۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اسلایدر » سیاسی » عناوین اصلی
  • شناسه : 1010
  • ۲۴ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۰:۳۵
  • 201 بازدید
  • ارسال توسط :

فرماندار ورامین گفت کاهش جرائم در جامعه، با فرهنگ سازی در مدارس میسر می شود

ورامین – رامین نیوز: فرماندار ورامین گفت: کاهش جرائم در جامعه، با فرهنگ سازی در مدارس میسر می شود و در این امر مهم آموزش و پرورش می باید پیشگام باشد. به گزارش خبرنگار رامین نیوز- محسن خوانساری در جلسه انجمن حمایت از زندانیان که در محل دادگستری شهرستان ورامین برگزار شد گفت: هم اکنون […]

ورامین – رامین نیوز: فرماندار ورامین گفت: کاهش جرائم در جامعه، با فرهنگ سازی در مدارس میسر می شود و در این امر مهم آموزش و پرورش می باید پیشگام باشد.

به گزارش خبرنگار رامین نیوز- محسن خوانساری در جلسه انجمن حمایت از زندانیان که در محل دادگستری شهرستان ورامین برگزار شد گفت: هم اکنون بیش از ۵۰ هزار نفر دانش آموز که یک هشتم جمعیت شهرستان را شامل می شوند در مدارس مشغول تحصیل می باشند که اجرای کارهای زیربنایی و فرهنگی بر روی این افراد که آینده سازان ایران اسلامی می باشند
می تواند از بروز بسیاری از مشکلات ومعضلات اجتماعی جلوگیری نماید.

وی افزود: آموزش و پرورش وظیفه دارد تا با شناسایی مشکلات، معضلات و نیازهای
دانش آموزان و نیز ارائه راهکاری های عملی، زمینه را برای آشنایی بیش از پیش جوانان با آسیب های اجتماعی، فراهم آورده و آنان را در مواجهه با برخی از جرائم مصون نگاه دارد .

فرماندار ورامین اظهار داشت: متأسفانه یکی از بخش های مهم جامعه که تا کنون به درستی به آن پرداخته نشده، حوزه زنان به عنوان نیمی از جمعیت جامعه می باشد که برای آنان
برنامه های فرهنگی و اجتماعی جامعی طراحی و اجرا نگردیده است.

وی گفت: فعال شدن امور بانوان ادارات و نهادها امری ضروری و نیازی مهم است تا در سایه برنامه ریزی و فرهنگ سازی مناسب در بین این قشر تأثیرگذار، بسیاری از مشکلات و معضلات از جامعه رخت بر بندد.

فرماندار ورامین اظهار داشت: اجرای برخی از برنامه های فرهنگی نیاز چندانی به صرف پول و نیز در نظر گرفتن اعتبار ندارد بلکه می توان با استفاده از توانمندی های داخلی در هر منطقه و استفاده از تجارب افراد صاحب فن ، این برنامه ها را عملیاتی و اجرایی کرد.

خوانساری افزود: انجمن حمایت از زندانیان می باید به موازات فعالیت های حمایتی خود از زندانیان و خانواده آنان، در جهت ارائه خدمات مشاوره ای نیز پیشگام باشد و با بهره گیری از اساتید مراکز علمی نظیر دانشگاه های مستقر در شهرستان که آماده ارائه خدمت داوطلبانه می باشند، بسیاری از مشکلات این خانواده ها را برطرف نماید .

نماینده عالی دولت تأکید کرد: وظیفه شهرداری تنها رسیدگی به وضعیت آسفالت، فضای سبز و یا نظافت معابر نیست بلکه یکی از مهمترین وظایف شهرداری در حوزه فرهنگی اجتماعی تعریف شده، زیرا تا جامعه از سطح فرهنگ بالا برخوردار نباشد نمی توان بسیاری از فعالیت های عمرانی را در آن تعریف کرد .

وی تصریح کرد : رسیدگی به وضعیت خانواده زندانیان تنها وظیفه یک انجمن و یا نهاد نیست بلکه تمامی دستگاه ها می باید در این مسیر وظیفه خود را انجام دهند تا از ابتلاء این خانواده ها به مشکلات اجتماعی جلوگیری به عمل آید .

وی بیان داشت: تلاش می گردد تا با مطرح نمودن این موضوع در نخستین جلسه شورای اداری، از قابلیت های دیگر ادارات مستقر در شهرستان در جهت رسیدگی به امور خانواده زندانیان، آزادی زندانیان جرائم غیر عمد و نیز کاهش اثرات آسیب های اجتماعی به این خانواده بهره برد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*