۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار ویژه » عناوین اصلی » قرچك
  • شناسه : 9102
  • ۲۳ تیر ۱۳۹۴ - ۲۳:۱۷
  • 91 بازدید
  • ارسال توسط :

مطالعات پنج مرحله ای توانمندسازی سکونتگاه های غیر رسمی در قرچک

قرچک – ابتکار ورامین: فرماندار قرچک گفت: مسئولان قرچک برای حل مشکل شکونتگاه های غیررسمی اقدامات متعددی را در دستور کار قرار داده اند که از جمله می توان به پنج مرحله مطالعات توانمند سازی این سکونتگاه ها اشاره کرد. به گزارش خبرنگار ما به نقل از قرچک آنلاین – ظهر سه شنبه جلسه ستاد […]

قرچک – ابتکار ورامین: فرماندار قرچک گفت: مسئولان قرچک برای حل مشکل شکونتگاه های غیررسمی اقدامات متعددی را در دستور کار قرار داده اند که از جمله می توان به پنج مرحله مطالعات توانمند سازی این سکونتگاه ها اشاره کرد.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از قرچک آنلاین – ظهر سه شنبه جلسه ستاد بازآفرینی پایدار شهری با محوریت ساماندهی سکونت گاه های غیر رسمی شهرستان قرچک با حضور علی صادقی فرماندار و مسئولان و مدیران اجرایی در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

علی صادقی در این مراسم با اشاره به این نکته که شهرستان قرچک دارای ویژگی های جغرافیایی ویژه و بارزی است اظهار داشت: شهرستان قرچک به دلیل همجواری با پایتخت شاهد افزایش مداوم جمعیت است.

فرماندار قرچک افزود: در همین راستا لزوم توجه به شهرستان نوپای قرچک و حل مشکلات و معضلات این منطقه برای خدمت رسانی بهتر و مطلوب تر به شهروندان و مردم متدین این دیار ضرورتی انکار ناپذیر به حساب می آید.

وی ادامه داد: یکی از مشکلاتی شهرستان قرچک با افزایش مهاجرت و افزایش جمعیت، ایجاد سکونتگاه های غیررسمی است که این معضل کار تصمیم گیران و برنامه ریزان را برای خدمت رسانی بهتر و مطلوبتر به مردم دشوار می سازد.

فرماندار قرچک تأکید کرد: توانمندسازی مناسب جهت افزایش میزان همبستگی و مشارکت پذیری ساکنین، از راه های برون رفت جهت ساماندهی سکونت گاه های غیر رسمی است.

وی گفت: الگوسازی مناسب جهت توسعه سکونت گاه های غیر رسمی و اجرای برنامه های مدون و پایدار توسعه ای از راه های مقابله با افزایش چنین مناطقی است.

صادقی اضافه کرد: مسئولان و مدیران شهرستان قرچک برای حل این مشکل اقدامات متعددی را در دستور کار قرار داده اند که از جمله می توان به پنج مرحله مطالعات توانمند سازی سکونتگاه های غیر رسمی اشاره کرد.

این مسئول گفت: این پنج مرحله مطالعه توانمندسازی سکونتگاه های غیررسمی در قرچک به پایان رسیده و بودجه سال ۹۵ در مورد سکونتگاه های غیررسمی بر اساس این مطالعات بررسی و اجرایی می شود.

صادقی متذکر شد: بر اساس هماهنگی های به عمل آمده، سال ۹۵ بر اساس طرح ها و پلان هایی که از سوی شرکت مشاور به ما ارائه می شود، به پروژه های مورد نظر سکونت گاه های غیر رسمی اعتبار داده می شود.

وی ایجاد اعتماد عمومی و جلب مشارکت های مردمی را برای رفع مسائل و مشکلات این مناطق مهم دانست و توانمندسازی مناسب جهت افزایش میزان همبستگی و مشارکت پذیری ساکنین را در اجرای برنامه ها و طرح های مورد نظر ضروری خواند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*