۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » اخبار ویژه » استان ها » عناوین اصلی » قم
  • شناسه : 27637
  • ۰۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۴
  • 287 بازدید
  • ارسال توسط :
نباید اجازه دهیم آمریکایی‌ها خواسته‌های نامشروعشان را بر ما دیکته کنند
نباید اجازه دهیم آمریکایی‌ها خواسته‌های نامشروعشان را بر ما دیکته کنند

نباید اجازه دهیم آمریکایی‌ها خواسته‌های نامشروعشان را بر ما دیکته کنند

قم – آبرومند: مرجع تقلید شیعیان خطاب به سفیر جدید ترکیه در ایران گفت: بیایید دست‌به‌دست هم دهیم و آینده این دو کشور را در اختیار بگیریم و اجازه ندهیم آمریکایی‌ها خواسته‌های نامشروعشان را به ما دیکته کنند. به گزارش خبرنگار ما به نقل از تسنیم-‌ این مرجع تقلید شیعیان در دیدار با سفیر جدید […]

قم – آبرومند: مرجع تقلید شیعیان خطاب به سفیر جدید ترکیه در ایران گفت: بیایید دست‌به‌دست هم دهیم و آینده این دو کشور را در اختیار بگیریم و اجازه ندهیم آمریکایی‌ها خواسته‌های نامشروعشان را به ما دیکته کنند.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از تسنیم-‌ این مرجع تقلید شیعیان در دیدار با سفیر جدید ترکیه در ایران اظهار داشت: ما با ترکیه جنبه‌های مشترک زیادی داریم؛ هر دو پیرو اسلام هستیم، هر دو فرهنگ مشترک داریم، هر دو همسایه‌ایم، هر دو روابط اقتصادی مهمی داریم و از همه این‌ها گذشته دشمن مشترک داریم، یعنی آمریکا به همان اندازه که با ما دشمن است با شما هم دشمن است.

 

وی در ادامه گفت: این جهات مشترک سبب می‌شود دست‌به‌دست هم و در برابر زورگویی‌های دشمن بایستیم. ما دو کشور نیرومند در منطقه هستیم که در صورت اتحاد با یکدیگر می‌توانیم منطقه را از شر این دشمنان محفوظ داریم.

 

مرجع تقلید شیعیان با ذکر این نکته که دشمنان به قراردادهایشان پایبند نیستند، تصریح کرد: واقع مسئله این است که دشمنان ما نمی‌پسندند که ما مستقل باشیم، می‌خواهند همه وابسته به آن‌ها باشند و این در واقع یک روحیه قلدری است که در زورمندان است و تابع هیچ قانونی هم نیستند؛ نه قوانین بین‌الملل و نه قوانین انسانی. آن‌چه منافعشان اقتضا کند، انجام می‌دهند. دیدیم که همه قوانین را زیر پا گذاشتند. وقتی کسی قرارداد می‌بندد یک‌طرفه خارج شدن معنا ندارد.

 

وی در ادامه افزود: امیرمؤمنان علی(ع) به مالک اشتر می‌فرماید که “قراردادهایت را محترم بشمار”. حتی در زمان جاهلیت، عرب جاهلی هم به قراردادهایش پایبند بود و یک‌طرفه قرارداد را به هم نمی‌زد. این‌ها حتی از عرب جاهلی هم بدترند که یک‌طرفه قرارداد را به هم می‌زنند.

 

آیت‌الله مکارم شیرازی در ادامه اظهار داشت: ما دیدیم این‌ها با لیبی چه‌کار کردند. درباره قرارداد انرژی اتمی گفتند “شما تخریب کنید و ما هم برای شما چنین و چنان می‌کنیم”. آن‌ها کارشان را کردند، این‌ها گفتند “چیزهایی که گفتیم انجام نمی‌دهیم”.

 

وی تصریح کرد: دشمنان این سوابق سوء را دارند و واقعاً نمی‌شود به آن‌ها اعتماد کرد، بنابراین باید قوی شد و قوی شدن این است که متحد باشیم. هرچه اتحاد کشورهای منطقه بیشتر شود قوی‌تر می‌شوند و آن‌ها هم الآن به وحشت افتادند که ایران و ترکیه در منطقه قوی شده‌اند.

 

استاد حوزه علمیه قم در پایان گفت: بیایید دست‌به‌دست هم دهیم و آینده این دو کشور را در اختیار بگیریم و اجازه ندهیم آن‌ها خواسته‌های نامشروعشان را به ما دیکته کنند. به‌یقین پیروز خواهیم شد.

 

قبل از سخنان آیت‌الله مکارم شیرازی سفیر جدید ترکیه که استاد کرسی زبان فارسی در دانشگاه ترکیه است، شرحی درباره پیشرفت‌های ترکیه و کودتای نافرجام دشمنان ارائه و بر اتحاد دو کشور تأکید کرد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*