۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اقتصادی » پيشوا » عناوین اصلی
  • شناسه : 4419
  • ۰۷ آبان ۱۳۹۳ - ۱۷:۴۲
  • 77 بازدید
  • ارسال توسط :

ملکوتی‌خواه: رشد و توسعه اقتصاد منطقه‌ای در گرو توسعه اقتصاد شهری است

پیشوا- ابتکارآنلاین: عباس ملکوتی‌خواه با حضور در جلسه شورای اسلامی شهر پیشوا با اعضای این شورا پیرامون مسائل شهری و توسعه آن تبادل نظر کرد و اظهار داشت: رشد و توسعه اقتصاد منطقه‌ای در گرو توسعه اقتصاد شهری است. وی گفت: نگرش مدیران شهری، شوراها و شهردار باید به سمت استفاده از ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری و […]

پیشوا- ابتکارآنلاین: عباس ملکوتی‌خواه با حضور در جلسه شورای اسلامی شهر پیشوا با اعضای این شورا پیرامون مسائل شهری و توسعه آن تبادل نظر کرد و اظهار داشت: رشد و توسعه اقتصاد منطقه‌ای در گرو توسعه اقتصاد شهری است.

وی گفت: نگرش مدیران شهری، شوراها و شهردار باید به سمت استفاده از ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری و توسعه محور تغییر یابد.

فرماندار شهرستان پیشوا موقعیت جغرافیایی و توسعه شهر پیشوا را منحصر به‌فرد ارزیابی کرد و از شهرداری به‌عنوان موتور محرک اقتصاد نام بردند.

وی در ادامه با اشاره به سرانه درآمد شهرداری، افزایش سطح سرانه در سطح شهرها را راهکار مهمی در برون‌رفت از وضعیت موجود توسعه شهری بر شمرد و افزود: در این فرایند باید سعی شود ضمن افزایش سرانه درآمدهای عمومی بخش ساخت و ساز آسیب نبیند.

ملکوتی‌خواه، توسعه مشارکت مردمی در نوسازی شهری به‌ویژه بافت‌های فرسوده را از دیگر راهکارهای عملیاتی در تغییر چهره در سیمای شهری بیان کرد و در این راستا ارائه طرح‌های اصلاح و بازسازی فضاهای فرسوده شهری را خواستار شد.

وی افزود: استفاده از ظرفیت های قانونی و تغییر کاربری فضاهای بلا استفاده و به احسنت کردن این فضاها، فرصتی مغتنم برای توسعه شهری است.

نماینده عالی دولت در شهرستان پیشوا توجه و تکیه بر آداب و رسوم اجتماعی، توسعه و عمران شهری، استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی توسعه پایانه حمل و نقل عمومی، شهری و برون شهری، تکمیل تصفیه خانه و شبکه فاضلاب عمومی، فعال شدن کمیته ترافیک شهری، ایجاد تسهیلات برای سرمایه گذاری‌ها در بخش‌های عمومی و ساختمانی را از نکات مهمی بود که وی مورد تاکید قرار داد.

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*