۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار » استان ها » تهران » عناوین اصلی » ورامين
  • شناسه : 54665
  • ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۹
  • 43 بازدید
  • ارسال توسط :
پرندگان مهاجر وارد تالاب بندعلیخان ورامین شدند
پرندگان مهاجر وارد تالاب بندعلیخان ورامین شدند

پرندگان مهاجر وارد تالاب بندعلیخان ورامین شدند

ورامین – آبرومند: رئیس اداره حفاظت محیط زیست ورامین گفت: با افزایش میزان بارش نزولات جوی و آبگیری تالاب فصلی بندعلیخان، نخستین گروه از پرندگان مهاجر برای زمستان‌گذرانی وارد این منطقه شدند. به گزارش خبرنگار ما – عزیز عبدالزاده افزود: تالاب فصلی بندعلیخان، یکی از مهمترین تالاب های کشور است که همه ساله با آغاز […]

ورامین – آبرومند: رئیس اداره حفاظت محیط زیست ورامین گفت: با افزایش میزان بارش نزولات جوی و آبگیری تالاب فصلی بندعلیخان، نخستین گروه از پرندگان مهاجر برای زمستان‌گذرانی وارد این منطقه شدند.

به گزارش خبرنگار ما – عزیز عبدالزاده افزود: تالاب فصلی بندعلیخان، یکی از مهمترین تالاب های کشور است که همه ساله با آغاز فصل بارندگی و ورود آب از رودخانه‌های موسوم شور و شیرین، این منطقه پذیرای پرندگانی می‌شود که فصل زمستان را در این منطقه سپری می‌کنند.

 

وی اضافه کرد: این پرندگان همه ساله از اواسط فصل پائیز به سمت تالاب بندعلیخان کوچ کرده و تا اوایل بهار، در این منطقه حضور دارند.

 

عبدالزاده گفت: این پرندگان شامل انواع آبزی و کنارآبزی از جمله مرغابی سرسبز، خوتکا، اگرت، حواصیل و پرندگان غازنما مانند آنقوت، تنجه، درنا و قو هستند که زمستان را در تالاب جنوب ورامین می گذرانند.

 

وی افزود: در روزهای گذشته تعدادی از پرندگان پیشقراول در تالاب حضور پیدا کردند و با افزایش میزان بارندگی و آبگیری تالاب، بر تعداد آنان افزده می‌شود.

 

عبدالزاده اضافه کرد: اوایل زمستان با انجام سرشماری، وضعیت مهاجرت پرندگان نسبت به سال‌های گذشته بررسی می‌شود.

 

وی گفت: با توجه به مهاجرت پرندگان و احتمال انتقال بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان، نیروهای محیط زیست ضمن همکاری با شبکه دامپزشکی، تلفات احتمالی در جمعیت پرندگان را بررسی و پایش کرده و با جمع‌آوری موارد مشکوک، نسبت به بررسی علت مرگ و میر با همکاری دامپزشکی اقدام می‌کند.

 

عبدالزاده از مردم خواست تا در صورت مشاهده تلفات در گونه پرندگان مهاجر، به سرعت مراتب به اداره حفاظت محیط زیست ورامین اطلاع دهند.

 

تالاب فصلی بندعلیخان در ۳۵ کیلومتری جنوب دشت ورامین واقع شده که از جنوب به دشت مسیله و دریاچه نمک محدود می شود؛ تالابی ۲۵ هزار هکتاری که ۲۰ درصد آن در استان تهران و مابقی آن در استان قم واقع شده است.

 

ورامین در ۳۰ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*