۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار » اخبار ویژه » استان ها » عناوین اصلی » فارس
  • شناسه : 57877
  • ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۹
  • 6 بازدید
  • ارسال توسط :
نقش تاثیرگذار جوانی جمعیت در افزایش اقتدار ملی
نقش تاثیرگذار جوانی جمعیت در افزایش اقتدار ملی

نقش تاثیرگذار جوانی جمعیت در افزایش اقتدار ملی

فارس – آبرومند: رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری، نقش جوانی جمعیت را در افزایش اقتدار ملی تاثیرگذار خواند. به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایسنا – سید وحید حسینی سه‌شنبه ۳۱ خرداد در نشست قرارگاه تعالی سلامت و جوانی جمعیت دانشگاه علوم پزشکی شیراز که در راستای […]

فارس – آبرومند: رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری، نقش جوانی جمعیت را در افزایش اقتدار ملی تاثیرگذار خواند.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایسنا – سید وحید حسینی سه‌شنبه ۳۱ خرداد در نشست قرارگاه تعالی سلامت و جوانی جمعیت دانشگاه علوم پزشکی شیراز که در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری در خصوص تاثیر مقوله جوانی جمعیت در اقتدار ملی برگزار شد، گفت: تلاش در مسیر جوانی جمعیت و اجرای هر چه بهتر این برنامه تا زمان دستیابی به اهداف تعیین شده، اولویت اصلی دانشگاه است.

 

او با بیان اینکه همه گیری کووید ۱۹ با تمام آلام و پیامدها، تاثیری مقطعی و گذرا داشته است، افزود: این در حالی است که بحران جمعیتی که هم اکنون با آن روبرو هستیم، اثرات طولانی مدت برای نسل های آینده کشور به همراه دارد و آینده کشورمان را به طور جدی تهدید می‌کند.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیرار شرایط هرم سنی جمعیت را در تعیین سطح توانمندی کشور از نقشی تاثیرگذار برخوردار دانست و ادامه داد: در این زمینه نیاز است با انجام اقدامات رسانه‌ای گسترده و برنامه‌های تشویقی و عملی، نسبت به آگاه سازی در زمینه اهمیت جوانی جمعیت اقدام کرده و در مسیر تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری گام برداشت.

 

حسینی از اعضای این قرارگاه خواست تا با ورود به مرحله عملیاتی، در این زمینه اقدام کرده و در هر حوزه، برنامه ریزی لازم انجام شود.

 

عباس رضائیان زاده، معاون بهداشت دانشگاه و دبیر قرارگاه تعالی سلامت و جوانی جمعیت در دانشگاه علوم پزشکی نیز گفت: پیش بینی‌ها نشان می‌دهد در صورت ادامه روند فعلی، با کاهش غیرقابل جبران جمعیت در دهه‌های آتی مواجه باشیم.

 

رضائیان‌زاده ادامه داد: تمام شبکه‌های بهداشت و درمان استان موظف هستند قرارگاه شهرستانی تعالی سلامت و جوانی جمعیت را به صورت مستمر برگزار و گزارش آن را به دبیرخانه دانشگاهی قرارگاه ارسال کنند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*