۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اقتصادی » عناوین اصلی
  • شناسه : 1362
  • ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۲:۳۹
  • 330 بازدید
  • ارسال توسط :

نظارت فنی باید فرهنگ سازی شود

فیروزکوه – رامین نیوز: فرماندار شهرستان فیروزکوه گفت: مقوله نظارت فنی باید به معنای واقعی کلمه در بین آحاد مردم فرهنگ سازی شود. به گزارش خبرنگار رامین نیوز- ابوالقاسم مهری در دیدار مدیرکل آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان تهران بیان کرد: آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک با همکاری تنگاتنگ با فرمانداری، بخشداری، شهرداری ها، […]

فیروزکوه – رامین نیوز: فرماندار شهرستان فیروزکوه گفت: مقوله نظارت فنی باید به معنای واقعی کلمه در بین آحاد مردم فرهنگ سازی شود.

به گزارش خبرنگار رامین نیوز- ابوالقاسم مهری در دیدار مدیرکل آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان تهران بیان کرد: آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک با همکاری تنگاتنگ با فرمانداری، بخشداری، شهرداری ها، نظام مهندسی و بخش خصوصی در زمینه کنترل کیفیت آرماتورها، بتن ها و . . . در مقوله هایی نظیر راه سازی، پل سازی، منازل و محورهای مواصلاتی روستایی و . . . در جهت کنترل کیفی عملیات و پیشگیری از بروز خسارت های احتمالی در زمان وقوع حوادث فعالیت می کند.

وی بطور نمونه با اشاره به مواردی همچون سد نم رود، سد خاکی روستای درده، مسکن مهر و . . . خاطرنشان کرد: هر چند گروه های نظارتی فنی استان مرتباً از پروژه ها بازدید می کنند، اما تقویت پایگاه های فنی در منطقه از ضروریات است.

مهری خواستار حضور مسئول آزمایشگاه شهرستان در جلسات مختلف کمیته برنامه ریزی، ساخت و سازها و . . . و شرکت در بازدیدهای میدانی از سدها، آب بندها و سایر پروژه ها شد و تصریح کرد: مقوله نظارت فنی باید به معنای واقعی کلمه فرهنگ سازی شود.

در ادامه احمد نوعی قالیباف، مدیرکل آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان تهران از ارتقای درجه آزمایشگاه فیروزکوه به شعبه خبر داد و افزود: تا کنون آزمایشگاه فیروزکوه از نظر سازمانی زیر نظر آزمایشگاه رودهن اداره می شد، اما با ارتقای آن به شعبه از این پس زیر نظر اداره کل استان تهران فعالیت خواهد کرد.

وی گفت: انجام مطالعات و کنترل کیفیت دو وظیفه و رسالت اصلی اداره کل آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک است که در شهرستان های قرچک، رودهن، اسلامشهر و شهرستان تهران آزمایشگاه شعبه شهرستان وجود دارد و فیروزکوه نیز به این جمع اضافه شد.

قالیباف با اشاره به برنامه ریزی انجام شده برای احداث آزمایشگاه اصلی شهرستان در خیابان سایت اداری، تصریح کرد: تحقق این مهم مستلزم دریافت زمین و انتقال آزمایشگاه از محل استیجاری کنونی است.

گفتنی است؛ مدیرکل آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان تهران پیش از این در دیدارهی جداگانه با رئیس اداره راه و شهرسازی و امام جمعه شهرستان فیروزکوه بطور در زمینه آزمایش خاک زمین مصلای شهر به بحث و تبادل نظر پرداخته بود.

سیدمهران صالحی به عنوان رئیس آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک شعبه فیروزکوه فعالیت می کند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*