۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار ویژه » پيشوا » عناوین اصلی
  • شناسه : 8955
  • ۱۵ تیر ۱۳۹۴ - ۱۸:۵۲
  • 323 بازدید
  • ارسال توسط :

محصولات کشاورزی پیشوا کمترین میزان نیترات و آلودگی را دارد

پیشوا – ابتکار ورامین: مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پیشوا گفت: تمامی محصولات کشاورزی تولید شده در سطح شهرستان پیشوا مورد بررسی های آزمایشگاهی قرار گرفته اند و این تولیدات از کمترین میزان نیترات و آلودگی برخوردار هستند. به گزارش خبرنگار ما به نقل از پایگاه خبری ندای پیشوا- محمد عرب در گفتگو با خبرنگار ایرنا […]

پیشوا – ابتکار ورامین: مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پیشوا گفت: تمامی محصولات کشاورزی تولید شده در سطح شهرستان پیشوا مورد بررسی های آزمایشگاهی قرار گرفته اند و این تولیدات از کمترین میزان نیترات و آلودگی برخوردار هستند.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از پایگاه خبری ندای پیشوا- محمد عرب در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: از آنجا که کشاورزی محور اصلی اقتصاد شهرستان پیشوا محسوب می شود، کنترل بذر، سموم و کودهای شیمیایی مورد نیاز کشاورزان تحت کنترل و مراقبت ویژه قرار دارد.

وی گفت: نسخه نویسی سموم و کودهای رایج و مورد نیاز مزارع کشاورزی توسط مهندسان کشاورزی و در کلینیک های گیاه پزشکی صورت می گیرد، چرا که تجویز سموم بدون داشتن تخصص و دانش لازم موجب خسارت به بخش کشاورزی شده و سلامتی مصرف کننده را تهدید می کند.

مدیرجهاد کشاورزی پیشوا با تأکید بر اینکه شهروندان می توانند با اطمینان از سلامت محصولات کشاورزی این شهرستان آنها را مصرف کنند، یادآور شد: محصولات این شهرستان بسیار مرغوب هستند و در سراسر کشور توزیع و به خارج از کشور نیز صادر می شوند و با توجه به آزمایشات صورت گرفته بر روی آنها ، این محصولات دارای نیترات پایین بوده و از سلامت کامل برخوردار هستند.

عرب افزود: گشت های مشترک مدیریت جهاد کشاورزی و اداره صنعت، معدن و تجارت به صورت مستمر بر فعالیت فروشگاه های عرضه سموم، کود شیمیایی و محصولات کشاورزی نظارت داشته و در صورت مشاهده موارد تخلف با آنان برخورد خواهد شد.

به گفته وی طرح مدیریت تلفییق دفع آفات در گلخانه های نمونه این شهرستان نیز اجرا می شود.

وی گفت: مدیریت تلفیقی دفع آفات به منظور کاهش مصرف سموم شیمیایی، مبارزه با آفات و تولید محصولات سالم و ارگانیک و همچنین حفاظت محیط زیست از آلودگی های ایجاد شده از طریق سموم شیمیایی درمنابع آبی و خاکی شهرستان انجام می گیرد.

عرب گفت: شعارهفته سلامت امسال ایمنی غذا، از مزرعه تا سفره است و در تحقق این شعار، کشاورزی به منظور تأمین کننده غذای مردم نقش به سزایی ایفا می کند و اجرای طرح مدیریت تلفیقی دفع آفات در مزارع کشاورزی، سهم به سزایی در تأمین سلامت مردم ایفا می کند .

وی خاطرنشان کرد: درسال زراعی جاری و با همکاری کشاورزان، طرح مدیریت تلفیقی در سه هزار و ۵۰۰ هکتار مزرعه فضای باز و ۹۰هکتار گلخانه شهرستان پیشوا اجرا می شود.

مدیر جهاد کشاورزی پیشوا افزود: برای اجرای این طرح بیش از چهارمیلیارد ریال هزینه در مزارع شهرستان صورت گرفته است.

به گفته عرب با اقدامات موثری که در مزارع نمونه شهرستان پیشوا صورت گرفت، محصول سالمی در شهرستان تولید و روانه بازار می شود که ادامه این روند نیاز به حمایت های مادی و معنوی مسوولین دارد.

شهرستان پیشوا از ۱۶هزار هکتار اراضی قابل کشت برخوردار است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*