۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اسلایدر » عناوین اصلی » فرهنگی
  • شناسه : 903
  • ۱۸ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۳:۲۱
  • 313 بازدید
  • ارسال توسط :

مطبوعات و رسانه های جنوب و شرق تهران در برج میلاد نمایشگاه برگزار می کنند

ورامین – رامین نیوز: به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ورامین و با همکاری ادارات شهرستانهای جنوب و شرق تهران، فرمانداران، شهرداران و بخشداران این شهرستانها نمایشگاه مطبوعات و رسانه ها در برج میلاد برگزار خواهند نمود. به گزارش خبرنگار رامین نیوز – در جلسه ای که به همین منظور در فرمانداری ورامین […]

ورامین – رامین نیوز: به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ورامین و با همکاری ادارات شهرستانهای جنوب و شرق تهران، فرمانداران، شهرداران و بخشداران این شهرستانها نمایشگاه مطبوعات و رسانه ها در برج میلاد برگزار خواهند نمود.

به گزارش خبرنگار رامین نیوز – در جلسه ای که به همین منظور در فرمانداری ورامین برگزار شده و پیرامون موضوعات نمایشگاه و غرفه ها و نحوه عرضه محصولات نمایشگاه و نوع غرفه ها و نحوه بازدید کنندگان و معرفی شهرستانهای جنوب و شرق تهران توسط سیدرضا طباطبائی معاونت سیاسی و امنیتی فرمانداری و جعفر کاظمی ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ورامین برای حاضران تشریح شد.

جعفر کاظمی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ورامین در این نشست گفت: با وجود مستندات مکتوب و ابنیه ی تاریخی و مذهبی ای مانند(قلعه ی ایرج و مسجد جامع ورامین و برج علاءالدوله و تپه ی فردیس قرچک) که از گذشتگان به مارسیده و همچنین قیام خونین ۱۵ خرداد و ۱۴۰۰ شهید سرافراز و… در بعد از انقلاب اسلامی به رهبریت حضرت امام خمینی(ره) در تاریخ معاصر، اگر مورخین کمی با دیدی وسیعتر به دشت ورامین نگاه می کردند، این دشت، از شیراز و خیلی از شهرهای باستانی کم که نداشت، بلکه از آنها جلوتر نیز بود.

وی اضافه کرد: حضور هنرمندان، نویسندگان، فرهیختگان و صاحبان اندیشه مطرح کشوری و حتی بین المللی در این شهرستان ها (ورامین، قرچک، پیشوا و پاکدشت) خود مُبیّن این واقعیت است که دشت ورامین پیشانی تمدن اصیل اسلامی و ایرانی است.

کاظمی بیان داشت: در زمانی که اکثر مردم از بیان حقیقت ولایت امیرالمؤمنین(ع) واهمه داشتند، اولین کتاب شیعی به زبان فارسی توسط یک نفر به نام سید ابوالحسن در ورامین نوشته شد. بزرگترین نویسندگان و فلاسفه و عرفا ازجمله علامه قطب الدین ورامینی  در این شهر میزیستند.آنگاه که در بلاد مختلف به فکر غارت و چپاول مردم بودند، در این شهر نوازندگان (شطرقو) برای آسایش همشهریهای خود بفکر اجرای نغمات ناب آسمانی بودند.

وی افزود: ورامین را به چند دلیل در جهان می شناسند؛ اول به بارگاه امامزاده های واجب التعظیم(ع)، دوم به قالی طرح مینا خانی و خالدآبادی، سفالهای بی نذیر مکشوفه ی باستانی، هنرمندان و اندیشمندان و نویسندگان ازجمله( سعید وزیری،رحیم مخدومی و…)، قیام ۱۵ خرداد ۴۲ و سرداران شهیدی که نامشان لرزه براندام دشمنان می انداخت. اما دریغ که در کشور خود و خصوصاً در استان خود غریب مانده که با تلاش شما هنرمندان و فرهنگیان می توان این حق را محقق کنیم.

در ادامه مدیران مسئول و سرپرستان نشریات و رؤسای ادارات حاضر در این جلسه نظرات خود را بیان کردند و بعد از تبادل نظر زمان برگزاری نمایشگاه ۳۱ فروردین لغایت ۵ اردیبهشت ماه اعلام شد.

طباطبایی معاون سیاسی فرماندار شهرستان ورامین نیز از فرصتی که برای شهرستان به وجود آمده استقبال کرد و همه نهادها و ارگانها را موظف به همکاری در این خصوص نمود.

لازم به ذکر است، طرح های پیشنهادی هنرمندان و فرهنگیان به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ورامین ارائه می شود تا پس از بررسی به مدت یک هفته در برج میلاد از ۳۱ فروردین ماه لغایت پنجم اردیبهشت ماه جهت بازدید عموم  به نمایش گذاشته شود.

در این نمایشگاه با عنوان اقتصاد و فرهنگ هنر غرفه های که معرف تولیدات،‌ صنایع دستی،‌ رسانه ها، تاریخ، اماکن مذهبی، گردشگری، فرهنگ ایثار و شهادت و … با محوریت اداره ارشاد ورامین برنامه ریزی و هماهنگی شود.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*