۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 8619
  • ۳۰ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۸:۵۸
  • 142 بازدید
  • ارسال توسط :

هشدار نماینده پاکدشت به رئیس جمهور ایرانی زدایی در صنعت نفت بیکاری کارکنان شرکت نفت شمال را به دنبال داشته است

پاکدشت – ابتکار ورامین: نماینده پاکدشت همراه با جمع دیگری از نمایندگان مجلس طی نامه‌ای به رئیس جمهور از کنار گذاشتن شرکت‌های ایرانی از صنعت نفت و بیکاری کارکنان آنها از جمله شرکت حفاری شمال انتقاد کرد. به گزارش خبرنگار ما – فرهاد بشیری گفت:با اینکه مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران دستور “ممنوعیت خرید یا […]

پاکدشت – ابتکار ورامین: نماینده پاکدشت همراه با جمع دیگری از نمایندگان مجلس طی نامه‌ای به رئیس جمهور از کنار گذاشتن شرکت‌های ایرانی از صنعت نفت و بیکاری کارکنان آنها از جمله شرکت حفاری شمال انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار ما – فرهاد بشیری گفت:با اینکه مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران دستور “ممنوعیت خرید یا اجاره کالا یا دکل خارجی در صورت وجود مشابه داخلی” را داده است، اما اکنون دکل‌های تحت مالکیت یک شرکت حفاری داخلی بیکار مانده‌اند.

وی اظهار کرد به گفته مدیر عامل شرکت حفاری شمال ،این شرکت حاضر است خدمات حفاری را با نرخ حداقل ده هزار دلار روزانه کمتر از دکل های خارجی موجود در کشور (مانند DD4، DD2، DD6، آبان ۸ و …) ارائه دهد اما تاکنون علی‌رغم آمادگی این شرکت داخلی تغییری در شرایط موجود و اجرای دستور مدیرعامل شرکت ملی نفت مشاهد نشده است.

بشیری افزود: یکی از راهبردهای برون رفت از محاصره اقتصادی، اقتصاد مقاومتی است و از مؤلفه‌های بسیار مهم این راهبرد خردمندانه، استفاده از کار و سرمایه‌ای ایرانی است و شرکت حفاری شمال نیز یکی از شرکت‌های فعال و توانمند ایرانی، است که برای نخستین‌بار از تاریخ کشف نفت در ایران توانست در عمق دریای خزر موفق به حفر چاه شود و به‌رغم قرار گرفتن در فهرست تحریم‌های غرب، جایگاه ممتاز بین‌المللی نیز کسب کند و در کشور ترکمنستان با حفر چاه‌های دریایی، قدرت و مدیریت هوشمندانه ایرانی را به نمایش بگذارد.

نماینده پاکدشت به وجود بیش از ۵ هزار نیروی انسانی این شرکت اشاره کرد و گفت :ادامه روند استفاده از شرکتهای خارجی در صنعت نفت منجر به بیکاری تعداد زیادی از این کارکنان خواهد شد که علاوه بر تبعات اقتصادی معضلات اجتماعی و فرهنگی را نیز به دنبال دارد و امیدواریم هرچه سریع تر با دستور رئیس جمهور این مشکل مرتفع شود .

(منبع خبر: gmail)

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*