۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار ویژه » عناوین اصلی » ورامين
  • شناسه : 6842
  • ۱۰ فروردین ۱۳۹۴ - ۱:۰۴
  • 174 بازدید
  • ارسال توسط :

وقتی یاد برخی اظهارات در مورد شهید والامقام دانایی‌فر می‌افتم شرمنده می‌شوم

ورامین – ابتکار ورامین: رئیس شورای اسلامی شهر ورامین گفت: وقتی یاد برخی اظهارات در مورد شهید والامقام دانایی‌فر میافتم شرمنده می‌شوم. به گزارش خبرنگار ما به نقل از خبرگزاری فارس – گروهبان یکم «جمشید دانایی‌فر» به‌عنوان مرزبان در نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران بود که پس از ۳۶ روز اسارت توسط گروهک تروریستی جیش‌العدل، […]

ورامین – ابتکار ورامین: رئیس شورای اسلامی شهر ورامین گفت: وقتی یاد برخی اظهارات در مورد شهید والامقام دانایی‌فر میافتم شرمنده می‌شوم.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از خبرگزاری فارس – گروهبان یکم «جمشید دانایی‌فر» به‌عنوان مرزبان در نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران بود که پس از ۳۶ روز اسارت توسط گروهک تروریستی جیش‌العدل، به شهادت رسید.

سید محسن رضایی، رئیس شورای اسلامی شهر ورامین اظهار داشت: انتشار خبر دار زدن وی که تنها ۲۰ روز از به‌دنیا آمدن فرزندش گذشته بود، موجی از واکنش‌ها را در میان مردم آزاده و میهن‌پرست ایران اسلامی برانگیخت.

وی گفت: هنوز ۲۰ روز از تولد فرزندش نگذشته بود که خبر دار زدن دانایی‌فر در شبکه‌های مجازی پخش شد.

رئیس شورای اسلامی شهر ورامین بیان داشت: شهادت در راه اسلام و دفاع از تمامیت ارضی آرزوی هر ایرانی عاشق به ارزش‌های اسلامی و پیرو ولایت است اما؛ هیچ چیزی سخت‌تر و دشوارتر از آن نیست که برخی او را به پیوستن به گروه تروریستی جیش‌العدل متهم کردند آن هم در آن شرایطی که همسر شهید دانایی‌فر مثل همه همسران و شیرزنان ایرانی دیگر سعی می‌کرد عدم حضور یار و همراه خود را به خاطر شهید شدنش در راه اسلام و وطن خود تحمل کند.

وی افزود: اما آنچه در آن روزها توانست مرحم ویژه‌ای بر دل داغدیده این خانواده بگذارد دیدار رئیس جمهور با خانواده آن شهید بود.

* جیش العدل دانایی‌فر را سال ۱۳۹۳ به شهادت رساند

رئیس شورای اسلامی شهر ورامین بیان داشت: چهارم فروردین ماه ۱۳۹۳ گروه تروریستی جیش‌العدل در وبلاگ خود اعلام کرد که جمشید دانایی‌فر را دار زده است. این گروه ادعا کرد که آقای دانایی‌فر را به تلافی مرگ یکی از نزدیکان اعضای گروه خود در زندانی داخل ایران که زیر شکنجه کشته شد، شهید کرده است.

وی گفت: افرادی که برای مذاکره با گروه جیش‌العدل و تحویل گرفتن مرزبانان ایرانی از مرزهای ایران خارج شده بودند، نتیجه گرفته‌اند که جسد آقای دانایی‌فر در مناطق کوهستانی بلوچستان ایران دفن شده است.

رضایی خاطرنشان کرد: وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران و سربازان گمنام امام زمان (عج) پس از یک سال در فروردین ۱۳۹۴ در بیانیه‌ای اعلام کرد که پیکر وی را کشف و شناسایی و به کشور منتقل کرده‌ است.

*واکنش یکی از نمایندگان مجلس در ارتباط با شهید دانایی‌فر

وی افزود: هنوز روزهای زیادی از اسارت و خبر شهادت این سرباز وفادار به ولایت و میهنش نمی‌گذشت که از پیوستن «شهید جمشید دانایی‌فر» به گروه خبیث و شیطانی جیش العدل خبر داده شد و در ۲۷ فروردین ۱۳۹۳ گفته شد که دلایلی وجود دارد ﮐﻪ جمشید داﻧﺎﯾﯽ‌ﻓﺮ زنده است و با جیش العدل همکاری می‌کند اما نمی‌تواند آن را فعلاً تایید یا تکذیب کند و برخی اذعان کرده‌اند که به آمریکا پناهنده شده است ولی این ادعا هم تایید نشده است.

رضایی ادامه داد: این اظهارات می‌توانست سبب تغییر ذهنیت نسبت به شخص شهید دانایی‌فر و خانواده محترم وی گردد که خوشبختانه با سفر رئیس جمهور به سیستان و دیدار با خانواده این شهید علاوه بر تسلی دل داغدیدگان و اقوام شهید روح تازه‌ای به جسم و جان مصیبت‌دیدگان این حادثه بخشید.

رئیس شورای اسلامی شهر ورامین خاطرنشان کرد: حال سئوال اینجاست که چرا تا وقتی که ما از صحت و سقم این اطلاعات مطمئن نشدیم در آن شرایط بسیار حساس که خانواده شهید دانایی‌فر چشم به راه بازگشت عزیز ترین هستی و دارایی خود (فرزندشان) هستند خیلی راحت با زدن تهمت قلب این خانواده را که مصیبت از دست دادن فرزندشان را دیده‌اند آن هم در سطح ملی و جهانی جریحه‌دارتر می‌کنیم؟

رئیس شورای اسلامی شر ورامین در پایان گفت: مردم سیستان و بلوچستان این را بدانند که یاد و خاطره شهید دانایی‌فر و شهدای انقلاب اسلامی هیچ وقت از ذهن و قلب مردم ایران اسلامی بیرون نمی‌رود و یادشان همیشه در روح و جان ما مستدام است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*