۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار ویژه » پيشوا » سیاسی » عناوین اصلی
  • شناسه : 8207
  • ۱۲ خرداد ۱۳۹۴ - ۱:۲۴
  • 391 بازدید
  • ارسال توسط :

وزیر اطلاعات در همایش ملی پیشگامان انقلاب اسلامی دانشگاه آزاد پیشوا مواضع مقام معظم رهبری(مدظله العالی) فصل الخطاب در مذاکرات است/ باید از منظرهای مختلف به تاریخ انقلاب پرداخته شود/۱۵سال بعد از واقعه سال ۴۲، رژیم پهلوی به زباله دانی تاریخ افکنده شد

پیشوا – ابتکار ورامین: وزیر اطلاعات بیان داشت: رهبر معظم انقلاب از اصل مذاکرات حمایت میکنند و همه مردم بدانند که مذاکره کنندگان نیروهای امین و مورد اعتماد انقلاب هستند و رهبری بارها در جلسات علنی و خصوصی از این افراد حمایت کرده اند و تیم مذاکره کننده نیز به طرف مذاکره گفته اند که […]

پیشوا – ابتکار ورامین: وزیر اطلاعات بیان داشت: رهبر معظم انقلاب از اصل مذاکرات حمایت میکنند و همه مردم بدانند که مذاکره کنندگان نیروهای امین و مورد اعتماد انقلاب هستند و رهبری بارها در جلسات علنی و خصوصی از این افراد حمایت کرده اند و تیم مذاکره کننده نیز به طرف مذاکره گفته اند که مواضع مقام معظم رهبری(مدظله العالی) فصل الخطاب در مذاکرات است و ایشان به شما اعتماد ندارند.

به گزارش خبرنگار ما – همایش ملی پیشگامان انقلاب اسلامی با حضور حجت الاسلام سید محمود علوی وزیر اطلاعات، جمعی از مسوولان کشوری و لشگری، ائمه جمعه، فرمانداران پیشوا و ورامین و معاونین ایشان، خانواده های معظم شهدا، محققان و اندیشمندان، استادان و دانشجویان و قشرهای مختلف مردم در مسجد امام جعفر صادق (ع) دانشگاه آزاد اسلامی پیشوا برگزار شد.

وزیر اطلاعات در این همایش ضمن تبریک فرا رسیدن میلاد قائم آل محمد(ص) حضرت ولی عصر(عج)، بیان داشت: فرارسیدن ۱۵خرداد را که مردم این منطقه به آن تعلق خاطر ویژه ای دارند گرامی می داریم و با پاسداشت خون پاک شهدای این روز، پیمان ادامه راهشان را می بندیم.

باید از منظرهای مختلف به تاریخ انقلاب پرداخته شود

حجت الاسلام سیدمحمود علوی افزود: حماسه های تاریخ انقلاب صفحاتی هستند که لحظات آموزنده ای را در خود ثبت کرده اند و هرکس از درس های آموزنده این صفحات استفاده کرده و بر پایه تقوا حرکت کند دچار لغزش نخواهد شد.

وی اظهار داشت: باید از منظرهای مختلف به تاریخ انقلاب پرداخته شود و راز و رمز آن برای عزیزان جوان بازگو تا برای آنها قابل لمس شود و بدانند که این عزت، آزادی و استقلال را با چه بهایی به دست آورده ایم.

حجت الاسلام علوی با مروری بر تاریخ پرفراز و نشیب ایران از زمان جنگ جهانی دوم تا روز ۱۳خرداد ۴۲، ادامه داد: در روز ۱۳خرداد که مصادف با روز عاشورا بود امام خمینی(ره) با حضور در مدرسه فیضیه، طی سخنان کوبنده‏ای، ضمن انتقاد شدید از رژیم پهلوی و اربابان آمریکایی و اسرائیلی شاهِ ایران، پرده از جنایات طاغوت برداشتند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به بیانات بنیانگذار کبیر انقلاب در مدرسه فیضیه قم، افزود: امام در آن سخنرانی تاریخی در پاسخ به شاه فرمودند “ما مرتجع هستیم؟ احکام اسلام، ارتجاع است؟ آن هم ارتجاع سیاه؟ و در ادامه گفتند”مفتخور کیست؟ مایی که مرحوم آقای حاج شیخ عبدلکریم مان وقتی که فوت می شود آقازاده های آن همان شب شام نداشتند. ما مفتخوریم؟ مایی که مرحوم آقای بروجردی مان وقتی که از دنیا می رشود ششصد هزار تومان قرض می گذارد، ایشان مفتخورند؟ اما آنها که بانک های دنیا را پر کرده اند، کاخ های عظیم را روی هم ساخته اند، و باز رها نمی کنند این ملت را، و باز دنبال این هستند که سایرمنافع این ملت را به جیب خودشان یا اسرائیل برسانند، اینها مفتخور نیستند؟ باید دنیا قضاوت کند، باید ملت قضاوت کند که مفتخور کیست”.

وزیر اطلاعات ادامه داد: امام خمینی(ره) شجاعانه در جمع مردم فرمود “امروز به من اطلاع دادند که بعضی از اهل منبر را برده اند در سازمان امنیت و گفته اند شما سه چیز را کار نداشته باشید، دیگر هرچه می خواهید بگویید، یکی شاه را کار نداشته باید، یکی هم اسراائیل را کار نداشته باشید، یکی هم نگویید دین در خطر است. این سه تا امر را کار نداشته باشید، هر چه می خواهید بگویید. خوب اگر این سه تا امر را ما کنار بگذاریم دیگر چه بگوییم؟ ما هر چه گرفتاری داریم از این سه تا است”.

حجت الاسلام علوی گفت: پس از سخنرانی امام(ره) موج عظیمی به وجود آمد و عوامل رژیم امام(ره) را در سحرگاه ۱۵خرداد دستگیر کردند. هنوز چند ساعتی از این حادثه نگذشته بود که مردم کشور از دستگیری مرجع شجاع، رشید و بزرگوارشان مطلع شدند. مردم از خانه های خود بیرون آمدند، خبر در قم، تهران، مشهد، شیراز و مهم تر از همه به مردم منطقه پیشوا رسید که آنان نیز با شعار یا مرگ یا خمینی فریاد دفاع از مرجعیت را سر داده و به سمت تهران به راه افتادند و در پل باقرآباد مورد حمله عمال رژیم قرار گرفته و به خاک خون کشیده شدند.

۱۵سال بعد از واقعه سال ۴۲، رژیم پهلوی به زباله دانی تاریخ افکنده شد

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان داشت: شاه با شهادت هزاران نفر در ۱۵خرداد فکر می کرد که مهر پایانی بر حرکت حماسی مردم زده است ولی ۱۵ سال بعد از واقعه سال ۴۲، رژیم پهلوی به زباله دانی تاریخ افکنده شد.

حجت الاسلام سیدمحمود علوی تصریح کرد: امروز در سایه خون شهدای انقلاب و هشت سال جنگ تحمیلی، ایران با اقتدار در صحنه های بین المللی حضورر دارد به طوری که شش قدرت جهانی در یک طرف میز مذاکره و ایران در طرف مقابل آنها قرار گرفته است.

مواضع مقام معظم رهبری فصل الخطاب در مذاکرات است

وزیر اطلاعات در ادامه با اشاره به اهمیت اقتصاد مقاومتی افزود: برای رشد اقتصادی و برای رسیدن به اقتصاد مقاومتی باید با دنیا تعامل، رفت و آمد، تعامل تکنولوژی و تعامل علمی داشته باشیم.

وی گفت: رهبر معظم انقلاب از اصل مذاکرات حمایت میکنند و همه مردم بدانند که مذاکره کنندگان نیروهای امین و مورد اعتماد انقلاب هستند و رهبری بارها در جلسات علنی و خصوصی از این افراد حمایت کرده اند و تیم مذاکره کننده نیز به طرف مذاکره گفته اند که مواضع مقام معظم رهبری(مدظله العالی) فصل الخطاب در مذاکرات است و ایشان به شما اعتماد ندارند.

حجت الاسلام علوی با بیان اینکه امروز نظام نیازمند وحدت است، بیان داشت: شرط موفقیت وحدت است و مبادا آسیب ببیند که هر زمان دشمن احساس کرده وحدت ملی مخدوش شده چنگ و دندان نشان داده است.

وی با بیان اینکه دولت امروز، دولت همه ملت است ادامه داد: دولت امروز، دولت جناح خاصی نیست. اصلاح طلب، اصولگرا، اعتدال طلب و همه میدان دارند و می توانند بازی باقاعده ای را داشته باشند.

وزیر اطلاعات افزود : آنها که این طور به دولت حمله می کنند حواسشان باشد، شرایط الان با شرایط هشت سال قبل تفاوت دارد. اقتصاد ما بر پایه نفت است در حالی که شرایط صادرات و قیمت نفت نسبت به هشت سال پیش بسیار متفاوت شده است.

حجت الاسلام سیدمحودعلوی اظهار داشت : مـتأسفانه برخی‌ها مسوولان مذاکره کننده را خائن می‌نامند که این امر سبب میشود که آن‌ها پشتوانه و دلگرمی در مذاکرات نداشته باشند و نتوانند از حقوق ملت ایران دفاع کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: مسوولان مذاکره کننده با عزت و سربلندی در این مذاکرات از حقوق ملت ایران دفاع می‌کنند و به طرف مقابل فهمانده‌اند تصمیم نهایی را در مذاکرات رهبر معظم انقلاب اتخاذ می‌کند.

وزیر اطلاعات در پایان تصریح کرد : باید از تیم مذاکره کننده حمایت کنیم و نگوییم که مذاکرات ذلیلانه است تا آن‌ها با شجاعت، شهامت و اقتدار کامل از حقوق ملت ایران در برابر استکبار جهانی در مذاکرات دفاع کنند همان طور که اگر در دوران دفاع مقدس از رزمندگان حمایت نمی شد حماسه آفرین نمی شدند.

(منبع خبر: gmail)

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*