۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 36869
  • ۲۲ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۷
  • 348 بازدید
  • ارسال توسط :
قضات در برابر تضییع حقوق موقوفات برخورد قانونی کنند
قضات در برابر تضییع حقوق موقوفات برخورد قانونی کنند

قضات در برابر تضییع حقوق موقوفات برخورد قانونی کنند

تولیت آستان قدس رضوی از قضات خواست در برابر تضییع حقوق موقوفات براساس قانون و شرع عمل کنند.

مشهد- آبرومند: تولیت آستان قدس رضوی از قضات خواست در برابر تضییع حقوق موقوفات براساس قانون و شرع عمل کنند.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – حجت الاسلام احمد مروی در دومین نشست مشترک دادسرای انتظامی قضات و حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه سراسر کشور که در ساختمان مرکزی دادگستری استان خراسان رضوی در مشهد برگزار شد گزارش داد: اسلام بر اهمیت حفظ و صیانت از موقوفات و اجرای نیات واقفان تاکید کرده است و  دفاع و صیانت از کیان موقوفات یک وظیفه اخلاقی و واجب شرعی است که برعهده ماست.

 

حجت الاسلام مروی افزود: درخواست ما از دادستانان و قضات محترم کشور این است که در خصوص موقوفات، آنچه حکم الهی و قانون است اجرا شود.

 

وی اضافه کرد: در گذشته  شورای عالی شهرسازی وزارت راه نقشه‌ای را برای مشهد تهیه کرده‌ بود که بخش عمده‌ای از زمین‌های آستان قدس رضوی در آن طرح از بین می‌رفت که من به مقامات دولتی گفتم این چگونه طرحی است که بخش زیادی از زمین‌های آستان قدس را از بین می‌برد که این کار خلاف قانون توسط دیوان عدالت اداری نقض و آن تصمیم غلط و اشتباه اصلاح شد که جای تشکر دارد.

 

تولیت آستان قدس رضوی گفت: اگر طرحی متعارف برای شهر است و زمین آستان قدس رضوی هم در آن طرح قرار گرفته مشکلی ندارد اما در برابر اقدامات خلاف قانون و شرع باید ایستاد چون  این زمین‌ها متعلق به حضرت رضا (ع) است که واقفان با خلوص نیت وقف آستان حضرت ثامن الحجج (ع) کرده‌اند و ما هم موظف به نگهداری و عمل به نیات واقفان هستیم و این زمین‌ها متعلق به فرد نیست.

 

حجت الاسلام مروی خطاب به قضات و دادستان‌های کشور حاضر در این مراسم گفت: ما از شما می‌خواهیم خادمان حضرت رضا (ع) باشید و در نهایت دقت و حساسیت بر اساس قانون و شرع از موقوفات این امام همام صیانت کنید.

 

وی ادامه داد: اهمیت قضاوت در اسلام سبب شده تا آیات، احادیث و توصیه‌های فراوانی در خصوص تبیین جایگاه قضاوت در جامعه بیان شود.

 

او اضافه کرد: در دین اسلام شان و جایگاه قضاوت بسیار ممتاز تعیین شده و شان قضاوت آن قدر بالاست که خداوند در موارد متعدد یکی از شئون خود در روز قیامت را قضاوت خوانده و این نشان دهنده اهمیت قضاوت و حکم کردن بین مردم است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*