۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » پاكدشت » عناوین اصلی
  • شناسه : 2712
  • ۲۷ خرداد ۱۳۹۳ - ۹:۴۷
  • 188 بازدید
  • ارسال توسط :

پرداخت زکات باعث از بین رفتن فقر در جامعه می شود

پاکدشت- خبرنگار رامین نیوز: حجت الاسلام محسن قرائتی در همایش بزرگ زکات در پاکدشت تصریح کرد: به مسأله زکات پرداخته نشده و در این امر کوتاهی هایی صورت گرفته است . وی گفت : در طول استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی به درستی به امر زکات پرداخته نشده زیرا اگر این مهم رعایت می شد […]

پاکدشت- خبرنگار رامین نیوز: حجت الاسلام محسن قرائتی در همایش بزرگ زکات در پاکدشت تصریح کرد: به مسأله زکات پرداخته نشده و در این امر کوتاهی هایی صورت گرفته است .

وی گفت : در طول استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی به درستی به امر زکات پرداخته نشده زیرا اگر این مهم رعایت می شد فقر در جامعه از بین می رفت .

وی افزود : زکات یکی از مهمترین فرایضی است که می توان عنوان کرد که هیچ فریضه ای مانند آن وجود ندارد زیرا خداوند همواره در کنار نماز از زکات یاد کرده اند .

وی بیان داشت : هیچ فریضه ای مانند زکات به نماز نچسبیده و این دو ترکیب ۲۷ بار در قرآن آورده شده است که این نشان از اهمیت این فریضه دارد .

وی افزود: کلمه زکات و برکت ۳۲ بار در قرآن آمده است و این نشان دهنده این است که پرداخت زکات ، برکت را نیز در پی دارد و هر مالی که تباه می شود به خاطر نپرداختن زکات است.

قرائتی گفت : اهمیت زکات به حدی است که پیامبر اسلام (ص) فرموده اند که از فردی که نسبت به ادای آن اهتمام تقدیر و تشکر نمائید .

وی تصریح کرد : یکی از مهمترین نعمت هایی که خداوند به انسان ها ارزانی داشته ، نعمت سلامتی است و ادای فریضه زکات باعث می شود که انسان ها از سلامت جسم و روح برخوردار شوند.

وی خطاب به مردم گفت : تا زمانی که می توانید کار واجب انجام دهید ، کار مستحب انجام ندهید ، تازمانی که کار ارزان وجوددارد کار گران انجام ندهید و زکات همان کار واجبی است که به راحتی ادا می شود.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور افزود : مسوولان نیز باید توجه داشته باشند تا از زکاتی که جمع آوری می شود در راه درست ، رفع نیاز نیازمندان و آبادانی مناطق استفاده گردد تا جامعه نیز از این امر مهم منتفع گردند.

وی گفت : این امر را باید به خاطر داشته باشید مالی که از بین می رود به این دلیل است که زکات آن پرداخته نشده است ، اگر مالی دارید و زکات آن را پرداخت نمی کنید باید بدانید که این مال در راه باطل خرج خواهد شد .

عضو شورای زکات کشور بیان داشت :کسانی که مال آن ها درست و سالم نیست به این خاطر است که فکر و عقلشان درست کار نمی کند ، خرج کردن مال و دارایی مهم است ولی در چه راهی صرف کردن از اهمیت بیشتری برخوردار است که یقینا بهترین راه خرج کردن مال در راه زکات است.

قرائتی تصریح کرد :خداوند در قرآن به زکات توجه و عنایت خاصی دارد ، همه چیز مسلمانان به نماز بستگی دارد و درست بودن نماز به پرداختن زکات است .

وی تأکید کرد : امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی به کارهای ماندگار به ویژه کارها و فعالیت های فرهنگی نیاز دارد و باید به واسطه ترویج فرهنگ زکات به این مهم دست یافت .

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*