۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اسلایدر » سیاسی » عناوین اصلی
  • شناسه : 3523
  • ۲۷ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۸:۲۴
  • 209 بازدید
  • ارسال توسط :

همایش اقتصاد مقاومتی و فرصتهای سرمایه گذاری شهرستان شهریار آغاز شد

شهریار – ابتکارآنلاین: این همایش با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی، استاندار تهران، فرماندار شهریار، نماینده مردم شریف شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی، رئیس کمیسیون صنایع مجلس، مدیر کل اداره صنعت، معدن و تجارت استان تهران، ائمه جمعه و مسئولین استانی و شهرستانی امروز دوشنبه آغاز شد. به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – […]

شهریار – ابتکارآنلاین: این همایش با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی، استاندار تهران، فرماندار شهریار، نماینده مردم شریف شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی، رئیس کمیسیون صنایع مجلس، مدیر کل اداره صنعت، معدن و تجارت استان تهران، ائمه جمعه و مسئولین استانی و شهرستانی امروز دوشنبه آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – در این همایش ابتدا هادی زاده فرماندار شهریار پس از حمد و ثنای خداوند بزرگ و سلام بر روح پرفتوح امام خمینی(ره) و شهدای انقلاب اسلامی و تبریک سال روز بازگشت آزادگان عزیز به سرزمین اسلامی و خیر مقدم به رئیس محترم مجلس شورای اسلامی، استاندار و کلیه حضار بیوگرافی جامع از شهرستان شهریار ارائه نمودند که در آن از اجرای ۳۰۰ پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیارد تومان، احداث بیمارستان امام خمینی(ره)، صادرات میوه باغات شهریار به بیش از ۵۰ کشورو اعلام این موضوع که افکار عمومی در شهرستان آماده فعالیت و پیشرفت می باشندکه تمام این موراد از تعثیرات همبستگی در دولت تدبیر و امید می باشد.

_DSC0554

فرماندار هدف از برگزاری این همایش بیشتر اجرای فرمان مقام معظم رهبری و رهنمودهای ایشان در خصوص اقتصاد مقاومتی در ابتدای سال جدید و سخنان رئیس جمهور محترم بوده است.

در ادامه گروس نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی پس از اشاره به برابری  جمعیت شهرستان با چند استان کشور از رئیس مجلس اعتباراتی را که برای شهرستان مصوب گردیده است درخواست نمود.

سپس مهندس هاشمی استاندار تهران محور اصلی و سیاست استانداری تهران را جذب مشارکت های مردمی و سرمایه گذاری بخش خصوصی درقالب اقتصاد مقاومتی است که این امر مورد تاکید رهبر معظم انقلاب می باشد.

 وی اظهار کرد: یکی از برنامه های استانداری برنامه ریزی و ساماندهی واحدهای تولیدی است که ۱۰ هزار واحد تولیدی و صنعتی در استان وجود دارد که با مجوز یا بدون مجوز و با اشتغالزایی خوبی فعالیت می کنند که باید ساماندهی شوند.

 استاندار تهران ادامه داد: ۸۰۰ میلیون متر مکعب آب فاضلاب در استان داریم که ۲۰۰ میلیون متر مکعب آن تصویه می شود و برنامه ریزی هایی نیز برای تامین آب مورد نیاز کشاورزی لحاظ شده است .

_DSC0341

هاشمی تاکید کرد: محور اصلی حرکت مردم و سرمایه مردم که مسیر توسعه و محور توسعه هستند می باشد.

استاندار گفت: در بخش گردشگری استان تهران نیاز به یک هزار مرکز تفریحی و فرهنگی است که بتواند پاسخگوی نیازها باشد و شهرستان شهریار قابلیتهای خوبی در این زمینه دارد .

مهندس هاشمی با بیان این که در دولت یازدهم اعتماد به یکدیگر تعامل و همکاری و کاری به جناح نداشتن و فراجناحی بودن را سرلوحه کار خود قرار داده وحدت در استان تهران و شهرستانها یک وحدت زیباست در دولت تدبیر و امید محور کار بنا بر تخصص می باشد و در این امر مهم با تدابیر رهبر فرزانه و مدیریت رئیس جمهور سیر مشکلات اقتصادی را نیز پشت سر خواهیم گذاشت.

در ادامه لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از تمامی عزیزانی که در برپایی این همایش تلاش نموده اند گفت: فرهنگ باید اراده جامعه را به سمت تولید سوق دهد و توسعه باید در ذهن احاد جامعه شکل گیرد، اقتصاد کشور باید مسجل شود و سخنرانی دردی را دوا نمی کند برای توسعه کشور ابتدا باید آبادانی صورت گیرد، نباید وقت ها و انرژی ها صرف سایش های سیاسی شود، باید با هم افزایی به سمت هدفی که مقام معظم رهبری می فرمایند، حرکت کنیم، در اقتصاد مقاومتی باید شرایط رونق اقتصادی فراهم شده و کشور آباد شود، زمانی که رونق اقتصادی ایجاد شود طرح اقتصاد راه افتاده و می توان از مردم مالیات و عوارض دریافت کرد در ضمن نباید درآمدهای نفتی به بودجه جاری اختصاص یابد، می توان این درآمدها را به بخش خدمات اختصاص داد.

_DSC0383

وی سیستم دیوانی فربه را از مشکلات اصلی سرمایه گذاری خواند و گفت سرمایه گذاری در بخش معادن و صنایع حدود ۲۰۰ روز طول می کشد؛ کسی که دنبال سرمایه گذاری در صنایع باشد باید کفش آهنی به پا کند در برنامه پنجم توسعه سیاست پنجره واحددر نظر گرفته شده است که بر اساس آن وزارت صنعت و یا وزارت جهاد کشاورزی باید در ظرف زمانی کوتاه مجوزهای لازم را برای سرمایه گذاری اخذ کند اما متاسفانه تا امروز این قانون اجرا نشده است.

 لاریجانی عزم دولت را در تسهیل فضای اقتصادی کشور خواند دولت تلاش دارد تا شرایط اقتصادی را برای فعالیت صنعتگران، تولید کنندگان و دامداران فراهم کند اما به دلیل رکود باید سریع تر فعالیت کرد بخش های بانکی نیز باید فعال تر حرکت کنند.

 رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برگزاری جلسات مشترک میان فعالان اقتصادی شهرستانها و مسئولان اجرایی را امری مبارک خواند و اظهار داشت تبادل نظر برای آبادانی منطقه کاری ارزشمند است زیرا توسعه امری قالبی است و دستوری نیست و باید بر اساس مقتضیات منطقه شکل گیرد.

 لاریجانی در پایان با اشاره به توجه به ملازمات سیاسی جامعه است شرایط بین المللی حساسی داریم از جمله مذاکرات هسته ای را که دنبال می کنیم و شرایط خاص اقتصادی هرکس باید به سهم خود وقت و انرژی برای رسیدن به اهدافی که مقام معظم رهبری فرموده اند بگذارد.

_DSC0061

 در این مراسم به مناسبت سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی به تنی چند از آزادگان سرافراز میهن اسلامی رئیس مجلس و استاندار  لوح تقدیر اهداء و در ادامه به تولیدکنندگان برتر نیز لوح و تقدیرنامه اهداء شد.

 در پایان مهندس هاشمی طی نشست خبری که با حضور خبرنگارن به انجام رسید به سوالات ایشان ارائه پاسخ نمودند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*