۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار ویژه » ري » عناوین اصلی » فرهنگی
  • شناسه : 8012
  • ۰۶ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۴:۴۳
  • 124 بازدید
  • ارسال توسط :

کارگاههای توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در روستاهای شهرری افتتاح شد

ری – ابتکار ورامین: دو کارگاه تولید پوشاک و جوراب در راستای اجرای طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار از سوی گروه کارآفرینی ایران فردا با حضور سهیلا جلودارزاده مشاور امور بانوان وزیر صنعت، معدن و تجارت در روستاهای گل تپه و طالب آباد بخش قلعه نو شهرستان ری افتتاح شد. به گزارش خبرنگار ما، دو […]

ری – ابتکار ورامین: دو کارگاه تولید پوشاک و جوراب در راستای اجرای طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار از سوی گروه کارآفرینی ایران فردا با حضور سهیلا جلودارزاده مشاور امور بانوان وزیر صنعت، معدن و تجارت در روستاهای گل تپه و طالب آباد بخش قلعه نو شهرستان ری افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار ما، دو کارگاه تولید پوشاک و جوراب در مساحتی بالغ بر ۴۰۰ مترمربع و اشتغال به کار بیش از ۴۰ نفر از زنان سرپرست خانوار عصر دیروز با حضور سهیلا جلودارزاده مشاور امور بانوان وزیر صنعت، معدن و تجارت، مهدی مجیدی ﻣﻌﺎﻭﻥ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﺭﯾﺰﯼ ﻭ ﺍﺩﺍﺭﯼ ﻣﺎﻟﯽ ﻓﺮﻣﺎﻧﺪﺍﺭﯼ ﻭﯾﮋﻩ ﺷﻬﺮﺳﺘﺎﻥ ﺭﯼ، حمیدرضا شاهسون مدیرعامل گروه کارآفرینی ایران فردا، فاطمه فکوریان مشاور امور زنان فرمانداری ری، کریم رئوف بخشدار قلعه نو، دهیاران روستاهای گل تپه و طالب آباد، اعضای شوراهای دو روستا و مردم این روستاها افتتاح شد.

مشاور امور بانوان وزیر صنعت، معدن و تجارت در این مراسم ضمن ابراز خرسندی از افتتاح این کارگاهها و اشتغالزایی زنان سرپرست خانوار، از تلاشهای حمیدرضا شاهسون مدیرعامل گروه کارآفرینی ایران فردا برای راه اندازی این کارگاهها قدردانی کرد و فعالیت این گروه در عرصه اشتغالزایی را تحسین کرد.

جلودارزاده اظهار داشت: عدم رفع مشکلات زنان سرپرست خانوار در شرایط امروز جامعه، هزینه های اجتماعی کشور را افزایش می دهد اما خوشبختانه با تلاشهای گروهی همچون گروه کارآفرینی ایران فردا انشاءا… شاهد افزایش حضور پرثمر زنان در جامعه برای تولید محصولات داخلی در کشور خواهیم بود.

وی برای گسترش این کارگاهها در شهرستان ری و دیگر مناطق اطراف و رونق بیشتر کار آنها قول مساعد داد.

جلودارزاده همچنین در بازدید از کارگاه خیاطی روستای گل تپه شهرستان ری از تلاشهای دلسوزانه جاوید محمودی دهیار این روستا تقدیر کرد.

مدیرعامل گروه کارآفرینی ایران فردا نیز در این مراسم ضمن قدردانی از حضور مسئولان و همکاری بخشدار قلعه نو و دهیاران برای راه اندازی این کارگاهها اظهار داشت: گروه کارآفرینی ایران فردا تا کنون توانسته کارگاههای متعددی در مناطق مختلف برای اشتغالزایی زنان ایجاد کند و در صورت همکاری بیشتر مسئولان می تواند تعداد این کارگاهها را افزایش داده و در روستاهای بیشتری آنها را توسعه دهد.

حمیدرضا شاهسون همچنین در حاشیه این مراسم به اشتغال بیش از ۵۰۰ تن از بانوان با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال بدون دریافت تسهیلات از نهادهای دولتی و بانکها در ۱۲ کارگاه کارآفرینی اشاره کرد و گفت: ما با اینکه می توانستیم این مبلغ را در حوزه های دیگر حتی بدون سختی راه اندازی این کارگاهها سرمایه گذاری کنیم، اما فعالیت در عرصه کارآفرینی را یک امر مقدس دانسته و به اشتغالزایی از طریق کارآفرینی برای رونق اقتصاد کشور معتقدیم.

وی افزود: در صورتیکه نهادهای مربوطه از طرح‌ها و ایده‌های موردنظر برای اشتغالزایی و کارآفرینی حمایتهای لازم را داشته باشند، از طریق توسعه این کارگاهها برای بیش از هزار نفر در سال ۹۴ اشتغال ایجاد می شود.

(منبع خبر: gmail)

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*