۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » استان ها » تهران » سیاسی » عناوین اصلی » قرچك
  • شناسه : 63067
  • ۱۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۳
  • 20 بازدید
  • ارسال توسط :
هدف دشمن از خلع سلاح کردن ما، از بین بردن قدرت فرهنگی ما است
هدف دشمن از خلع سلاح کردن ما، از بین بردن قدرت فرهنگی ما است

هدف دشمن از خلع سلاح کردن ما، از بین بردن قدرت فرهنگی ما است

قرچک- آبرومند: امام جمعه شهرستان قرچک گفت: بسیاری از مشکلاتی که امروز جامعه از آن رنج می‌برد به دلیل کوتاهی متولیان فرهنگی در فرهنگسازی صحیح اسلامی است.   به گزارش خبرنگار آبرومند – حجت الاسلام حجت الله اسماعیلی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قرچک که در مصلای نماز جمعه این شهرستان برگزار شد بااشاره […]

قرچک- آبرومند: امام جمعه شهرستان قرچک گفت: بسیاری از مشکلاتی که امروز جامعه از آن رنج می‌برد به دلیل کوتاهی متولیان فرهنگی در فرهنگسازی صحیح اسلامی است.

 

به گزارش خبرنگار آبرومند – حجت الاسلام حجت الله اسماعیلی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قرچک که در مصلای نماز جمعه این شهرستان برگزار شد بااشاره به سالروز تأسیس شورای انقلاب فرهنگی در ۱۹ آذر سال ۶۳ به فرمان امام راحل گفت: تبدیل فرهنگ پوچ، بی اساس و مضر و مبتذل غرب به فرهنگ اساسی، عقلانی، فطری و اسلامی وظیفه‌ای است که تمامی ارکان فرهنگی باید به آن عمل کنند.

 

وی افزود: تبدیل فرهنگ غرب به فرهنگ اسلامی یکی از مهمترین وظایف شورای انقلاب فرهنگی است که ولی باید اظهار داشت که تاکنون این امر مهم محقق نشده است.

 

وی گفت: دو موضوع استقلال و آزادی به عنوان دو شعار اصلی انقلاب، دو نعمت الهی است که نصیب مردم ایران اسلامی شده است که باید دید این دو موهبت چه جایگاهی در اجتماع در برابراخلاق و قانون و ارزش‌های الهی دارد.

 

اسماعیلی تصریح کرد: به فرموده رهبر معظم انقلاب موضوع فرهنگ امروز از مسائل اقتصادی و سیاسی نیز مهمتر است چرا که وادارکردن انسان به هر کار فقط به موضوع فرهنگ باز می گردد.

 

امام جمعه قرچک تأکید کرد: از مهمترین وظیفه شورای عالی ، ایجاد ثبات در روند تغییر و انقلاب فرهنگی است، چرا در مقابل ارزش‌هایی که نسل قرآنی و فرمان الهی است، موضع انفعال و سکوت گرفته شد.

وی تصریح کرد: هدف دشمن از خلع سلاح کردن ما، از بین بردن قدرت فرهنگی ما است.

 

اسماعیلی با اشاره به اتفاقات هفته‌های اخیر در کشور گفت: این که بدنه اغتشاشات اخیر را عمدتا افراد بین ۱۵ تا ۳۰ سال تشکیل داده اند نشان می‌دهد که متولیان نسل جدید ما در حوزه فرهنگ کوتاهی کردند.

 

وی گفت: امروز قطعا ترویج و تقویت فرهنگ اسلامی و دینی کامل نیست و مسئولین امر باید در این زمینه بیش از گذشته توجه داشته باشند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*