۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار ویژه » عناوین اصلی » فرهنگی » ورامين
  • شناسه : 8368
  • ۲۰ خرداد ۱۳۹۴ - ۲۰:۴۳
  • 133 بازدید
  • ارسال توسط :

فرهادی‌نیا مطرح کرد یادواره «طلوع خرداد» خلاء موسیقی نواحی را در راستای تحقق اهداف فرهنگی انقلاب جبران می کند

ورامین – ابتکار ورامین: سرپرست گروه موسیقی «نوای جام» از شهرستان تربت‌جام اظهار داشت: یادواره ملی «طلوع خرداد» می تواند خلاء حضور موسیقی نواحی و اقوام را در راستای تحقق اهداف فرهنگی انقلاب اسلامی جبران کند. به گزارش خبرنگار ما – شهرام فرهادی‌نیا افزود: در بخش اصلی و داوری موسیقی و سرودهای انقلابی سومین یادواره […]

ورامین – ابتکار ورامین: سرپرست گروه موسیقی «نوای جام» از شهرستان تربت‌جام اظهار داشت: یادواره ملی «طلوع خرداد» می تواند خلاء حضور موسیقی نواحی و اقوام را در راستای تحقق اهداف فرهنگی انقلاب اسلامی جبران کند.

به گزارش خبرنگار ما – شهرام فرهادی‌نیا افزود: در بخش اصلی و داوری موسیقی و سرودهای انقلابی سومین یادواره فرهنگی و هنری «طلوع خرداد» ۱۹ و ۲۰ خرداد به اجرای برنامه در قالب موسیقی مقامی ایرانی خواهیم پرداخت.

وی خاطرنشان کرد: اجرای برنامه گروه موسیقی «نوای جام» که از تربت‌جام در این دوره از یادواره شرکت کرده است، در سالن هلال احمر شهرستان پیشوا و در دو سئانس ۱۸:۳۰ و ۱۹:۳۰ خواهد بود که معمول همه جشنواره‌ها و رویدادهای موسیقی مدت زمان اجرای برنامه در هر سئانس ۲۰ دقیقه است.

سرپرست گروه موسیقی «نوای جام» از شهرستان تربت‌جام ادامه داد: گروه «نوای جام» قطعات زیادی را برای اجرا در این یادواره آماده کرده اما بدون شک با توجه به موضوع و فضای یادواره که به قیام ۱۵ خرداد ۴۲ و انقلاب اسلامی اشاره دارد، قطعات در نظر گرفته شده این گروه نیز ربط موضوعی به وقایع انقلاب اسلامی دارد.

وقوف به ظرفیت‌های موجود در موسیقی مقامی و نواحی در نشر و ترویج فرهنگ انقلابی و ارزشی

وی در ادامه به ایکنا گفت: پیگیری دبیرخانه بخش موسیقی و سرودهای انقلابی یادواره طلوع خرداد تا به این لحظه ستودنی بوده است و جای بسی خوشحالی دارد که در سومین دوره برگزاری این یادواره، مسئولان به ظرفیت‌های موجود در موسیقی به ویژه موسیقی مقامی و نواحی در نشر و ترویج فرهنگ انقلابی و ارزشی واقف شده‌ و به درستی بخشی را برای این منظور در نظر گرفته‌اند.

شب اول ۲۲

فرهادی‌نیا افزود: با توجه به پیگیری‌های مؤثر دبیرخانه برای حضور حتمی گروه‌های موسیقی نواحی قطعاً مسئولان، تدارک برنامه‌ای کاملاً حرفه‌ای را یده‌اند.

سرپرست گروه موسیقی «نوای جام» در پایان تأکید کرد: شخصاً از شرکت در این یادواره بسیار خرسندم، چرا که کادر فنی و هیئت داوران این بخش از جمله کارشناسان خبره موسیقی هستند که در رأس آنها ایرج نعیمایی و علی‌اکبر فروزش قرار دارند و امیدوارم یادواره «طلوع خرداد» بتواند خلاء حضور موسیقی نواحی و اقوام را در راستای تحقق اهداف انقلاب اسلامی جبران کند.

لازم به ذکر است، در بخش سرودهای انقلابی سومین یادواره ملی فرهنگی، هنری «طلوع خرداد» گروه‌های دیگری چون «ارغوان» از کنگاور، «آوای بختیاری» از اصفهان، «قاصدک» و «مشکات» از ورامین، « نوا» از خراسان شمالی، «ضامن آهو» از کاشمر و «نوای عشق» از پاکدشت اجرای برنامه خواهند داشت.

شب اول ۱۸

محورهای اصلی سومین یادواره ملی فرهنگی، هنری «طلوع خرداد» آراء و اندیشه های امام خمینی(ره) ؛ انقلاب اسلامی در آیینه فرهنگ و ادب و هنر؛ نقش حماسه عاشورا در پیروزی انقلاب اسلامی؛ نقش زنان در قیام ۱۵ خرداد و پیروزی انقلاب اسلامی؛ توجه ویژه به جایگاه قیام ۱۵ خرداد در شکل گیری انقلاب اسلامی؛ نقش مردم ورامین، پیشوا، قرچک و پاکدشت در قیام ۱۵ خرداد و انقلاب اسلامی؛ نقش مرجعیت و روحانیت در قیام ۱۵ خرداد و شخصیت های برجسته تاریخ انقلاب اسلامی است.

بخش هنرهای تجسمی سومین یادواره ملی فرهنگی، هنری «طلوع خرداد» از ۱۷ خرداد ۹۴ در شش رشته نقاشی، خوشنویسی، گرافیک شامل دو رشته پوستر و تصویرسازی، نقاشی خط و نگارگری در شهرستان پاکدشت آغاز شد؛ بخش داستان، شعر و کتاب نیز از ۲۴ خرداد در شهرستان قرچک؛ بخش فیلم و عکس از ۱۸ تا ۲۰ خرداد در شهرستان پیشوا، بخش سرودهای انقلابی و تواشیح از ۱۹ خرداد در ورامین آغاز شده و بخش تئاتر نیز از ۲۱ خرداد در شهرستان ورامین برگزار می شود.

شب اول ۴

اختتامیه سومین یادواره ملی فرهنگی، هنری «طلوع خرداد» نیز ۲۵ خردادماه در ورامین برگزار می شود که دبیرخانه مرکزی و دائمی این یادواره ملی در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ورامین مستقر است.

(منبع خبر: gmail)

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*