۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار ویژه » عناوین اصلی » فيروزكوه
  • شناسه : 6191
  • ۰۵ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۳:۲۰
  • 243 بازدید
  • ارسال توسط :

مدیر آموزش و پرورش فیروزکوه مدارس شهرستان عاری از اعتیاد است

فیروزکوه – ابتکار ورامین: مدیر آموزش و پرورش شهرستان فیروزکوه گفت: مدارس و آموزشگاه های شهرستان فیروزکوه از معضل جدی در زمینه اعتیاد رنج نمی برد. یعقوب ایمانی مدیر آموزش و پرورش فیروزکوه به بیان سلسله اقدامات انجام شده در پیشگیری از آسیب های اجتماعی بخصوص معضل خانمانسوز اعتیاد به مواد مخدر در سطح مدارس […]

فیروزکوه – ابتکار ورامین: مدیر آموزش و پرورش شهرستان فیروزکوه گفت: مدارس و آموزشگاه های شهرستان فیروزکوه از معضل جدی در زمینه اعتیاد رنج نمی برد.

یعقوب ایمانی مدیر آموزش و پرورش فیروزکوه به بیان سلسله اقدامات انجام شده در پیشگیری از آسیب های اجتماعی بخصوص معضل خانمانسوز اعتیاد به مواد مخدر در سطح مدارس و آموزشگاه های شهرستان پرداخت.

وی گفت: تهیه بروشور در زمینه سلامت روان و توزیع آن در بین مدارس و دانش آموزان و اجرای طرح “روز بانشاط” که طی آن دانش آموزان در روزهای پنجشنبه بدون کیف و کتاب در مدرسه حاضر شده و به انجام ورزش، بازی، اجرای نمایش، سرود و . . . می پردازند، از جمله این اقدامات بوده است.

ایمانی افزود: در قالب طرح “سنگ صبور” نیز در روزهایی خاص از هفته، مشاوران مدارس با حضور در اتاق های کار خود پذیرای دانش آموزان بوده و به مشکلات و معضلات خاصی که دانش آموزان در سطح جامعه و خانواده با آنها درگیرند، رسیدگی می کنند.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری جلسات آموزش خانواده، کارگاه های مهارت های زندگی، نمایشگاه های نقاشی با عنوان پیشگیری از آسیب های اجتماعی، کارگاه های بازآموزی و به روز رسانی اطلاعات برای مربیان، کارگاه مقابله با هیجانات، برپایی نمایشگاه زندگی عاری از خطر و برگزاری کارگاه توانمندسازی کارکنان نیز دیگر اقدامات انجام شده در این راستا است.

مدیر آموزش و پرورش فیروزکوه با تقدیر از حضور معاونت اجتماعی نیروی انتظامی در مدارس و سخنرانی برای دانش آموزان در باب مخاطرات مواد افیونی، تصریح کرد: جلسات شناسایی دانش آموزان در معرض خطر با هدف تهیه و تدوین نقشه خطرپذیری در مدارس در حال اجرا است.

وی در خاتمه با بیان اینکه بحمدالله در مدارس شهرستان فیروزکوه معضل جدی در زمینه اعتیاد نداریم، خاطرنشان کرد: نهایت خلاف دانش آموزان فیروزکوهی به استعمال قلیان یا کشیدن محدود سیگار است که البته در این موارد نیز به شدت با آنها برخورد می شود.

(منبع خبر: دیمه نیوز)

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*