۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار ویژه » ري » سیاسی » عناوین اصلی
  • شناسه : 7813
  • ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۴
  • 277 بازدید
  • ارسال توسط :

پرچمدار جبهه حق در جهان جمهوری اسلامی ایران است

قرچک – ابتکار ورامین: حجت الاسلام و المسلمین حجت الله اسماعیلی امام جمعه شهرستان قرچک گفت: باید شفاف سازی کرد که ما دو جبهه بیشتر نداریم. جبهه حق و باطل؛ که پرچمدار جبهه حق جمهوری اسلامی ایران است و پرچمدار جبهه باطل آمریکا و اسرائیل هستند. به گزارش خبرنگار ما به نقل از قرچک آنلاین- […]

قرچک – ابتکار ورامین: حجت الاسلام و المسلمین حجت الله اسماعیلی امام جمعه شهرستان قرچک گفت: باید شفاف سازی کرد که ما دو جبهه بیشتر نداریم. جبهه حق و باطل؛ که پرچمدار جبهه حق جمهوری اسلامی ایران است و پرچمدار جبهه باطل آمریکا و اسرائیل هستند.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از قرچک آنلاین- حجت الاسلام و المسلمین حجت الله اسماعیلی امام جمعه شهرستان قرچک در خطبه نخست نماز جمعه این شهرستان پس از دعوت خویش و همگان به تقوای الهی گفت: شب مبعث از شبهای بسیار با عظمت سال است و مرحوم شیخ طوسی در مصباح المتهجد از امام جواد (ع) نقل کرده است: ” هر کس از شیعیان ما اعمال شب ۲۷ رجب را انجام دهد پاداش آن به اندازه شصت سال عبادت خواهد بود.

امام جمعه قرچک پیرامون عظمت مبعث گفت: مهمترین عمل روز مبعث زیارت امیر مومنان علی (ع) است که از این روز به موعد علاج بیماران سخت و لاعلاج یاد کرده اند. مبعث تحولی شگرف در زندگی جامعه بشری و رستاخیزی عظیم در روح انسان ها بوجود آورد؛ روز بعثت رسول خدا در واقع روز توحید و احیای ارزشهای انسانی است و لذا این روز از شریف ترین اعیاد است که روزه گرفتن در آن بسیار سفارش شده است.

وی ضمن تاکید بر لزوم عمل به دستورات اسلامی خاطر نشان کرد: عصر ما موعد عملیاتی شدن و اجرایی شدن حقیقت دین اسلام است و زمان تحقق وعده الهی خواهد بود. خداوند فرمود دین اسلام بر همه ادیان غالب خواهد شد . امروز قدری باید حاکمان و سران جوامع اسلامی موقعیت بسیار سخت دوران پیامبر اعظم (ص) را مطالعه کنند، به کیفیت و نوع رسالت آن حضرت، نوع برخورد ایشان با همراهان و مخالفان دقت کنند و ببینند مواضع ایشان چگونه بود. حضرت محمد (ص) در مقابل سران متکبر عرب با اخلاقهای خشن و گردنکشی های آنها ذره ای هراس و وحشت به دل راه ندادند.

خطیب جمعه قرچک ادامه داد: ایشان به پادشاهان بزرگ دنیای آن روز نامه هایی نوشتند و در راستای صدور اسلام به کشور های همسایه بر آمدند؛ در موعد محاصره اقتصادی مردم مدینه گاهی چندین روز نان برای خوردن نداشتند اما هرگز از آرمانهای والا پا پس نکشیدند و پیامبر نیز همواره همه را به آرامش و مقاومت دعوت میکردند. البته عده این نیز میخواستند پیامبر تسلیم شود و متزلزل بودند که پیامبر (ص) یک لحظه سست نشدند. ایشان با شجاعت و قدرت تمام مقاومت کردند و به برکت ایستادگی پیامبر (ص) پس از چندین سال جامعه اسلامی به قدرت اول دنیا تبدیل شد. دنیای کفر و استکبار از سیره نبوی و گسترش اخلاق محمدی وحشت دارد. نظامی که پیامبر اکرم ساخت دارای شاخص های مهمی است که در مدیریت امروز جوامع انسانی وجود ندارد.

امام جمعه شهرستان قرچک در خطبه دوم نماز جمعه این شهرستان پس از دعوت مجدد خود و همگان به تقوی الهی گفت: تمام “قل یا ایها الناس” هایی که در قرآن آمده است و همه بشریت را مورد خطاب قرار داده است باعث شده بیداری انسانی رقم بخورد. کافیست بشریت قرن مترقی فقط به خداوند تکیه کند، روز مرگ مستکبرین و زورگویان در عالم فرا رسیده است.

وی در راستای تبیین موقعیت متزلزل نظام سلطه در دنیای امروز خاطر نشان کرد: خداوند رحمان در سوره حجر آیه ۴۲ میفرمایند: ” دنیای استکبار از حاکمیت جهانی دین اسلام در هراس است.” . نظام سلطه و استعمار گر در حال فروپاشی است و آنچه باعث عصبانیت آمریکا و اسرائیل شده است روشنگری نظام اسلامی ماست که فرهنگ ایستادگی و مقاومت در مقابل تفکر سلطه پذیری را رواج داده است.

رییس شورای فرهنگ عمومی قرچک ضمن شناساندن چهره غرب تاکید کرد : دیگر زمان آن گذشته است که چند دولت تحت نفوذ کمپانی های صهیونیستی خود را کدخدای ملت های جهان بدانند. غربیها چون رشد فزاینده اسلام ناب را دیده اند گروهک های اسلام نما را بوجود آورده اند و با کودنی و حماقت شیوخ مرفه و از خدا بی خبر امنیت مسلمین را به خطر انداخته اند تا جلوی این بیداری را بگیرند.

خطیب جمعه قرچک در ادامه با اشاره به عظمت پیامبر اسلام (ص) گفت : رسالت پیامبر جهانی بود زیرا مورد خطابش همه مردم عالم هستند و همه عالم وجود، به برکت پیامبر اعظم است. در آیه ۱۰۷ سوره انبیا آمده است : ” ما تو را جز برای رحمت جهانیان نفرستاده ایم.” . هدف اصلی اسلام محمد (ص) آزادی بشریت از تصورات و اوهام و نجات از ظلم و ستم حکومت های مستبد است. تنها راه رسیدن به هدف والای اسلام استقلال سیاسی و استقرار حکومت های دینی است. لذا امام خمینی (ره) فرمودند: “مبادا خدای نخواسته چهره اسلام جور دیگری جلوه بکند که این خواسته دشمنان ماست و اگر چنین بشود ما شکست خورده ایم”.

حجت الاسلام و المسلمین اسماعیلی با تاکید ویژه نسبت به بیانات و موضع گیری های مقام معظم رهبری گفت: امام خامنه ای بسیار به موقع تذکر دادند و روشنگری کردند و خطاب به جوانان اروپا و آمریکا فرمودند: “بین اسلام و شما چالشی طراحی کرده اند، اگر چه ناگوار است ولی میتواند پرسش های جدیدی را در ذهن جستجو گر شما ایجاد کند.”

اسماعیلی ضمن شفاف سازی جبهه های حق و باطل خاطر نشان کرد: ما دو جبهه بیشتر نداریم، جبهه حق و باطل، که پرچمدار جبهه حق جمهوری اسلامی است و پرچمدار جبهه باطل آمریکا و اسرائیل هستند. به لطف خدا اشتباهات راهبردی غرب در مسایل خاور میانه به حدی بوده است که نتیجه اش انحلال و انزوای دولتمردان غرب و دست نشاندگان آنها در کشور های اسلامی است.

وی در پایان با اشاره به وقایع روز دنیای اسلام و مخصوصا کشور یمن تاکید کرد: قضایای یمن نشان میدهد که یک تفکر غیر حکیمانه و جاهلانه در درون سعودی ها تصمیم گیری می کند، شیوخ منطقه در کمپ دیوید منتظر اغفال دیگری هستند. واقعا جای سوال این است که چقدر ذلت و خواری و خیانت به هم کیشان و برادران دینی شان میکنند. مردم یمن و انصار الله و همه حامیان با غیرتشان پیروزند ، چون نگاه انقلابیون یمنی نگاه توحیدی و تنها موضع محکمشان مقاومت در مقابل استکبار و استبداد است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*