۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » پاكدشت » عناوین اصلی » فرهنگی
  • شناسه : 3823
  • ۱۵ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۴:۲۹
  • 111 بازدید
  • ارسال توسط :

مدیر آموزش و پرورش پاکدشت: آموزش و پرورش باید در ترویج اخلاق و تربیت اسلامی بکوشد

پاکدشت- ابتکارآنلاین: مدیر آموزش و پرورش شهرستان پاکدشت گفت: آموزش و پرورش باید با در نظر گرفتن مسائل آموزشی و پرورشی و همچنین ترویج اخلاق و تربیت اسلامی در ساختن شخصیت یک شهروند تراز اول بکوشد. به گزارش خبرگزاری فارس از جنوب استان تهران، غلامعلی خانی  در نشست شورای اداری آموزش و پرورش شهرستان پاکدشت ضمن تبریک […]

پاکدشت- ابتکارآنلاین: مدیر آموزش و پرورش شهرستان پاکدشت گفت: آموزش و پرورش باید با در نظر گرفتن مسائل آموزشی و پرورشی و همچنین ترویج اخلاق و تربیت اسلامی در ساختن شخصیت یک شهروند تراز اول بکوشد.

به گزارش خبرگزاری فارس از جنوب استان تهران، غلامعلی خانی  در نشست شورای اداری آموزش و پرورش شهرستان پاکدشت ضمن تبریک ایام دهه کرامت، اظهار داشت: آموزش و پرورش باید با در نظر گرفتن مسائل آموزشی و پرورشی و همچنین ترویج اخلاق و تربیت اسلامی در ساختن شخصیت یک شهروند تراز اول بکوشد، و محقق ساختن این امر به تنهایی از سوی آموزش و پرورش ساخته نیست.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان پاکدشت گفت: امیدوارم در روزهای پیش رو در مسیر خدمت‌رسانی به مردم بیش از گذشته توفیق داشته باشیم.

وی ادامه داد: باید تلاش کنیم تا بتوانیم در این راه بیش از پیش گره از کار مردم باز کنیم، که خدمت کردن به خلق خدا و شاد کردن قلب یک بنده، شاد کردن قلب رسول خداست و هیچ‌کس نمی‌خواهد که این خیر را از دست بدهد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان پاکدشت، با اشاره به حضور در اجلاس رؤسای آموزش و پرورش مناطق و شهرستان‌های کشور و تأکید بر چهار سیاست کاری مد نظر مقام عالی وزارت آموزش و پرورش، این سیاست‌ها را، مهم‌ترین سیاست پیش روی آموزش و پرورش و متولیان آموزشی و پرورشی در سال تحصیلی جدید، برشمرد.

خانی، پیرامون ساماندهی و بهسازی نیروی انسانی، که به عنوان یکی از سیاست‌های پیش‌ رو در اولویت کاری این مدیریت قرار دارد، گفت: باید بکوشیم تا همه مدارس شهرستان که با این امر مهم درگیری کاری دارند، توجه بیشتری به این حوزه داشته باشند.

این مقام مسئول، با اشاره به این که دومین سیاست پیش روی دستگاه‌های آموزشی، توسعه مشارکت‌های مردمی است که از سوی وزارتخانه آموزش و پرورش پیگیری می‌شود، گفت: آموزش و پرورش باید با در نظر گرفتن مسائل آموزشی و پرورشی و همچنین ترویج اخلاق و تربیت انسانی در ساختن شخصیت یک شهروند تراز اول جامعه بکوشد، و محقق ساختن این امر به تنهایی از سوی آموزش و پرورش ساخته نیست.

خانی، شرکت دادن اولیای دانش‌آموزان، در مسائل فیزیکی، مشارکت معلمان در شورای معلمان، ضرورت توجه دست‌اندرکاران تعلیم و تربیت به تشکل‌های دانش‌آموزی، سر و سامان بخشیدن و جدی بودن و استفاده از پتانسیل‌های دانش‌آموزی، از جمله شوراهای دانش‌آموزی، انجمن اسلامی، تشکل‌های دانش‌آموزی پیشتازان و فرزانگان و بسیج دانش‌آموزی را از جمله مهم‌ترین زمینه‌های توسعه مشارکت‌های مردمی در آموزش و پرورش دانست و عنوان کرد: آموزش و پرورش با توانی بیشتر از قبل آماده توسعه مشارکت‌های مردمی است.

این مقام مسئول تأکید کرد: آموزش و پرورش باید در این ارتباط باید نهایت بهره‌برداری را در جهت کیفیت‌بخشی به آموزش در روند کار داشته باشد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان پاکدشت، ارتقا بخشیدن به مدیریت و توانمندسازی مدیران، مجهز و مسلح کردن مدیران نسبت به تحقق اهداف آموزش و پرورش در بین دانش‌آموزان و اولیای آنها، تمرکززدایی و بهسازی بودجه‌ریزی مدارس را از جمله مهمترین مواردی دانست که باید ساماندهی مالی در هر یک از این بخش‌ها به صورت جداگانه انجام گیرد و به‌صورت ریز باید به هر یک از این موضوعات ورود پیدا کرد.

خانی در همین راستا خاطرنشان کرد: بهسازی مالی یکی از اهم موارد پیش روی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان پاکدشت است و در این خصوص صرفه‌جویی در مسائل مالی باید به خوبی مورد توجه قرار گیرد و به حداکثر برسد.

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*