۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » عناوین اصلی » فرهنگی
  • شناسه : 5381
  • ۲۴ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۲:۲۲
  • 367 بازدید
  • ارسال توسط :

نشست شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر در قرچک برگزار شد

قرچک – رامین نیوز: نشست شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر شهرستان قرچک برگزار شد به گزارش خبرنگار رامین نیوز- نشست شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر با حضور علی صادقی فرماندار شهرستان قرچک، روانبخش فلاح رئیس دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شرق استان تهران، بهنام جهانی بخشدار مرکزی، سرهنگ احمدی فرمانده نیروی انتظامی و […]

قرچک – رامین نیوز: نشست شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر شهرستان قرچک برگزار شد

به گزارش خبرنگار رامین نیوز- نشست شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر با حضور علی صادقی فرماندار شهرستان قرچک، روانبخش فلاح رئیس دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شرق استان تهران، بهنام جهانی بخشدار مرکزی، سرهنگ احمدی فرمانده نیروی انتظامی و دیگر مسئولان ادارات در سالن فرمانداری برگزار شد.

فرماندار و رئیس شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر شهرستان قرچک در این نشست به فرمایش امام راحل که فرمودند “نجات یک معتاد نجات یک جامعه است” اشاره کرد و اظهار داشت: هجمه و توطئه دشمنان بر علیه نظام جمهوری اسلامی همواره وجود داشته و معضل اعتیاد نیز یکی از این هجمه ها محسوب می شود که متأسفانه خانواده ها را درگیر ساخته است.

علی صادقی افزود: هر یک از ادارات عضو شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر بایستی به درستی به وظایف خویش عمل کرده و با برنامه ریزی پیش بروند چرا که اگر برنامه ای نباشد کارها نیز قابل ارزیابی نخواهند بود.

اقدامات پیشگیرانه فرهنگی از مهمترین راهکارها برای کاهش اعتیاد است

وی بیان داشت: یکی از مهمترین راهکارها برای کاهش اعتیاد به مواد مخدر اقدامات پیشگیرانه فرهنگی است که از جمله آن می‌توان به آموزش در مدارس، مساجد و دانشگاهها اشاره کرد، البته هر دستگاهی که عضو شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر است باید به تناسب ظرفیت و پتانسیلی که دارد در زمینه مهار مواد مخدر فعالیت کند و نیز رؤسای ادارات عضو این شورا شخصا بایستی در جلسات حضور یابند.

این مسئول ادامه داد: فرمانداری این آمادگی را دارد که با تمام قوا در راستای به ثمر نشستن اهداف شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر در سطح شهرستان قرچک تلاش کند، به همین منظور برگزاری مداوم و به موقع جلسات این شورا را از اولویت های شهرستان می دانیم.

رئیس دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شرق استان تهران نیز در این نشست اظهار داشت: نظام جمهوری اسلامی ایران در راستای مبارزه با موادمخدر هزینه های زیادی داده است و از جمله مهترین آنها شهادت ۳۷۰۰ نفر و بیش از ۱۲ هزار جانباز بوده است.

باید از توان مردم در امر مقابله با مواد مخدر استفاده شود

روانبخش فلاح با تأکید بر پیگیری دقیق مصوبات جلسه و حرکت با برنامه مشخص افزود: باید در تمام اقدامات صورت گرفته از سوی این شورا تجدید نظر شود. همچنین باید از توان مردم در این حوزه استفاده شود به این معنا که به بحث مبارزه با مواد مخدر نگاه اجتماعی داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه در امر مقابله با مواد مخدر خوب کار شده است، افزود: در این راستا هر قدر آموزش داده شود و کار فرهنگی صورت پذیرد کافی نیست، مقابله با اعتیاد باید از بستر خانواده ها شروع شود، درون مدرسه ها و دانشگاهها و سپس در جامعه گسترش یابد.

گفتنی است در این نشست پیرامون ساماندهی اقدامات اجرایی و مسائل فرهنگی در سطح شهرستان قرچک، پیشگیری و درمان اعتیاد و مقابله با مافیای مواد مخدر، سرعت دادن به پیگیری مصوبات شورا، ساماندهی کمپ های مجاز ترک اعتیاد و تقویت آنها، جمع آوری کمپ های غیرمجاز، ایجاد کمپ ترک اعتیاد بر اساس ماده ۱۶ و … اشاره شد.

همچنین در این نشست رؤسای ادارات به اقدامات انجام شده در راستای برنامه های شورا و مبارزه با موادمخدر و پیشگیری از شیوع اعتیاد در سطح شهرستان اشاره کردند و به ارائه نقطه نظرات خود در این زمینه پرداختند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*