

نماینده عالی دولت در شهرستان ورامین گفت: با توجه به اینکه پیش گویی دقیق محل و شدت زمین لرزه تقریبا غیر ممکن است، ولی این مطلب باعث نمی شود که هیچگونه تلاشی برای بررسی لرزشهای زمین و شناسایی کمیت و کیفیت آن انجام نشود.

وی افزود: باید با به خدمت گرفتن سخت افزار و نرم افزار مناسب درصد پیش بینی زلزله برآمد و در مواقع خطر بطریق تخصصی نسبت به آگاه نمودن عموم اقدام شود .

این مسئول گفت: معاونت عمران فرمانداری طی برنامه ریزی های انجام شده یک مانور پیشگیری از حوادث پس از زلزله در شهر جوادآباد برگزار نمودند که در این مانور نیروی های امدادی و مردم با راه های پیشگیری حوادث پس از زلزله بیشتر آشنا شدند.

فرماندار ورامین گفت: برگزاری اینگونه مانور ها هرساله توسط ستاد بحران و حوادث فرمانداری ورامین در راستای آموزش نیروهای امدادی و جامعه و ایجاد هماهنگی بین اعضاء شورای هماهنگی مدیریت بحران و ارزیابی عملکرد سازمان های عضو در سطح شهرستان صورت می گیرد.

وی گفت: در دنیا هیچ فردی نمیتواند بلایای طبیعی را پیشبینی نماید مخصوصا وقوع زلزله را و باید به شهروندان اعلام نمایم که هیچگونه حادثه طبیعی مخصوصا زلزله مردم شهرستان ورامین را تهدید نمیکند و خبر های وقوع زلزله در چند روز آینده در شهرستان ورامین هیچ منبع علمی ندارد و تنها یک شایعه است.

همچنین مهندس علی رضوان معاون امور فنی و عمرانی فرمانداری ورامین در ادامه گفت: برگزاری مانور و تمریناز جمله اقداماتی است که توانایی جامعه را در انجام مراحل مختلف مدیریت بحران به ویژه بعد از وقوع حادثه افزایش می دهد.

وی با اشاره به مانور انجام شده در بخش جوادآباد گفت: این مانور با هدف ارزیابی از توان نیروهای امدادی، ایجاد هماهنگی بین اعضای ستاد شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان و ارزیابی از عملکرد سازمان های عضو در مقابله با وقوع جوادث همچنین به منظور افزایش آمادگی نیروهای امدادی در زمان بروز حوادث غیر مترقبه صورت می گیرد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*