۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار ویژه » عناوین اصلی » ورامين
  • شناسه : 5135
  • ۱۸ آذر ۱۳۹۳ - ۱۳:۲۸
  • 218 بازدید
  • ارسال توسط :

پنج و نیم هکتار از اراضی ملی ورامین رفع تصرف شد

ورامین – ابتکارآنلاین: رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان ورامین از رفع تصرف پنج و نیم هکتار از اراضی ملی این شهرستان خبر داد. به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – مهندس نصرتی گفت : با همت نیروهای اداره منابع طبیعی شهرستان ورامین و همکاری دستگاه قضایی ، ۵۵ هزار و ۱۵۰ متر مربع از اراضی ملی شهرستان […]

ورامین – ابتکارآنلاین: رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان ورامین از رفع تصرف پنج و نیم هکتار از اراضی ملی این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – مهندس نصرتی گفت : با همت نیروهای اداره منابع طبیعی شهرستان ورامین و همکاری دستگاه قضایی ، ۵۵ هزار و ۱۵۰ متر مربع از اراضی ملی شهرستان ورامین که توسط یک فرد به منظور کشاورزی مورد استفاده قرار گرفته بود رفع تصرف شد.

وی افزود: این فرد متخلف در پلاک ۲۲۵ قنات کوچک نسبت به تصرف بیش از پنج و نیم هکتار اراضی ملی اقدام کرده بود که با شناسایی این محل، نسبت به رفع تصرف اقدام لازم به عمل آمد.

این مسئول بیان داشت: از ابتدای سال جاری تا کنون، نیروهای منابع طبیعی شهرستان ورامین موفق شده اند تا بیش از ۳۹۷ هزار و ۲۶۰ متر مربع از اراضی ملی شهرستان ورامین که بیشتر به منظور کشاورزی استفاده شده بود رفع تصرف شده است.

وی تصریح کرد: از میزان اراضی رفع تصرف شده، یازده مورد به مساحت۲۲۳ هزار و ۱۱۰ مترمربع مربوط به تبصره یک ماده ۵۵ قانون حفاظت از جنگل ها و مراتع می باشد که بدون صدور رای دادگاه و صرفا با تذکر اداره منابع طبیعی و همکاری افراد، رفع تصرف شد.

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان ورامین تاکید کرد: تمامی این اراضی به منظور استفاده کشاورزی تصرف و که پس از رفع تصرف از اختیار افراد خارج شد.

وی بیان داشت: نقش و جایگاه عرصه های منابع طبیعی در حیات اقتصادی و اجتماعی و بهبود شرایط زیست محیطی بسیار قابل توجه است و حفاظت از این عرصه ها که به عنوان سرمایه های ملی محسوب می شوند از اهمیت بسزایی برخوردار است.

نصرتی بیان داشت: از آنجا که این عرصه ها دارای وسعت زیادی بوده، چنانچه هماهنگی، همکاری و حمایت همه جانبه از سوی کلیه دستگاه های اجرایی، قضایی، انتظامی، دستگاه های نظارتی و قانونگذاری و عموم مردم برای حفظ ونگهداری از این ثروت های خدادادی صورت نپذیرد، حفاظت از این عرصه ها با مشکلات جدی مواجه خواهد شد و شاهد تخریب و از بین رفتن این منابع خواهیم بود.

(منبع خبر: فرمانداری ورامین)

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*