۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » اخبار ویژه » اردبیل » استان ها » عناوین اصلی
  • شناسه : 40261
  • ۲۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۲
  • 173 بازدید
  • ارسال توسط :
پاسگاه محیط‌بانی سیار در مشکول کوثر افتتاح شد
پاسگاه محیط‌بانی سیار در مشکول کوثر افتتاح شد

پاسگاه محیط‌بانی سیار در مشکول کوثر افتتاح شد

اردبیل – آبرومند: بمناسبت گرامیداشت هفته محیط زیست پاسگاه محیط‌بانی سیار دربند مشکول شهرستان کوثر در جنوب استان اردبیل افتتاح شد. به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل روز پنجشنبه در آیین افتتاح این پاسگاه گفت: تنوع بالای گونه‌های گیاهی و جانوری در منطقه شکار ممنوع دربند […]

اردبیل – آبرومند: بمناسبت گرامیداشت هفته محیط زیست پاسگاه محیط‌بانی سیار دربند مشکول شهرستان کوثر در جنوب استان اردبیل افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل روز پنجشنبه در آیین افتتاح این پاسگاه گفت: تنوع بالای گونه‌های گیاهی و جانوری در منطقه شکار ممنوع دربند مشکول موجب شد تا با احداث این پاسگاه سیار حفاظت و حراست از منطقه افزایش یابد.

 

سعید شهند اظهارداشت: بارندگی‌های بسیار خوب بهار امسال موجب فراوانی علوفه مورد نیاز جمعیت حیات وحش  از جمله کل و بز در این منطقه شده بطوری‌که دوقلوزایی و تولد بره‌های جدید تولد یافته را در این منطقه شاهد هستیم.

 

او گفت: نگرانی در این منطقه وقوع حوادث آتش‌سوزی و یا زنده‌گیری بره‌های تازه متولد شده از سوی گردشگران است و انتظار می‌رود مردم نسبت به این حوادث حساس بوده و گردشگران عبوری نیز از زنده‌گیری بره این حیوات وحشی پرهیز کنند.

 

وی با اشاره به برنامه اداره کل حفاظت محیط زیست استان برای راه‌اندازی پاسگاه‌های ثابت محیط‌بانی در مناطق حفاظت شده و شکار ممنوع استان افزود: پیگیری‌های لازم جهت تامین  اعتبار لازم و احداث یک پاسگاه ثابت در این منطقه  دنبال خواهد شد.

 

مدیرکل حفاظت میط زیست استان اردبیل همچنین با گرامیداشت هفته محیط زیست اظهارداشت: برنامه‌های امسال این هفته بلحاظ رعایت موارد پیشگیرانه از کرونا بیشتر بصورت مجازی برگزار و نخستین برنامه از سری برنامه‌های غیرمجازی این هفته اجرای مانور اطفای حریق در مناطقه حفاظت شده آق‌داغ خلخال بود.

 

منطقه شکار ممنوع دربند مشکول به وسعت ۲۹ هزار هکتار در جنوب شهرستان کوثر واقع شده است و به لحاظ تنوع گونه‌های گیاهی و جانوری دارای قابلیت بالایی ست.

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*