۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 65436
  • ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۸
  • 11 بازدید
  • ارسال توسط :
نگاه تمدنی و تعاملی با پیروان همه مذاهب در عین دفاع از حقانیت دین و مذهب
نگاه تمدنی و تعاملی با پیروان همه مذاهب در عین دفاع از حقانیت دین و مذهب

نگاه تمدنی و تعاملی با پیروان همه مذاهب در عین دفاع از حقانیت دین و مذهب

سیستان و بلوچستان – آبرومند: نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان گفت:به تعبیر مقام معظم رهبری احیای تمدن نوین اسلامی جز با تعامل شیعه و اهل سنت امکان پذیر نیست و ما باید در گفتار و رفتار به آن ملتزم باشیم. به گزارش خبرنگار آبرومند به نقل از ایسنا – آیت‌الله مصطفی محامی امروز سه […]

سیستان و بلوچستان – آبرومند: نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان گفت:به تعبیر مقام معظم رهبری احیای تمدن نوین اسلامی جز با تعامل شیعه و اهل سنت امکان پذیر نیست و ما باید در گفتار و رفتار به آن ملتزم باشیم.
به گزارش خبرنگار آبرومند به نقل از ایسنا – آیت‌الله مصطفی محامی امروز سه شنبه در گردهمایی ائمه جمعه استان ضمن قدردانی از تلاش‌های صورت گرفته در طول سال به قرائت، ترجمه و تفسیر بخشی از مناجات شعبانیه پرداخت و گفت: در این دعا سراسیمه نزد پروردگار رفته و ایمان داریم که همه کارها دست اوست و به گناهان خود اقرار و عذرخواهی می‌کیم و بعد به بیان درخواست‌های خود پرداخته و از خداوند متعال کارگزاری او را طلب می‌کنیم.
امام جمعه زاهدان ادامه داد: انسان مومن، متعهد، متخلق و دلسوز مردم در هر کجا و با هر مقدار کار موثر است و رفتار و گفتار او جاذبه خواهد داشت.
آیت‌الله محامی اضافه کرد: برای تاثیرگذاری روی دیگران ابتدا باید به خودمان بپردازیم.
وی به بیان هشت نکته خطاب به ائمه جمعه استان پرداخت و بیان داشت: نکته اول بیان جامع و دقیق معارف اسلامی است نه اینکه یکجانبه، افراطی و موهم خلاف سخن بگوییم از این جهت که تربیت مردم باید متوازن باشد.
وی نکته دوم را نگاه تمدنی و تعاملی با پیروان همه مذاهب در عین دفاع از حقانیت دین و مذهب عنوان کرد و گفت: منظور تنزل از مبانی نیست اما به تعبیر مقام معظم رهبری احیای تمدن نوین اسلامی جز با تعامل شیعه و اهل سنت امکان پذیر نیست و ما باید در گفتار و رفتار به آن ملتزم باشیم.
نماینده مقام معظم رهبری در سیستان و بلوچستان توجه به نقش‌های تفرقه افکنانه دشمن در جهان اسلام، کشور و استان را نکته سوم بیان کرد و افزود: مصادیق فراوانی در این جهت وجود دارد از جمله ساخت فیلم‌های مختلف جهت تفرقه افکنی توسط سنی آمریکایی و شیعه انگلیسی که همچون دو لبه قیچی در تلاش هستند تا وحدت جامعه اسلامی را از بین ببرند.
وی بر لزوم روشنگری برای مردم تاکید کرد و افزود: اینکار تنها منحصر به خطبه و سخنرانی نیست و لازمه کار ارتباط با اقشار مختلف مردم به خصوص جوانان و نوجوانان است تا به تدریج دل‌های آن‌ها را جذب و بتوانیم روی آن‌ها تاثیرگذار باشیم.
امام جمعه زاهدان خواستار محوریت معارف قرآن در طول سال شد و عنوان کرد: برگزاری جلسات جهت بیان معارف قرآن در طول سال حائز اهمیت است و نباید تنها به ایام خاص مانند ماه مبارک رمضان اکتفا کنیم.
رئیس شورای فرهنگ عمومی استان خواستار اهتمام به مسائل فرهنگی شد و گفت: ائمه جمعه باید در راستای ثمربخش نمودن شورای فرهنگ عمومی در شهرستان‌ها تلاش کنند.
وی بر لزوم برگزاری جلسات مشترک با روحانیون در شهرستان‌ها تاکید کرد و گفت: این جلسات باید جهت همدلی و هم افزایی بیشتر برگزار شود تا مردم نیز این اتحاد و همدلی را احساس کنند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*