۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » اخبار ویژه » استان ها » اقتصادی » همدان
  • شناسه : 60617
  • ۲۲ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۰
  • 11 بازدید
  • ارسال توسط :
نیمی از عشایر از سامانه‌های مجاز اسدآبادخارج شده‌اند
نیمی از عشایر از سامانه‌های مجاز اسدآبادخارج شده‌اند

نیمی از عشایر از سامانه‌های مجاز اسدآبادخارج شده‌اند

همدان – آبرومند: رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری اسدآباد گفت: در حال حاضر اخطار لازم به خروج عشایر از سامانه‌های عشایری مجاز شهرستان داده شده است و تاکنون نیمی از عشایر از سامانه‌های شهرستان خارج شده‌اند. به گزارش خبرنگار آبرومند به نقل از ایسنا – بهزاد شاهمرادی اظهار کرد: در اواخر تابستان مراتع شهرستان […]

همدان – آبرومند: رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری اسدآباد گفت: در حال حاضر اخطار لازم به خروج عشایر از سامانه‌های عشایری مجاز شهرستان داده شده است و تاکنون نیمی از عشایر از سامانه‌های شهرستان خارج شده‌اند.

به گزارش خبرنگار آبرومند به نقل از ایسنا – بهزاد شاهمرادی اظهار کرد: در اواخر تابستان مراتع شهرستان دیگر قابلیت چرا را ندارند و به همین علت در حال حاضر دام نیم دیگر باقی عشایر شهرستان از “پس‌چر” زراعی گندم و جو و یا یونجه اراضی کشاورزان به صورت اجاره‌ای در حال استفاده هستند.

 

وی با اشاره به اینکه طبق کارت چرا عشایر از ۱۵ اردیبهشت به مدت ۶۰ تا ۹۰ روز اجازه استفاده از سامانه‌های عشایری شهرستان را دارند، افزود: براساس مجوزهای صادره تنها ۵۷ خانوار عشایر می‌توانند به همراه ۳۷۷۲ رأس دام به مراتع شهرستان کوچ و وارد شوند و این در حالیست که هر ساله مازاد این تعداد دام عشایر وارد مراتع منابع طبیعی این شهرستان می‌شود و این میزان دام مازاد، دو برابر ظرفیت مراتع شهرستان است.

 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری اسدآباد یادآور شد: شیلاندر، حسین آباد، چیچک لو، چمقلو و گاه گدار سیردره پنج سامانه عشایری مجاز این شهرستان به شمار می‌رود.

 

وی در ادامه با بیان اینکه خوشبختانه امسال و سال گذشته موردی از آتش سوزی مراتع در شهرستان اسدآباد نداشته‌ایم، گفت: فرهنگ سازی، تبلیغات و اطلاع رسانی، برگزاری جلسات توجیهی و آموزشی مختلف با دهیاران و شوراهای روستایی و ارسال پیامک، دیدار چهره‌به چهره با مردم و نیز حمایت مردم از نقش مؤثری در صفر شدن آمار آتش‌سوزی های مراتع این شهرستان برخوردار بوده است.

 

شاهمرادی در پایان خاطرنشان کرد: در سال‌های گذشته در چنین فصلی هر ساله میزان آمار آتش سوزی مراتع شهرستان بسیار بالا بود که خوشبختانه این دغدغه منابع طبیعی شهرستان با حمایت مردم مرتفع شده است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*