۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اسلایدر » عناوین اصلی
  • شناسه : 26359
  • ۰۵ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۰:۳۷
  • 361 بازدید
  • ارسال توسط :

مسئولین باید برای جلوگیری از اتفاقاتی همچون قنات حسین آباد فکری بیاندیشند

ورامین- رامین نیوز- اشاره: چندی پیش در یکی از قنات های روستای حسین آباد واقع در ورامین جوانی ۱۹ ساله که برای گرفتن کبوتر به داخل قنات رفته بود، در آب سقوط کرد و در اثر خفگی جان خود را از دست داد. به گزارش خبرنگار رامین نیوز- پس از اطلاع مسئولین گروه های امدادی […]

ورامین- رامین نیوز- اشاره: چندی پیش در یکی از قنات های روستای حسین آباد واقع در ورامین جوانی ۱۹ ساله که برای گرفتن کبوتر به داخل قنات رفته بود، در آب سقوط کرد و در اثر خفگی جان خود را از دست داد.
به گزارش خبرنگار رامین نیوز- پس از اطلاع مسئولین گروه های امدادی به سرعت به محل اعزام شدند اما به علت شرایط خاص این قنات و کمبود امکانات لازم پس از چند روز تلاش موفق به کشف جنازه نشدند که این موضوع توجه بخشی از رسانه های کشور را نیز به خود جلب کرد. پس از گذشت حدود ۸ روز آتش نشانی ورامین یک تیم غواصی را برای اجرای این عملیات به محل حادثه آورد تا نتیجه ای حاصل شود. از این رو در گفتگوی با رضا سلیمان پور یکی از غواصان شرح ماجرا را جویا شدیم که نظر خوانندگان را به آن جلب می نماییم.
*در رابطه با فعالیتی که برای بیرون کشیدن جنازه از قنات روستای حسین آباد داشته اید توضیح دهید.
حدود شش روز از تلاش های تیم های امدادی و آتش نشانی برای بیرون کشیدن این جنازه می گذشت و با چند تیم غواصی هم برای انجام عملیات مذاکره شده بود که نپذیرفته بودند.
این قنات به صورت ۲ طبقه بود و در این شرایط درصد خطر بسیار بالا بود و هیچ تضمینی برای موفقیت و اینکه مشکلی در اجرای آن پیش نیاید وجود نداشت. این جوان ۱۹ ساله که با دوستان خود برای گرفتن کبوتر به داخل قنات رفته بود، گذشته هم سسابقه این کار را داشته و بارها این کار را انجام داده است. ولی این بار بدون اطلاع از این که در قنات آب وجود دارد به داخل آن رفته ولی در هنگام پایین رفتن کنترل خود را از دست داده و به پایین پرت شده بود و داخل آب افتاده است. در این هنگام دوستان وی طنابی را داخل می اندازند که خود را بیرون بکشد که متأسفانه این بار نیز در زمان بالا آمدن طناب از دست او خارج می شود و به داخل سقوط می کند که در هنگام سقوط کمر و دست او دچار شکستگی می شود. در این شرایط خودش اعلام
می کند که من از داخل قنات به قنات کناری خواهم آمد و از دوستانش می خواهد که به آنجا بیایند ولی این قنات به صورت روسو و زیرسو بوده که این جوان اشتباها از زیرسوی این قنات می رود که همان جا گیر کرده و جان خود را از دست می دهد.
*در مورد همکاری ارگان ها برای اجرای عملیات توضیح دهید.
در اجرای این عملیات ارگان های کمتری از ما حمایت کردند و حتی به ما گفته شد که مسئولیت جان شما با خودتان است و برای این موضوع از ما امضا هم گرفتند ولی ما با توجه به اینکه شغلی اصلی مان کارهایی دریای، نجات غریق و آموزش شنا و غواصی است این کارا را انجام دادیم. بیشترین کمک را آتش نشانی و هلال احمر به ما دادند.
در اجرای عملیات معاون عمرانی فرماندار ورامین بسیار پیگیر بود و جهت تهیه امکانات بسیار تلاش کرد. از ابتدای کار برای قرارداد از طرف شهرداری ورامین مبلغ ۳۹۰ میلیون تومان برای انجام کار مقرر شد تا پرداخت شود که تا الان مبلغ ۱۰ میلیون از آن پرداخت شده است.
از لحاظ حرفه ای چه مواردی را برای انجا این گونه عملیاتها لازم به ذکر می دانید؟
متأسفانه امکانات لازم برای انجام این نوع عملیات ها در آتش نشانی های ورامین و شهرستان های اطراف وجود ندارد.
از سوی مسئولین قول هایی هم به شما داده شد؟
بله، به ما وعده استخدام در آتش نشانی داده شد و در حال حاضر هم در حال آموزش آتش نشانی هستیم.
*چه صحبتی با مسئولین دارید؟
مسئولین بایستی برای جلوگیری از وقوع این نوع حوادث فکری بیاندیشند و برای پوشش این قنات ها برنامه ای را در نظر بگیرند.
* سخن پایانی شما؟
جادارد از همکارانم آقایان اسماعیل زبرجدی و جلیل فتحی که در انجام این عملیات کمک بسیاری کردند کمال تشکر را داشته باشم.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*