۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار » اخبار ویژه » استان ها » تهران » عناوین اصلی » قرچك
  • شناسه : 27974
  • ۱۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۱
  • 109 بازدید
  • ارسال توسط :
محل شهادت کفن پوشان دشت ورامین در قیام ۱۵ خرداد گلباران شد
محل شهادت کفن پوشان دشت ورامین در قیام ۱۵ خرداد گلباران شد

محل شهادت کفن پوشان دشت ورامین در قیام ۱۵ خرداد گلباران شد

قرچک – آبرومند: در آستانه سالروز قیام خونین ۱۵ خرداد سال ۴۲، مردم ولایت مدار و قدرشناس دشت ورامین به همراه مسئولان روز سه شنبه محل شهادت کفن پوشان این قیام را گلباران کردند.   به گزارش خبرنگار ما – مردم و مسئولان شهرستان های ورامین، قرچک و پیشوا امروز با اجتماع در محل پل […]

قرچک – آبرومند: در آستانه سالروز قیام خونین ۱۵ خرداد سال ۴۲، مردم ولایت مدار و قدرشناس دشت ورامین به همراه مسئولان روز سه شنبه محل شهادت کفن پوشان این قیام را گلباران کردند.

 

به گزارش خبرنگار ما – مردم و مسئولان شهرستان های ورامین، قرچک و پیشوا امروز با اجتماع در محل پل تاریخی باقرآباد قرچک، مشهد شهیدان قیام ۱۵ خرداد سال ۴۲، ضمن گلباران این مکان بر ادامه راه شهیدان تأکید کردند.

 

در این مراسم معنوی که با حضور خانواده معظم هفت شهید قیام خونین ۱۵ خرداد سال ۴۲ و شاهدان این واقعه مهم تاریخی برگزار شد، گوشه ای از رشادت و از خودگذشتگی شهدای کفن پوش دیار دشت ورامین روایت و بر ادامه مسیر آنان تأکید شد.

 

در پایان این مراسم از خانواده شهدای ۱۵ خرداد تجلیل به عمل آمد.

 

در قیام خونین ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲، مردم دشت ورامین که در سومین روز از شهادت سید و سرور شهیدان حضرت اباعبدالحسین (ع) مشغول عزاداری بودند با آگاهی از دستگیری امام راحل و به منظور حمایت از مرجعیت شیعه، کفن بر تن و پای پیاده به سمت تهران حرکت کردند.

 

در این قیام، مردم روستای محمدآباد عرب ها، پیشوا و ورامین کفنپوش از مسیرهای مختلف به سمت تهران حرکت کردند که در منطقه باقرآباد که در آن پاسگاه انتظامی مستقر بود به یکدیگر رسیدند.

کفن پوشان که برای عزیمت به تهران و حمایت از امام راحل مصمم بودند به فرمان توقف نیروهای ستم شاهی توجهی نکردند و به راه خود ادامه دادند ولی با رگبار گلوله های نیروهای شاه مواجه و تعداد زیادی از آنان شهید یا مجروح شدند.

 

در جریان قیام خونین ۱۵ خرداد سال ۴۲ مردم ورامین، هفت جوان به نام های سیدمرتضی طباطبایی، حسن خانی، عزت الله رجبی، امیرهوشنگ معصومشاهی، جعفر عرب مقصودی، مسیب مهابادی و ابوالقاسم اردستانی به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

 

شهرستان های ورامین، پیشوا و قرچک در جنوب شرق استان تهران قرار دارد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*