۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار » استان ها » تهران » عناوین اصلی » قرچك
  • شناسه : 59761
  • ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۴
  • 21 بازدید
  • ارسال توسط :
مشکل زیست‌محیطی روستای قشلاق جیتو قرچک رفع می‌شود
مشکل زیست‌محیطی روستای قشلاق جیتو قرچک رفع می‌شود

مشکل زیست‌محیطی روستای قشلاق جیتو قرچک رفع می‌شود

قرچک- آبرومند: بخشدار مرکزی قرچک گفت: با اختصاص اعتبار مورد نیار بهسازی نهر فاضلاب، بعنوان مهمترین معضل زیست‌محیطی روستای قشلاق جیتو پس از سال‌ها انتظار روستانشینان رفع می‌شود. به گزارش خبرنگار آبرومند – مجید قیصرپناه اظهار داشت: یکی از مهمترین معضلات زیست‌محیطی مناطق روستایی شهرستان قرچک، نهر فاضلاب روستای قشلاق جیتو از توابع بخش مرکزی […]

قرچک- آبرومند: بخشدار مرکزی قرچک گفت: با اختصاص اعتبار مورد نیار بهسازی نهر فاضلاب، بعنوان مهمترین معضل زیست‌محیطی روستای قشلاق جیتو پس از سال‌ها انتظار روستانشینان رفع می‌شود.

به گزارش خبرنگار آبرومند – مجید قیصرپناه اظهار داشت: یکی از مهمترین معضلات زیست‌محیطی مناطق روستایی شهرستان قرچک، نهر فاضلاب روستای قشلاق جیتو از توابع بخش مرکزی است که سالیان متمادی، سلامت روستانشینان را با خطر مواجه کرده بود.

 

وی افزود: بخشی از نهر فاضلاب روستای قشلاق جیتو، در حوزه دهیاری و بخش دیگر در حوزه شهرداری است که با هماهنگی‌های به عمل آمده با شهرداری قرچک و همراهی مدیریت شهری و اختصاص اعتبار مورد نیاز،  عملیات بهسازی  این نهر آغاز شده و به زودی تکمیل می‌شود.

قیصرپناه گفت: ۲۶۰ متر از این نهر در حوزه روستای قشلاق جیتو قرار دارد که با اختصاص اعتبار ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریالی، عملیات بهسازی آن آغاز می‌شود تا ضمن رفع مشکلات بهداشتی، از آبیاری اراضی کشاورزی با فاضلاب جلوگیری شود.

 

بخشدار مرکزی قرچک تصریح کرد: ۴۵۰ متر دیگر این نهر در حوزه شهر قرچک قرار دارد که توسط شهرداری اجرا می‌شود که با تکمیل آن،  فاضلاب به خارج از منطقه فردیس منتقل می‌گردد.

 

قرچک شهرستانی تک‌بخشی است که از ۱۱ روستا برخوردار است و ۸ روستا دارای دهیاری است.

۳۰ درصد از جمعیت ۲۷۰ هزار نفری قرچک در مناطق روستایی زندگی می‌کنند.

قرچک در ۳۰ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*