۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار » اخبار ویژه » استان ها » عناوین اصلی » مرکزی
  • شناسه : 60820
  • ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۱
  • 3 بازدید
  • ارسال توسط :
ورود ۴۰ دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل‌ونقل عمومی اراک
ورود ۴۰ دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل‌ونقل عمومی اراک

ورود ۴۰ دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل‌ونقل عمومی اراک

مرکزی – آبرومند: سرپرست سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری اراک گفت: با توجه به آغاز سال تحصیلی، ۴۰ دستگاه اتوبوس وارد ناوگان حمل و نقل عمومی شهر اراک شد. به گزارش خبرنگار آبرومند – محمدحسین ساده وند در خصوص تمهیدات در نظر گرفته شده برای خدمت رسانی ناوگان حمل و نقل عمومی […]

مرکزی – آبرومند: سرپرست سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری اراک گفت: با توجه به آغاز سال تحصیلی، ۴۰ دستگاه اتوبوس وارد ناوگان حمل و نقل عمومی شهر اراک شد.

به گزارش خبرنگار آبرومند – محمدحسین ساده وند در خصوص تمهیدات در نظر گرفته شده برای خدمت رسانی ناوگان حمل و نقل عمومی شهر اراک در ابتدای مهر ماه ۱۴۰۱، اظهار کرد: به جهت ارائه خدمات بهتر با توجه به آغاز بازگشایی مدارس و بهره برداری بیشتر از ناوگان اتوبوسرانی شهر اراک، ۴۰ دستگاه اتوبوس وارد ناوگان شد.

وی با اشاره به اینکه ۴ دستگاه اتوبوس به صورت کامل بازسازی و وارد ناوگان شده است، گفت: با توجه به خرید تعدادی اتوبوس در ماه های گذشته و طبق قول داده شده، ۳۶ دستگاه اتوبوس جدید نیز وارد ناوگان شد که این امر امکان خدمات رسانی به مردم، بهسازی ناوگان و کاهش زمان انتظار مسافران را به دنبال دارد.

ساده وند در خصوص توزیع این اتوبوس ها در خطوط بیان کرد: از این تعداد اتوبوس، ۴ دستگاه به خط بیمارستان امیرالمومنین(ع)، ۵ دستگاه به خط دانشگاه آزاد اسلامی(فلق)، ۳ دستگاه به خط کوی مسکن، ۳ دستگاه به کوی بعثت و حمید، ۵ دستگاه به خط کوی قنات و توحید، ۴ دستگاه به خط فاز یک و دو کوی شهید بهشتی اختصاص یافته است.

وی افزود: برای کوی کوثر یک خط اتوبوسرانی جدید تعریف شده است که ۳ دستگاه میدل باس و برای خط کوی پردیس نیز ۳ دستگاه میدل باس اختصاص یافت.

سرپرست سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری اراک در خصوص پرداخت الکترونیکی کرایه اتوبوس اظهار کرد: در سال های اخیر پرداخت کرایه از طریق فراکارت انجام می گرفت که فعالسازی مجدد این سامانه هنوز در دست اقدام است، اما برای رفاه حال مسافران، اتوبوس های جدید به دستگاه کارت خوان مجهز شده اند که مسافران می توانند از طریق کارت بانکی خود کرایه پرداخت کنند به شکلی که کرایه پس از کشیدن کارت با وارد کردن اعداد به تعداد نفرات(پرداخت کرایه یک مسافر با وارد کردن عدد یک یا پرداخت کرایه دو نفر با وارد کردن عدد ۲) و رمز بانکی قابل پرداخت است.

وی اضافه کرد: تمام تلاش سازمان بر این است که با توجه به بازگشایی مدارس و استفاده بیشتر از ناوگان عمومی از سوی دانش آموزان خدمات بهتری ارائه شود و زمان انتظار مسافران نیز کاهش یابد. به رانندگان اعلام شده است که تمامی مدارس موجود در خطوط خود را شناسایی کنند تا خدمات بهتری ارائه شود، همچنین اتوبوس ها از ساعت ۶ صبح فعال خواهند بود و تعداد ناظران نیز به ۷ اکیپ افزایش یافته است که همزمان با آغاز مهر مشکلی برای شهروندان و مسافران بروز نکند.

ساده وند با تاکید بر اینکه خوشبختانه با اتفاقات جدید، وضعیت ناوگان بهتر شده است، البته زمان انتظار مسافران برای اتوبوس بستگی به طول خطوط دارد، اما تلاش بر کاهش زمان انتظار است، گفت: تا پایان سال ۴۴ دستگاه اتوبوس دیگر طبق قول وزارت کشور به ناوگان تزریق می شود و در واقع هر ماه ۶ دستگاه اتوبوس وارد ناوگان خواهد شد، همچنین تاکنون ۹۰ درصد ناوگان کیفی سازی و نوسازی شده است، سیستم سرمایشی و گرمایشی در اتوبوس ها فعال است و امیدواریم به سرعت این کیفی سازی به ۱۰۰ درصد برسد.

(منبع: ایسنا)

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*